Reginos Šulskytės fotografijų paroda „Mano laikas“

Reginos Šulskytės fotografijų paroda „Mano laikas“

REGINA ŠULSKYTĖ „MANO LAIKAS“

Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė, Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų katedros fotografijos dėstytoja. Nuo 2017 m. rudens dirba Palangos kurorto muziejuje. Dalyvavo daugelyje grupinių parodų, surengė asmenines parodas Lietuvoje ir užsienyje. Pelnė tarptautinių apdovanojimų, Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų laureatė (2005, 2009). Svarbiausi fotografijų ciklai: „Interpretacijos“ (1996 – 2003), „Susitikimai“ (2005), „Mano drabužiai“ (1977 - 2004), „Miegamajame“ (1977 - 2004), „Seserys“ (2006 – 2007), „Austria’07“, „Mano laikas“ (2011 - 2013). Taip pat yra per 300 fotografijos parodų kuratorė, fotografijos leidinių sudarytoja.

Mano laikas yra tas laikas, kuriame esu čia ir dabar, kai galiu kvėpuoti, regėti, jausti, patirti, išgyventi, o po to – viską užmiršti ir vėl prisiminti... Kartais mano laikas visiškai nesutampa su pasaulio laiku. Iš dalies dėl to ir jungiu keletą fotografijų, kurdama kitą, prisiminimų erdvę ir savo patirčių laiką. Ką toje kitoje erdvėje galime stebėti? Gal būt kambarius, kuriuose bent kartą miegojau, kiemą, kur žinau kiekvieną augalėlį, miško takelį, kuriuo bėgiojau vaikystėje, vaizdus per kambario langą ar peizažą su bažnyčia tolumoje – tai mano tėvo gimtinė. Toje erdvėje nutinka keistų dalykų, nors, iš pažiūros, atrodo pakankamai įtikinama. Nežinant, kad fotografijoje vaizduoju mamą mergaitę, o pati esu suaugusi, tuomet čia nieko keisto nenutinka.

kad mano sukurti fotografiniai vaizdai savotiškai taptų slenkančio žvilgsnio (arba slenkančios kameros) apžiūros teritorija ir taip bandžiau sugriauti sustabdytos akimirkos sąstingį.

Fotografijų ciklą „Mano laikas“ sudaro dvi dalys (jos nėra kaip nors atskirtos, jos susipina). Vienose fotografijose – mama, kitose – aš pati. Fotografijų vaizdai trūkinėja, per tuos plyšius galima pamatyti „paslėptus“ vizualinius sluoksnius – todėl į pasakojimą netikėtai ir nelauktai kažkas įsiterpia, kartais pasikartoja, o tie pasikartojimai tarsi atsiranda dėl fotografavimo ant nepilnai persuktos fotojuostos, lyg kažkokia klaida, kuri leidžia tyrinėti greta sugulusias detales, bet tik tam, kad suabejotum laiko nuoseklumu. Lėtai verti albumo lapą po lapo, dėlioji fotografijas vieną po kitos, kažko ieškai, lyg bandytum iš tolimos praeities kažką prisivilioti ir vėl iš naujo prisijaukinti. Tačiau laikas negrąžinamas... Ir juosta pasibaigė...

Autorė

  • 02.02 - 03.05
Kiti parodos