Šiuolaikinio meno paroda „Kaunas mene“

Šiuolaikinio meno paroda „Kaunas mene“

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis KAUNAS MENE. TAIP ARTI, TAIP TOLI

Hermione Allsopp (UK), Grégoire Fabvre (FR), Židrija Janušaitė (LT), Vaida Tamoševičiūtė (LT)

Gruodžio 5-ą d. (trečiadienis) 16 val. Antano Mončio namuose – muziejuje (S. Daukanto g. 16, 00135 Palanga) vyks tarptautinio šiuolaikinio meno festivalio „Kaunas mene“ parodos atidarymas. Ši paroda Palangoje yra festivalio sklaidos dalis, kuri savaime pratęsia 8-ojo festivalio potemę „Taip arti, taip toli“, siūlančią pagalvoti apie atstumo, laiko realiatyvumą, kaip kintanti perspektyva keičia aktualijų vaizdą, svarbą ir supratimą apie jas. Parodoje pristatomi autoriai: Hermione Allsopp (UK), Grégoire Fabvre (FR), Židrija Janušaitė (LT), Vaida Tamoševičiūtė (LT). Kviečiame apsilankyti!

Ką tik pasibaigęs Kauno erdvėse, festivalis sklinda toliau. 2018 12 05 – 2019 01 06 dienomis Antano Mončio namuose-muziejuje veiksiančioje parodoje – ką tik festivalyje eksponuoti kūriniai – britų menininkės Hermione Allsopp instaliacija „Gaubti saugotinus“ ir pietų Prancūzijos autoriaus Grégoire Fabvre 26-is menininkus apjungiantis (kurių tarpe ir lietuviai Dalia Andziulytė, Marija Griniuk, Eimutis Markūnas, Povilas Ramanausakas, Eglė Ulčickaitė) bei siurrealistų žaidimą interpretuojantis video „KINO-balopox“.

Židrija Janušaitė ir Vaida Tamoševičiūtė festivalio atidarymo proga ką tik praėjusį spalį Kauno menininkų namų kieme sukūrė nuostabaus vizualumo performansą. Antano Mončio namuose – muziejuje Židrija pristatys nuo lygiadienio (2013 09 22) iki lygiadienio (2014 09 22) trukusį fotografijų ciklą, kuriame fiksuotos kasdienės akimirkos vis kitusiame saulės tekėjimo laike bei aplinkoje.

Vaida Tamoševičiūtė Palangai sukūrė ekspoziciją, kuria pasakojamas asmeninis kismas nuo ankstesnėje kūryboje reikšto savižalos motyvo iki motinystės temos, kuri tvirtai įsipynusi į dabartinę menininkės kūriniją. Kismas ir bendri taškai. Per fizinę traumą ar vaiko gimimą – atrasti save. Tai jungia abu etapus.

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis KAUNAS MENE. TAIP ARTI, TAIP TOLI

Toli, kaip svajonė. Ar toli, kaip žemės drebėjimas Lietuvai – kaip mokykloj mokė, gimtinė „nėra seisminėj zonoj“. Toli, kaip laukiama paauglio pilnametystė, kuri vis niekaip neateina. Arti, kaip netikėta senatvė. Arti, kaip bijančiam žaibo dundantis griaustinis. Arti, kaip dvi su puse valandos nuo Londono iki Lietuvos.

Kaimynų susvetimėjimas. Ir tapatinimasis su žmonėmis iš tolimų kraštų, tarkim, pažiūrėjus filmą apie jų tradicijas, kuriame randame tas pačias šeimos vertybes.

Sąvokos toli ir arti individualiai suvokiamos. Atstumo reliatyvumą gali apspręsti vidinis interesas, asmeninės būsenos, nuotaikos. Kartais tai sąmoningas pasirinkimas. Dažniausia ne. Bet atpažinimo akimirka (smulkmenos ar tapačios problemos) svarus suvokimo veiksnys, o bendrumo POJŪTIS artina.

Festivalio organizatorius galerija „Meno parkas“ (Kaunas / Diuseldorfas).

Parodos partneriai: Antano Mončio namai – muziejus (Palanga), galerija „Unit 1 Gallery | Workshop“ (Londonas), galerija „4, Barbier“ (Nimas, Prancūzija).

2018 11 27-12 31 VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3) veikia dar viena festivalio sklaidos paroda „Tarp“ (menininkai: Laura Zaveckaitė (LT / JAV), Francisco Janes (PT / LT).

Pagrindiniai festivalio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Daugiau informacijos apie festivalį: www.menoparkas.lt

  • 12.05 - 01.06
Kiti parodos