„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

Tapyba, papuošalai, emalis – net septyni skirtingų žanrų menininkai liepos mėnesį rengia parodas „Ramybės“ galerijoje Palangoje.

Liepos 6 dieną 18.00 val. galerijos Baltojoje salėje savo kūrinius pristatys Marytė Dominaitė (emalis), Mantvydas Lasinskas (emalis), Tatjana Semane (tapyba) ir Žilvinas Grigaitis (papuošalai). O Parodų salėje tapybos darbus rengiasi eksponuoti Vytautas Kaunas, Adelė Liepa Kaunaitė ir Antanas Šeronas.

Emalis, papuošalai, tapyba

Vienai žymiausių Lietuvos juvelyrių pelnytai vadinamai Marytei Dominaitei Gurevičienei paklūsta brangieji metalai bei akmenys, stiklas ir emalis – būtent pastaruosius darbus ji pristato „Ramybės“ galerijoje.

„Kūryba man - nuolatinis ieškojimas, noras atrasti sau įdomius kompozicijos bei spalvinius sprendimus ir be skrupulų atidėti pradėtus ateičiai, kai juos užgožia naujos, patrauklesnės idėjos, ir leidžiu nebaigtiems subręsti. Kartais tarytum baigtus kūrinius perdarau, nes jaučiu nepasitekinimą gautu rezultatu. Šį kartą rodau įvairiais metais pradėtus ir tik šiemet užbaigtus emalio darbus“,- apie ekspoziciją sakė M. Dominaitė.

Į emalės paslaptis besigilinantis originalius papuošalus kuriantis Mantvydas Lasinskas sako: „Ilgą laiką domėjausi spalva ir forma. Šių savybių jungimą į visumą stengiuosi atrasti ir savo kūryboje. Kurdamas šiuolaikinio dizaino papuošalus naudoju senąsias juvelyrikos technologijas. Tad parodą būtų galima apibūdinti taip: „Šiuolaikinis menas - senosiomis technologijomis“.

Latvijos dailininkų sąjungos narė Tatjana Semane, savo darbuose naudojanti skirtingas technikas (aliejinę tapybą, akvarelę, pastelę, koliažą) Baltojoje salėje pristato naujausius tapybos darbus.

Dailininkė yra surengusi personalines parodas ir dalyvavusi grupinėse paroduose Latvijoje, Suomijoje, Kinijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, jos darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai Austrijoje,
Belgijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Kinijoje, Kipre, Suomijoje, Dž.Britanijoje, Olandijoje, Airijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Meksikoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Slovakijoje, JAV, Šveicarijoje bei Švedijoje.

Žilvino Grigaičio papuošalų kolekcijos jau keletą metų sėkmingai pristatomos ne tik Lietuvoje, bet ir Šveicarijoje, Austrijoje, JAV ir JAE.

„Šviesaus kolorito ir vasaros spalvų nuspalvintos sagės, skirtos moterims ir vyrams, vasaros sezonui įsikurs „Ramybės“ galerijoje,- sako Ž. Grigaitis, pridūręs, jog dirbdamas su dizainerėmis Irina My-my ir Laura Bu galėjo įgyvendinti visus subtilius sumanymus sujungti gintarą, koralus ,perlus į vieną visumą, kurioje atspindėtų lietuviškos vasaros alsavimas, saulė ir kopos.

Tapytojų trio

„Ramybės“ galerijos Parodų salėje visą liepą bus eksponuojami trijų tapytojų - Vytauto Kauno, Adelės Liepos Kaunaitės ir Antano Šerono – kūriniai.

„Istorija tik merdi, bet nesibaigia, kaip nepasibaigia ir Vytauto Kauno paveiksluose tikrovės pasakojimai. Drobėse daiktai galutinai nesudūlėja, o judėjimas nesulėtėja iki mirtino sąstingio. Daiktai tarpsta ir atkeliauja iš menininko vidinio pasaulio, kur šėlstantis nuojautų siautulys skatina spalvą dengti spalvą, o potėpį veržtis į kito potėpio valdas, kur naratyvą pradeda autorius, o baigia intelektualus žiūrovas“,- taip dailininką Vytautą Kauną pristato menotyrininkas dr. Remigijus Venckus.

„Gyvenu Tubelių kaime, auginu bites, vištas, katę, šunę, abrikosus, agurkus, ir cidonijas“,- taip prisistato pats dailininkas, savo laiku baigęs Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, Vilniaus dailės akademiją, Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1999-ųjų metų, 2002-aisiais tarptautiniame tapytojų konkurse “Caterina de Medici” Florencijoje (Italija) laimėjęs III vietą, o 2008-aisiais – publikos prizą tarptautiniame dailės konkurse „Palm Art Award Leipcige (Vokietija), dalyvaujantis tarptautiniuose pleneruose ir grupinėse parodose bei surengęs 40 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

„Adelė Liepa Kaunaitė – tapytoja, savo esybe ir kūryba kvestionuojanti pozityvizmo filosofijos gaires, pažadinanti kūrybiškąjį pradą, raginanti atkurti ryšį su aplinka. Jos tapyba nevengia fosforinių spalvų, keistų, individualių vaizdinių, bet yra tokia sava, pažįstama, nes tai – originaliai ir giliai teptuku išjaustas mus jungiantis lietuviškumas“,- apie 20 personalinių parodų surengusią, dalyvavusią daugiau nei 30-tyje grupinių parodų ir plenerų Lietuvoje bei kitose šalyse dailininkę rašė Austėja Mikuckytė - Mateikienė, pavadindama tapytoją „lietuviško siurrealizmo grynuoliu“.

Baigusi freskos – mozaikos specialybės bakalauro studijas VDA Monumentaliosios dailės katedroje A. L. Kaunaitė įgijo vitražo specialybės magistro laipsnį. 2010 m. menininkė įkūrė „Mėnulio“ galeriją, o 2016-aisiais tapo Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus tapytojų sekcijos narė.

„Jaunosios kartos tapytojas Antanas Šeronas yra ekspresionistinės krypties atstovas. Jo ryškaus, niuansuoto kolorito pajautimas ir suvaldymas stebina Lietuvos dailės kritikus. Postmodernistinėje estetikoje įsišaknijęs instaliacijų ir įvairių objektų kūrimas, taip pat sintetinių medžiagų naudojimas visiškai priešingas grynajai A. Šerono tapybai. Ji žiūrovą vėl sugrąžina prie ištakų, tradicijų. Tačiau jo kūryba neatrodo pasenusi ar einanti paskui senas dogmas. Menininkas nesistengia ieškoti itin konceptualių, užslėptų prasmių. Savo darbuose jis siekia lengvumo pojūčio, mėgaujasi ir žaidžia spalva, šviesos ir tamsos deriniais, dažo galimybėmis“,- taip apie per dešimtį personalinių parodų surengusį ir per 40-tyje grupinių parodų dalyvavusį dailininką A. Šeroną kalbėjo parodų kuratorė Aurelija Seilienė.

„Ramybės“ galerijos informacija

Liepos 6 d. atidarytos parodos „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) veiks iki liepos 24 d.

 

  • Liepos 06 - 24