Sauliaus Urbonavičiaus-Samo ir Ginto Banio paroda „Rokas su teptukais“

Sauliaus Urbonavičiaus-Samo ir Ginto Banio paroda „Rokas su teptukais“

Sauliaus Urbonavičiaus-Samo ir Ginto Banio paroda
ROKAS SU TEPTUKAIS

Reta proga pamatyti retai parodose eksponuojamų menininkų kūrinius!

Atidarymas birželio 8 d. 17 val.

„Rokas su teptukais“ – tai dviejų energija trykštančių muzikantų – Ginto Banio ir Sauliaus Urbonavičiaus-Samo kūrybos paroda. O taip, – jie ne tik groja, kuria dainas, bet ir stovi prie molbertų. Tiesa, Samas tai daro vis rečiau, o G. Banys vis dažniau.
Abu menininkai yra apdovanoti ne vienu talentu. Gintas Banys kuria tekstus ir groja bosine gitara gerbėjų nestokojančioje roko grupėje „Pelenai“, Samas – roko grupės BIX narys, įvairių TV muzikos projektų organizatorius, prodiuseris, renginių vedėjas.
Tarp muzikos ir tapybos
G. Banys pastaruosius septynerius metus kone kasdien stoja prie molberto, kai negroja – tapo, kai netapo – groja. Pagrindiniai jo figūratyvinių paveikslų herojai – žmonės. Stebėdamas žmones G. Banys pasineria į jų pasaulį, pasirinkdamas mišrų realizmo ir poparto vaizdavimo būdą.
Samas teptukus į rankas paėmė būdamas jaunas, mokydamasis Šiaulių universiteto Dailės fakultete. Svajojo tapti dailininku, dalyvavo keliose parodose, tačiau greitai muzika pakeitė jo gyvenimą. Grupės BIX 30-mečio proga Samas nutarė viešai pristatyti ir savo paveikslų rinkinį. Dvi ažiotažo susilaukusios parodos buvo surengtos Vilniuje, o dabar atkeliauja į Palangą. Tarp jaunatvišku maksimalizmu dvelkiančios kolekcijos paveikslų – bėgantys nuo socrealizmo siurrealistiški, fantasmagoriški siužetai, solidi tapybos maniera, panaši į tuo metu kūrusių autoritetingų dailininkų kūrybą - H. Natalevičiaus, M. Skudučio ir kitų.
Rokas spalvomis
Iš Vilniaus atkeliaujančios parodos pavadinimas „Rokas su teptukais“ sufleruoja, kad menininkai roką ne tik girdi, bet ir... mato. Galvose susikaupusios filosofinės, prasmių paieškos sugulė potėpiais ant drobių.

Paroda veiks iki 2019 m. liepos 26 dienos.
Maloniai kviečiame.
Informaciją parengė AP galerija

  • 06.08 - 07.26