Susitikimas su poetu, dramaturgu, literatūros kritiku Liudviku Jakimavičiumi

Susitikimas su poetu, dramaturgu, literatūros kritiku Liudviku Jakimavičiumi

Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose.
 
Rugsėjo 17 d. 17 val. vyks susitikimas su poetu, dramaturgu, literatūros kritiku Liudviku Jakimavičiumi, kuris pristatys naujausią savo poezijos knygą „Paliktos paletės“.
 
„Žinau, kad reikės pasiaiškinti, – ką turėjau galvoj, ką šia knyga, vienu ar kitu eilėraščiu norėjau pasakyti, ką ji man pačiam reiškia. Banalūs klausimai yra patys sunkiausi, ypač kai reikia kalbėti apie savo poeziją, kuri man yra panašiausia į tirpstančius rugpjūčio debesis, apie gyvenimą, kuriame daugiau mįslių nei atsakymų. Mano poezija ir gyvenimas yra susisiekiantys indai. Turbūt tekstas nėra svarbiausias dalykas. Žodžiai įnoringi, neklauso, kai nori apsakyti, kaip mes čia būname. Kur kas svarbesnės yra tylos zonos, kurios veriasi ir plevena tarp žodžių, pauzių, nutylėjimų, nebaigtų sakinių, nuspėjamų ir nenuspėjamų siužetų, kurie vienas kitą papildo, vienas kitą sukelia, glaudžiasi ir kuria nuotaiką bei poteksčių pasakojimą. Esu laimingas, galėdamas tomis gyvenimo ir poetinėmis patirtimis su jumis pasidalyti“, – sako knygos autorius.
 
Skaitytojai Liudviką Jakimavičių pažįsta iš vaikų literatūros knygelių, pjesių teatrui ir kino scenarijų televizijai, jo kritikos ir publicistikos straipsnių kultūrinėje ir nekultūrinėje spaudoje, kuriuose jis nevengia aštrių kampų bei kandaus humoro aktualiomis politikos, socialinėmis bei kultūrinėmis temomis. „Dabar esu laisvas menininkas, Lietuvos poilsio partijos pirmininkas, partijos, kuri nėra registruota Lietuvos partijų registre, bet veikia legaliai kaip nonkonformistinis menininkų ir laisvų piliečių sambūris“, – šmaikštauja poetas.
 
„Paliktos paletės“ – šeštoji L. Jakimavičiaus eilėraščių knyga, pasirodžiusi šią vasarą.
 
Knygą iliustravo autoriaus dukterėčia Elena Selena, gyvenanti Paryžiuje ir dirbanti Gallimard’o leidykloje vaikiškų knygų iliustratore.
 
Rugsėjo 22 dieną numatomas susitikimas su teatrologe Audrone Girdzijauskaite.
  • 2021-09-17  nuo 17:00
2021-09-17 17:00 2021-09-17 17:00 Europe/Vilnius Susitikimas su poetu, dramaturgu, literatūros kritiku Liudviku Jakimavičiumi Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose.   Rugsėjo 17 d. 17 val. vyks susitikimas su poetu, dramaturgu, literatūros kritiku Liudviku Jakimavičiumi, kuris pristatys naujausią savo poezijos knygą... --- //www.palangatic.lt/renginys/susitikimas-su-poetu-dramaturgu-literaturos-kritiku-liudviku-jakimaviciumi/date-20210917/ Jono Šliūpo muziejus, Vytauto g. 23A LT-00135 Palanga, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai