Virtualios Joninės Palangoje ir Šventojoje

Virtualios Joninės Palangoje ir Šventojoje

Joninės (dar vadinamos Rasos, Kupolės) – viena iš linksmiausių ir populiariausių vasaros švenčių. Tai - trumpiausia metų naktis ir ilgiausia metų diena. Ši šventė švenčiama nuo senų laikų ir turi daugybę papročių - vainikų pynimas, meilės bei vestuvių burtai, žoliavimas, paparčio žiedo ieškojimas, laužų kūrenimas, šokinėjimas per ugnį.

Šiemet Joninės (dėl dalyvių skaičiaus apribojimo) vyks kiek kitaip: mažuose būreliuose kursime šventės atributus, mokysimės vieni iš kitų, dalinsimės žiniomis ir kartu sukursime puikią šventę. Svarbiausias akimirkas įamžinsime ir kviesime prisiliesti prie šventės dvasios nuotoliniu būdu:

• Pirmiausia, kviečiame į šiaudinių skulptūrų gamybą „Baltų ženklai“. Šventosios ir Palangos bendruomenių gyventojus kviečiame užsiregistruoti ir prisijungti prie šventės kūrimo, gaminant šiaudines skulptūras su šeima (medžiagomis, formomis ir kūrybos proceso edukacija pasirūpinsime).

• Edukacija „Tradicijos ir burtai“ vyks nuotoliniu būdu. Sužinosite apie šventės papročius, išmoksite nusipinti vainiką. Taip pat papasakosime apie burtus, žoliavimą ir kitas Joninių paslaptis.

• Ritualinės Joninių šventės metu susijungs visos gamtos stichijos – vanduo, oras, žemė ir ugnis. Šventės metu deginsime laužą, rankų darbo skulptūras kaip atsinaujinimo ir istorinės atminties ženklą bei plukdysime vainikėlius. Senovės Lietuvoje laužai degdavo visą Joninių naktį. Visus renginius įamžinsime nuotraukose ir video medžiagoje, kurią rasite Palangos kultūros ir jaunimo centro „Facebook“ paskyroje.

VIRTUALIOS JONINĖS Palanga – Šventoji 2020

Birželio 1 - 7 d. Bendruomeninė akcija Su šeima sukurkime šiaudinę skulptūrą BALTŲ ŽENKLAI REGISTRACIJA ir informacija iki gegužės 29 d. tel.nr.: 8 683 42 504 el. p. sventoji@pkjc.lt

Birželio 19 d. nuo 13 val. Edukacija TRADICIJOS IR BURTAI PKJC „Facebook“ paskyroje

Birželio 23 d. nuo 21 val. Ritualinė šventė JONINĖS PKJC „Facebook“ paskyroje

  • 2020-06-19  nuo 13:00
2020-06-19 13:00 2020-06-19 13:00 Europe/Vilnius Virtualios Joninės Palangoje ir Šventojoje Joninės (dar vadinamos Rasos, Kupolės) – viena iš linksmiausių ir populiariausių vasaros švenčių. Tai - trumpiausia metų naktis ir ilgiausia metų diena. Ši šventė švenčiama nuo senų laikų ir turi daugybę papročių - vainikų pynimas, meilės bei vestuvių burtai, žoliavimas, paparčio žiedo ieškojimas,... --- //www.palangatic.lt/renginys/virtualios-jonines-palangoje-ir-sventojoje/date-20200619/ Palanga, Palangoje