Šokio spektaklis E.Balsys „Eglė žalčių karalienė“

Šokio spektaklis E.Balsys „Eglė žalčių karalienė“

Eduardo Balsio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“

KOMPOZITORIUS - Eduardas Balsys
CHOREOGRAFAS -Martynas Rimeikis
KOSTIUMŲ DAILININKĖ - Elvita Brazdylytė
ŠVIESŲ DAILININKAS - Levas Kleinas
SCENOGRAFAS - Marijus Jacovskis

DIRIGENTAS - Modestas Barkauskas

ATLIKĖJAI:

EGLĖ - J. Stankevičiūtė, A.Krasauskaitė-Berulė

ŽILVINAS -  M. Černeckas

DUKRA DREBULĖ - K. Tykhonova, D.Verovka

SŪNUS ĄŽUOLAS I.Temchenko M.Mordasov

Choreografo Martyno Rimeikio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“ sugrįžta į Palangą – miestą, kuriame daug laiko praleido garsiausią nacionalinį baletą parašęs kompozitorius Eduardas Balsys. Būtent Palangos koncertų salėje 2019-ųjų rugpjūtį ir buvo parodyti premjeriniai šio pastatymo spektakliai.

M. Rimeikio sukurtą šokio spektaklį stebinčiam lietuvių žiūrovui nereikia skaityti libreto: pasaką apie Eglę ir Žilviną visi prisimename iš vaikystės. „Pasakos Žilvinas – užburtas jaunikaitis, žmogumi galintis atvirsti tik savame pasaulyje, šalia mylimos moters. Jo kitoniškumas nulemtas prakeikimo. O Eglė... Taip, savo kaime ji tokia vienintelė. Kaip tik todėl ją pasirenka Žilvinas, ir mes galime džiaugtis nemirtingos meilės legenda“, – teigia dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatas M. Rimeikis, nesistengęs mitologiniam siužetui primesti nūdienos socialinių kontekstų.

Kartu su juo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre „Eglės žalčių karalienės“ pastatymą kūrė muzikos vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas, scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė, šviesų dailininkas Levas Kleinas.

„Eglė žalčių karalienė“ buvo įvertinta „Padėkos kauke“ kaip geriausia 2019 m. uostamiesčio teatrų premjera. Spektaklį pastebėjo ir „Auksinių scenos kryžių“ komisija: Martynas Rimeikis šalies teatro apdovanojimuose nominuotas kaip geriausias metų choreografas, o Eglės vaidmenį premjeroje atlikusi balerina Julija Stankevičiūtė pretenduoja į geriausios metų šokėjos titulą.

  • 2020-08-09  nuo 18:00
2020-08-09 18:00 2020-08-09 18:00 Europe/Vilnius Šokio spektaklis E.Balsys „Eglė žalčių karalienė“ Eduardo Balsio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“ KOMPOZITORIUS - Eduardas Balsys CHOREOGRAFAS -Martynas Rimeikis KOSTIUMŲ DAILININKĖ - Elvita Brazdylytė ŠVIESŲ DAILININKAS - Levas Kleinas SCENOGRAFAS - Marijus Jacovskis DIRIGENTAS - Modestas Barkauskas ATLIKĖJAI: EGLĖ - J.... --- //www.palangatic.lt/renginys/sokio-spektaklis-e-balsys-egle-zalciu-karaliene/date-20200809/ Palangos koncertų salė, Vytauto g. 43, Palanga, Palangoje
  • Kaina: 12.25 - 27.25
  • Plačiau