Paroda „Šešėliai #3“

Paroda „Šešėliai #3“

Paroda Šešėliai # 3

skulptūra, tapyba, objektas, instaliacija, video, fotografija

Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Paanga)

Veiks nuo 2017-11-18 iki 2018-03-01

Parodos atidarymas 2017 m. lapkričio 18 d. 15 val.

Šešėliai # 3 ir vėl kviečia atrasti netikėtas vietas daugiamatėje erdvėje, kur atrodo, kad ir taip yra viskas aišku.

Pirmoji paroda, vykusi prieš metus pateikė daug atradimų, kurie virto klausimais, jie nagrinėjami šioje parodoje ir neduoda vieno aiškaus atsakymo.

Nepaisant nepatogumų, kylančių naudojantis savo galva, galima pasinaudoti menininkų atradimais netelpančiais įprastoje pakuotėje.

Autorių nuomonė apie šią parodą nėra tinkama priemonė palengvinanti žiūrovui rasti jam patinkančius ar aiškius atsakymus.

Žiūrovui primename, jog Šešėliai pateikiami be nuolaidų, yra nesumuojami ir negrąžinami atgal.

Po apsilankymo šioje parodoje rekomenduojama likusį laiką praleisti ramioje ir jaukioje aplinkoje.

Dar daugiau šešėlių

Mūsų daugiametėje šešėlio studijavimo veikloje išsidistiliuoja dalykai , kuriais norėtųsi pasidalinti su tais, kuriems ir taip viskas aišku.

Žmogaus smegenys dirba bangų principu: pereina sienas, sukuria mintis ir visokius vaizdus, netgi šešėlius. Smegenys pirma sugalvoja šešėlius, o paskui ir jų daiktus. Tokia smegenų veikla vadinama kūryba. Meno kūriniai, kaip šalutinis smegenų veiklos efektas, yra minčių šešėliai. Menas negali atsirasti be šešėlio ir smegenų.

Nepaisant viso to, menininkai šią savybę sugebėjo pritaikyti verslo reikalams. Plati veikla aprėpia nuo siluetų karpymo iš juodo popieriaus iki dėmių ant sienų, purkštų aerozoliniais dažais. Net gi meninio išsilavinimo bei praktinių įgūdžių stoka šitiems procesams visiškai neturi jokios reikšmės.

Dar vienas šešėlio pritaikymo atvejis užfiksuotas veikloje artimoje ateities spėjimams, būrimams ir prognozėmis apie dangaus kūnus. Mokslininkai šiems tikslams sėkmingai pritaikė žinomas šešėlio savybes. Pagal šešėlius esančius kosminėje erdvėje, galima nuspėti ten galimai esančius nežemiškų civilizacijų pėdsakus.

Mūsų laboratorinėmis sąlygomis atlikti bandymai leidžia teigti, kad šešėlis yra šviesos ir objekto sąveikos šalutinis efektas. Beje, jis neturi nieko bendra su dulkėmis ir elektros srove. Atskleista, kad išjungus šviesą nesimato nei šešėlio, nei dulkių – viskas ištirpsta vienalytėje tamsios spalvos substancijoje. Mes ją pavadinome prieblanda. (Prie blanda galimai nuo žodžio blunka arba blūda - prieblūda).

Tokie faktai leidžia daryti išvadas, kad prieblanda yra labiausiai subalansuotas šešėlio egzistavimo būsena.

Ją pasiekus, nesimato nei šviesos nei tamsos, nei šešėlio. Galima pajausti tobulo subalansavimo būseną, pusiausvyrą, kurios nefiksuoja Echoskopijos įranga.

Tik nereikia apsigauti, nes pašvietus telefono ekranui, greitai viskas pasikeičia ir tavo mintis pasiima nematomas abonentas. Tai reiškia, jog su šešėliu yra viskas tvarkoje, o problemas sukelia smegenų atkuriamų vaizdų projekcijos sąmonėje, dėl ko vienu metu kyla daugybiniai nesutarimai tarp interpretacijų įvairovės.

Tokiu atveju dažniausiai manoma, kad visa, kas vyksta tavo sąmonėje ir vyksta iš tikrųjų aplinkui.

Mes galime patarti, kad šiuos ir kitus nesusitarimus patogiausia spręsti daugiamatėje erdvėje, išjungus dirbtinį intelektą.

Mūsų kūriniai yra mūsų minčių šešėliai.

Parodos dalyviai:

Bronius Duoba yra geras vaikinas, gyvena ir kuria Vilniuje, kur mokėsi matematiką, ekonomiką, kompiuterių anatomiją.

Fotografijos mokėsi įvairiuose efoto seminaruose, klubuose ir po darbo su draugais. Savarankiškai eksperimentavo su blykstėmis ,skėčiais ir dėžute su labai maža skylute vietoj objektyvo.

Mėgsta fotografuoti analoginiu (turi juostinę kamerą Bronica ETRSi) ir skaitmeniniu būdu, dažniausiai telefonu.

Aktyviai dalyvauja klubo „Foto kablys“ veikloje, taip pat yra direktoriaus pareigose klube „Penktadienis 13“, “LAFA“ narys, konkurso „Debiutas“ nominantas ir daugelio foto parodų Lietuvoje dominantas.

Fotografija jam patinka ne kaip menas, dokumentika, o kaip nuoga manipuliacija vaizdu.

Vaizdo atspaudas daro estetinį poveikį fotografijos žiūrėtojo pasąmonei, nes yra jo galvoje esančio vaizdo grįžtamasis ryšys atliekantis vaizdo fiksaciją kamera kuri atskiria tikrą vaizdą nuo fotografijos. Gera fotografija būna gera kai aplinkui yra daug blogos.

Marius Skudžinskas baigė magistro studijas VDA, gyvena ir kuria Vilniuje. Nuo 2000 -ųjų dalyvauja parodose Lietuvoje bei užsienyje. Jo darbus galite išvysti, Vilniuje, Telšiuose, Smalininkuose. M. Skudžinskas dirba su video: art, reportažai, dokumentika. https://www.youtube.com/user/ubikvistas ). Kino operatorių apdovanojimo „Ąžuolas“ ir kitų siurprizų autorius.
Autorius apie parodą. Bandau suvokti vietos ar jausenos kontekstą ir jį linksmai transformuoti. Įgyvendinant idėjas stengiuosi neapsiriboti medžiagose, svarbiausia, kad medžiagiškumas atitiktų norimą tekstą, tai gali būti nuo medienos, teksto iki video. Nesvetimi man socialiniai reiškiniai, taip pat pop ir „undergraund“ kultūros. Atlikime mėgstu tariamas klaidas, plastikos išraiškoje stengiusi pabrėžti rankų unikalumą ar surastą perdribtą daiktą. Vienas mano autografų tai – ubikvistas. ubikvìstai [lot. ubique — bet kur, visur], augalai, galintys augti bet kokiuose dirvožemiuose, beveik visur; visuraugiai augalai. Tarp idėjos ir išraiškos ieškau susitarimo, kuris nesiekia tobulumo.
http://www.umi.lt/buve-rezidentai/marius-skudzinskas, www.culture.lt

Artūras Makštutis baigė studijas VDA . Buvęs Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys . Nuo 2011m. Lietuvos Dailininkų sąjungos narys. Klubo „penktadienis 13“ vienas iš įkūrėjų. Gyvena ir kuria Liškiavoje (Varėnos raj.), šalia Druskininkų. Nuo 1992 -ųjų dalyvauja parodose Lietuvoje bei užsienyje. Jo darbus galite išvysti, Vilniuje, Smalininkuose, Liškiavoje.....
A.Makštutis-Maksimilianas save apibūdina vienu sakiniu – „Aš einu savo keliu“. Toks minimalizmas netrukdo naudoti daugelį medžiagų, reikalingų materializuoti idėjas. Autorius apdoroja medines, metalines, kristalines, skystas, elektrines, ugniai atsparias, fotografijas ir kt. medžiagas. Anot A.Maksimiliano, panaudoti, entropijos paveikti objektai turi didesnę vertę už naujus, naudojamus kaip statybinė medžiaga. Pavargę daiktai turi savo istorijas, kurios įsilieja į kitas, neplanuotas situacijas. Kūryba tai toks retas malonumas artimas laimei.
www.umi.lt/buve-rezidentai/arturas-maksimilianas,www.maksimilian.lt

Juozas Budzinauskas baigė magistro studijas VDA. Gyvena ir kuria Viešvilėje (Jurbarko raj). Parodinėje veikloje ir kūrybinėse stovyklose aktyviai dalyvauja nuo1996 metų. Autoriaus dabus galima pamatyti Palangoje, Jurbarke, Anykščiuose, Kaltanėnuose ir kt. Apie parodą: Pirmas vaizdinys kilęs kalbant apie parodą, neskaitant Platono urvo, tai vaikystėje girdėta sakmė kaip buvo sukurti žmonės iš skrendančių paukščių (gulbių) krentančių šešėlių. Šešėlį suvokiu kaip kažko esamo nebuvimą atsirandantį kaip tam tikros kliūties pėdsaką… pvz. tamsa-šviesa-šešėlis, tyla-garsas-aidas-tyla, vanduo-bangos-srovė-raibuliuojantis pėdsakas upėje, pozityvas-negatyvas ir formoje ir fotojuostelėje.. Įdomiausia , kad visa tai gali virsti iš vieno į kitą, maišytis, rungtis vieni šešėliai su kitais ir taip kurti vis naują mirguliuojantį pasaulio pėdsaką. www.mūsųlaikas.lt/naujiena/kultura-ir-istorija/juozo-budzinausko-paroda-pavogta-zvaigzde, www.facebook.com/Ąžuolų-alėja-Smalininkiai

Lidija Pakonaitytė:

Gimusi ir užaugusi Vilniuje.

Baigusi M.K. Čiurlionio menų gimnaziją grafikos specialybę.

Sekantis etapas – Vilniaus Dailės Akademija, Vaizduojamosios Dailės fakultetas.

Mėgstu abi dailės šakas, kurių mokiausi – ir grafiką ir tapybą.

Mano meno esmė – dekoratyvumas su lašeliu humoro, kartais pridedant šiek tiek ironijos. Žmonės ir jų mąstymas-tokie juokingi padarai....Vaizduoju ne pačius objektus, o tai kaip jie atrodo iš šalies. Mes visi iš šalies dažnai atrodom ne tokie, kokie manome esantys.

Niekada nesu surengusi jokios parodos. Piešiu ir tapau, nes kitaip negaliu gyventi. Noriu savo daile išreikštomis mintimis bei pajautimais pasidalinti su visu pasauliu.

egalerija.net

Parodos „Šešėliai # 3 vykdytojai

  • 11.18 - 03.01
Kiti parodos