Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai 2020“ / „Ecrans d'hiver 2020“

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai 2020“ / „Ecrans d'hiver 2020“

Jubiliejinis, penkioliktasis, prancūziško kino festivalis "ŽIEMOS EKRANAI" kviečia žiūrovus leistis į dabarties laiko paieškas bei panirti į atsitiktinumų žavesį. Filmus sieja atidus ir gilus žvilgsnis į dabarties realijas, netikėtos ir drąsios kasdienybės interpretacijos, jiems būdinga išskirtinė, raiški kino kalba. Festivalio organizatorius - Prancūzų Institutas Lietuvoje / Institut Français de Lituanie.

Palangoje filmai bus rodomi dviejuose muziejuose:
Palangos kurorto muziejuje (Birutės al.34A) sausio 30 - vasario 1 d.
PALANGOS GINTARO MUZIEJUJE (Vytauto g. 17) vasario 7 - 9 d.
Filmų seansai NEMOKAMI, registracija nereikalinga.

Į PALANGOS GINTARO MUZIEJŲ kviečiame vasario 7-9 d.:
VASARIO 7 D. 17 VAL.
EDMUNDAS (EDMOND)
Režisierius: Alexis Michalik/ Vaidina: Thomas Solivérès, Olivier Gourmet, Tom Leeb, Lucie Boujenah, Mathilde Seigner, Clémentine Célarié, Igor Gotesman
Istorinė komedija/ Originalo kalba: Prancūzų k./ Subtitrai: Lietuvių ir anglų kalbomis / 2018, 110 min./ Prancūzija, Belgija/ N-7
1897-ieji metai, svaigus ir bohemiškas Belle Epoque laikmetis Paryžiuje. Jauną rašytoją Edmond’ą Rostand’ą kamuoja įkvėpimo stygius, jau antrus metus jis nieko neparašo. Kai garsus aktorius Constant’as Coquelin’as paskelbia vaidinsiantis jo naujoje pjesėje, rašytojui nelieka nieko kito, tik sukurti naują veikalą... per tris savaites!
Po stulbinančios sėkmės sulaukusio to paties pavadinimo spektaklio, aktorius, scenaristas, rašytojas ir režisierius Alexis Michalik’as nuotaikingą ir elegantišką pjesę apie teatro užkulisius ir kūrybą taip pat sėkmingai perkelia į didžiuosius ekranus.
Aktorius, scenaristas, rašytojas, teatro ir kino režisierius Alexis Michalik’as (1982) Prancūzijoje išgarsėjo su labai sėkmingais autorinių pjesių pastatymais Paryžiaus teatruose, buvo ne kartą apdovanotas prestižiniuose Molière‘o teatro apdovanojimuose. Pagal pjesę, tuo pačiu pavadinimu, filmas Edmundas (2018) – tai pirmas ir labai sėkmingas režisieriaus bandymas užkariauti kino pasaulį. Filmas sulaukė puikių kino kritikų ir publikos vertinimų Prancūzijoje.

PALANGOS GINTARO MUZIEJUS VASARIO 8 D. 14 VAL.
VASAROS PASAKA (CONTE D’ÉTÉ)
Režisierius: Éric Rohmer/ Vaidina: Melvil Poupaud, Amanda Langlet/ Drama/ Prancūzų k./Subtitrai: Lietuvių ir anglų kalbomis/ 1993, 113 min./ Prancūzija/ N-13
Kuklus ir neryžtingas Gaspar’as atvyksta atostogų į Bretanės pajūrį, romantiškai vildamasis, kad netrukus prisijungs ir jo mylimoj Lena. Tačiau netikėtai užsimezgusi pažintis su Margot ir jos drauge Solène’a įtraukia jaunuolius į atostogų meilės trikampį. Nusprendęs nepriimti sprendimų, Gaspar’as neria į jausmų sūkurį.

Mokytojas ir kino kritikas Éric’as Rohmer’as (1920 – 2010) prancūzų kine debiutavo gana vėlai, tik XXa. 6-ajame dešimtmetyje, bet netrukus pelnė pasaulinį pripažinimą: filmas Mano naktis su Mod (1964) nominuojamas Oskarui ir sulaukia milžiniško publikos susidomėjimo. Autentiškų dialogų meistro, taupaus, realistiško kino kūrėjo filmografijoje – net dvidešimt keturi ilgametražiai filmai, ne kartą apdovanoti prestižiniuose kino festivaliuose. Rohmer’o filmai - subtilūs ir laisvi, juose droviems ar aistringiems meilės susitikimams pradžią duoda lemtingi atsitiktinumai.

PALANGOS GINTARO MUZIEJUS VASARIO 8 D. 16.30 VAL.
NEĮMANOMA MEILĖ (UN AMOUR IMPOSSIBLE)
Režisierius: Catherine Corsini/ Vaidina: Virginie Efira, Niels Schneider, Jehnny Beth/
Drama/ Originalo kalba: Prancūzų k./ Subtitrai: Lietuvių ir anglų kalbomis/ 2018, 135min./ Prancūzija/ N-16
XXa. 50-ųjų metų pabaiga, provincijos miestelis Prancūzijos centre. Kukli biuro darbuotoja Rachel’ė užmezga romaną su turtingu ir išsilavinusiu Philippe’u. Mylimieji priklauso skirtingiems socialiniams sluoksniams, ir tai lemia greitą aistringų santykių baigtį. Rachel’ė augina jų dukrą viena, ir kantriai viliasi, kad vieną dieną Philippe’as sugrįš į dukros gyvenimą. Tačiau ilgai lauktas dukros ir tėvo susitikimas bus pažymėtas kraujomaišos žaizda – paslaptimi.
Jautrioje ir subtilioje Christine’os Angot autobiografinio romano ekranizacijoje režisierė Catherine’a Corsini sudėtingą temą nagrinėja be sentimentalaus melodramatiškumo, atvirai ir drąsiai.
Režisierė ir scenaristė Catherine’a Corsini (1956) yra sukūrusi dešimt pilnametražių vaidybinių filmų, daugelis iš jų buvo pristatyti Kanų kino festivalyje. Trys pasauliai (2012) laimėjo geriausio scenarijaus apdovanojimą Namiūro frankofoniško kino festivalyje, Vasara (2015) buvo apdovanotas Lokarno kino festivalyje. Neįmanoma meilė (2018) - naujausias Corsini filmas, įvertintas geriausios ekranizacijos nominacija Cezario apdovanojimuose.

PALANGOS GINTARO MUZIEJUS VASARIO 9 D. 12 VAL.
Trumpametražių animacnių filmų ciklas (50 min.) vaikams.
(penki trumpi animaciniai filmukai, prancūzų k., be titrų)

PALANGOS GINTARO MUZIEJUS VASARIO 9 D. 14 VAL.
GYVENIMAS IR NIEKO DAUGIAU (LA VIE ET RIEN D’AUTRE)
Režisierius: Bertrand Tavernier/ Vaidina: Philippe Noiret, Sabine Azéma/ Karinė drama/ Prancūzų k./ Subtitrai: Lietuvių ir anglų kalbomis/ 1989, 135 min./ Prancūzija/ N-13
1920-ieji. Karo komendantas Dellaplane’as kruopščiai registruoja Pirmojo pasaulinio karo metu dingusius be žinios, bando identifikuoti konflikto metu suluošintus, atmintį praradusius ar gyvybės netekusius asmenis. Alice’a ir Irene’ą, dvi skirtingiems socialiniams sluoksniams priklausančios moterys, vis dar nepailstamai ieško savo dingusių vyrų. Abiejų keliai atsitiktinai susikerta bandant pasiekti pagrindinį informacijos šaltinį – komendantą Dellaplane’ą.
Kino režisierius ir scenaristas Bertrand’as Tavernier (1941) XXa. 6-ajame ir 7-ajame dešimtmetyje dirbo režisieriaus Jean’o-Pierre’o Melville’io padėjėju, įkurė kino klubą, rašė kritikos straipsnius kino žurnalams. Jo režisūrinis debiutas Laikrodininkas iš Saint-Paulio (1973) gavo Louis Delluc prizą už geriausią prancūzišką filmą. Oskaru, keliais Cezariais, apdovanojimais Kanų, Berlyno, Venecijos ir kituose kino festivaliuose įvertinta režisieriaus kūryba stebina stilių ir žanrų gausa: nuo komedijos iki karinės dramos, nuo mokslinės fantastikos iki melodramos. Tavernier savo filmuose meistriškai atkuria istorinius laikotarpius, jį domina krizę išgyvenančios visuomenės įtaka individualaus žmogaus gyvenime.

Apie filmus Palangos kurorto muziejuje: https://www.facebook.com/events/1734583276673637/

  • 2020-02-07
2020-02-07 2020-02-07 Europe/Vilnius Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai 2020“ / „Ecrans d'hiver 2020“ Jubiliejinis, penkioliktasis, prancūziško kino festivalis "ŽIEMOS EKRANAI" kviečia žiūrovus leistis į dabarties laiko paieškas bei panirti į atsitiktinumų žavesį. Filmus sieja atidus ir gilus žvilgsnis į dabarties realijas, netikėtos ir drąsios kasdienybės interpretacijos, jiems būdinga išskirtinė, raiški... --- //www.palangatic.lt/renginys/prancuzu-kino-festivalis-ziemos-ekranai-2020-ecrans-d-hiver-2020/date-20200207/ Palangos gintaro muziejus , Vytauto g. 17, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai