Susitikimas su rašytoja Jutta Noak ir naujos knygos sutiktuvės

Susitikimas su rašytoja Jutta Noak ir naujos knygos sutiktuvės

Birželio 23 d. penktadienį, 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į Lietuvos rašytojų sąjungos narės Juttos Noak romano „Raudonos pelytės“ pristatymą.

JUTTA NOAK (tikra pavardė – Vaitkienė) – poetė, prozininkė. Gimė Lietuvoje, Kaune. Baigė Kauno medicinos akademiją ir ilgus metus dirbo gydytoja. Priklausė medikų rašytojų susivienijimui, tačiau publikacijos periodikoje ir pirmoji novelių knyga pasirodė tik po Lietuvos išsivadavimo. Pelningą stomatologės amatą iškeitusi į plunksną Jutta Noak nuo 1998 m. gyvena Vokietijoje, priklauso Hamburgo autorių susivienijimui bei rusų literatų draugijai. 2007–2009 m. buvo Hamburgo lietuvių bendruomenės pirmininkė. Nuo 2010 m. lietuvių-vokiečių kultūros draugijos „LiT.art“ pirmininkė. Projekto „Judančios erdvės“ autorė, subūrusi besidominčius Lietuvos kultūra lietuvius ir Šiaurės Vokietijoje gyvenančius menininkus. Kūrybos (eilėraščių, prozos) publikuoja vokiškuose almanachuose „Bibliothek deutschsprachiger Gedichte“, „Источник“ („Šaltinis“ – vokiečių ir rusų kalbomis), „Stadtpark mon amour“ ir kt. Lietuvos rašytojų sąjungos narė – nuo 2009 m. Jos kūrybinėje biografijoje novelių knygos, romanai, poezija.

Augusi dviejų kultūrų – lietuvių ir vokiečių – apsuptyje J. Noak sukaupė išskirtinę gyvenimo patirtį. Naujausiame romane „Raudonos pelytės“ pasakojama klajokliška vienos šeimos istorija. Autorė aprėpia net porą šimtmečių siekiančią Lietuvos vokiečių, atsidūrusių svetimose valstybėse gyvenimo ir likimo panoramą, Antrojo pasaulinio karo padarinius kitataučių žmonių gyvenimui, likimui, sąmonei. Lietuvoje gimęs Emilis gyvenimą Vokietijoje sieja su šeimos lemtimi – tremtimi ir nuolatiniu bėgimu, kurie jam primena F. Nyčės amžinojo sugrįžimo mitą. Atsitiktinai sutikta Matilda su panašia ir skausminga patirtimi jam padeda labiau įsigilinti į savo šeimos istoriją. Romane su didele įtaiga atskleistas Emilio kurčiojo dėdelio pasaulis ir sukrečiantis vilko vaiko Horsto likimas. Tarp dviejų šalių gyvenančios rašytojos romanas pasižymi savitu stiliumi, jis nėra nei realistinis, nei buitinis, tai greičiau impresionistinis, modernus, šiuolaikiškas kūrinys vertingas ne tik savo menine sugestija, bet ir istoriniu laiko atpažinimu.

  • 2017-06-23  nuo 17:00
2017-06-23 17:00 2017-06-23 17:00 Europe/Vilnius Susitikimas su rašytoja Jutta Noak ir naujos knygos sutiktuvės Birželio 23 d. penktadienį, 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į Lietuvos rašytojų sąjungos narės Juttos Noak romano „Raudonos pelytės“ pristatymą. JUTTA NOAK (tikra pavardė – Vaitkienė) – poetė, prozininkė. Gimė Lietuvoje, Kaune. Baigė Kauno medicinos akademiją ir ilgus... --- //www.palangatic.lt/renginys/susitikimas-su-rasytoja-jutta-noak-ir-naujos-knygos-sutiktuves/ Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 61, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai