Surengta architekto Pranciškaus Juozausko akvarelių paroda

Surengta architekto Pranciškaus Juozausko akvarelių paroda

2018 m. gruodžio 1 d. palangiškiui architektui Pranciškui Juozauskui būtų suėję 80 metų.

Meninę gyslelę jis paveldėjo iš be galo jautrios sielos ir meniškos prigimties, deja, anksti mirusios mamos. Jau nuo mažų dienų, o ir vėliau, besimokydamas Joniškio 1-ojoje vidurinėje mokykloje, jis piešė jį supančius daiktus, įamžino ryškiai vaiko vaizduotėn įsirėžusius karo vaizdus, aplinkinių šaržus, buvo nepamainomas karanavalinių kaukių kūrėjas, kūrė eiles.

Nenuostabu, kad gavus brandos atestatą jo kelias vedė į Kauno Politechnikos institutą, architektūros specialybės studijas. Čia P. Juozauskas studijavo 1958-1964 m. ir įgijo inžinieriaus – architekto specialybę.

Palangoje Pranciškus Juozauskas gyveno nuo 1972 m. dirbo Palangos m. Vykdomojo komiteto Architektūros skyriaus vyresniuoju architektu, Palangos m. savivaldybės vyriausiuoju paminklotvarkininku ir pan.

P. Juozauskas buvo aktyvus visuomenininkas, nuo 1967 m. - Lietuvos architektų sąjungos narys, Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus valdybos narys, Šaulių sąjungos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys.

Dainavo vyrų chore „Žilvinas”, vėliau chore “Naglis”.

Laisvalaikiu liejo akvareles.

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Paroda veiks iki sausio 11 d.

  • Sausio 04 - 11