Solomono Teitelbaumo tapybos paroda „Dieviško prado paieškos prie Baltijos“

Solomono Teitelbaumo tapybos paroda „Dieviško prado paieškos prie Baltijos“

Palangos kurorto muziejuje balandžio 25 d. 17 val. atidaroma vieno iš talentingiausių Lietuvos jaunosios kartos menininkų – Solomono Teitelbaumo – tapybos paroda.

„Šiandien vaikščiodami po galerijas ne kartą esame savęs paklausę, kur slypi tapybos esmė? Ar spalvų dermėje, ar kompozicijoje, o gal dažų faktūroje ar drobiniame paviršiuje? Ar tai, ką matau eksponuojama tapybos vardu, apskritai galima vadinti tapyba? O būna, kad ateini į vernisažą ir užtenka vieno žvilgsnio (angliškai „a glance“), kad persisunktum tapybos esme.

S. Teitelbaumo tapyba – viena iš tokių. Nereikalaujanti atsakymų, kvestionavimo, analizės, diskusijų ir pasamprotavimų. Ji tiesiog yra tapyba. Ir net jei tai skamba banaliai – tapyba iš didžiosios raidės. Kartais pamąstau, kad jos galėtum ir nematyti kaip atskiro kūrinio, užtenka paliesti paveikslo paviršių ir užuosti... Užtenka atsistoti salės viduryje ir užsimerkti... Kad tave persmelktų visa ilgaamžė tapybos istorija ir esatis“.

Menotyrininkė, kritikė Goda Giedraitytė

„Mūsų agresyviame ir susvetimėjusiame pseudovertybių pripildytame pasaulyje blogis nepakeliama našta prislėgė trapią žmogaus sielą, kuri pagal savo prigimtį linkusi gėriui.

Lietuvos pajūryje mano dvasią pakylėjo ir įkvėpė šviesi, perregima, nuolat kintanti neapsakomo grožio šviesa. Kaip dieviškas amžinybės simbolis ir neįmenama paslaptis – jūros horizontas. Siela, tarytum žuvėdra, pakyla tarp jūros ir dangaus stichijų ir klajoja.

Mano klajonės po pajūrį yra su teptuku rankoje, todėl jos sunkios. Tarp jūros ir kranto Kūrėjas lyg rentgenu peršviečia tapytojo sielą apnuogindamas jos gerąsias ir blogąsias puses ir tarsi išbando vidinę tvirtybę. Ar menkas žmogutis nesutriks šioje begalinėje didybėje ir sugebės joje pasisemti , būtent, teigiamą pradą ir ji įamžinti per spalvas ir simbolius? Mes ir taip pridarėme begalę neigiamybių šioje trapioje pajūrio gamtoje ir ne tik joje.

Per savo tapybą noriu išreikšti, kad mes per toli nenutoltume nuo pirmapradės gamtos, neprarastume pamatinių bendražmogiškų vertybių, skirtų mums Aukščiausiojo. Daugiau atsigręžtume į Sutvėrėją - taip pažabodami sielos mirtį, į kurią stumia dabartinio pasaulio dramatiški įvykiai. Be galo svarbu vėl atsigręžti į Dekalogą ir vadovautis juo gyvenime, kad nesugriautume unikalaus ir be galo įvairaus pasaulio. Tik tokiu būdu galime išvengti didžiausios klaidos ir nesunaikinti vaizduojamąją dailę. Kai išsitrina ribos tarp gėrio ir blogio – tapyba tampa tik nereikšmingu dekoru. Todėl šiais laikais grynojo klasikinio tapytojo kelias yra pilnas kančios. Beribė mūsų Baltija, teikianti šviesą ir kūrybinę energiją, palengvina šią kančią“.

Meno licenciatas, dailininkas Solomonas Teitelbaumas

Paroda eksponuojama iki gegužės 15 d.

Maloniai kviečiame.

  • 04.25 - 05.15
Kiti parodos