Vizualioji poezija lietuvių kalba „Raidžių paveikslai“

Vizualioji poezija lietuvių kalba „Raidžių paveikslai“

Ar galimas knygos pristatymas kaip paroda? TAIP! Jei knygos tekstus galime apžiūrėti kaip atskirus rašytojų grafikos kūrinius. Žinoma rašytojų grafikos darbus galime ir perskaityti!!!

Sausio 12 d. (šeštadienį) 18 val. A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) bus pristatyta paroda, knygos „Raidžių paveikslai“ puslapių „išklotinė“. Parodoje XX–XXI a. lietuvių rašytojų vizualiosios poezijos kūriniai, kurie šių metų pabaigoje skaitytojus / žiurovus pasieks ir knygos pavidalu.

Pasak Benedikto Januševičiaus „Figūriniai eilėraščiai, formų, įmantrioji, konkrečioji, vizualioji poezija – tai terminai, skirti dailės elementais praturtintai poezijai. Tiesa, jie atsirado skirtingu metu ir nebūtinai reiškia visiškai tą patį, tačiau visi jie apibūdina eilėraščius, kuriuos galima ne tik skaityti, bet ir apžiūrėti.“ Vizualiosios poezijos pavyzdžių aptinkama nuo III a. prieš mūsų erą, bet Lietuvoje pirmieji tokie darbai, lietuvių kalba, pasirodo tik XX a. antroje puseje. Paroda ir ruošiama knyga tai siekis apibendrintai apžvelgti šio žanro vystymąsi ir formų įvairovę lietuviškame kontekste.

Parodoje pristatomi vizualiosios poezijos darbai, kuriuos sukūrė poetai: Rimas Vėžys, Eduardas Mieželaitis, Antanas A. Jonynas, Auris Radzevičius-Radzius, Sigitas Geda, Donaldas Apanavičius, Tomas S. Butkus, Gytis Norvilas, Aušra Kaziliūnaitė, Alis Balbierius, Vladas Braziūnas, Benediktas Januševičius, Dovilė Kuzminskaitė, Mantas Gimžauskas, Žygimantas Kudirka-Mesijas, Vilma Fiokla Kiure.

Projekto iniciatoriai – NoRoutine Books
Kuratoriai – Benediktas Januševičius ir Gytis Skudžinskas
Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija
Informaciniai rėmėjai – „Palangos tiltas“, "Vakarinė Palanga"

  • 01.12 - 03.10
Kiti parodos