Paroda „Pajūrio akmens amžius“

Paroda „Pajūrio akmens amžius“

Keliaujančioje parodoje „Pajūrio akmens amžius“ pristatomi Lietuvos pajūryje, daugiausia Šventojoje, archeologų iš žemės gelmių iškelti, tūkstančius metų skaičiuojantys radiniai. Dauguma jų rasti Lietuvos akmens amžiaus tyrinėjimų pradininkės habil. dr. Rimutės Rimantienės, šiemet švęsiančios 100-to metų jubiliejų. Per savo darbo metus ji ištyrė apie 50 pajūrio akmens amžiaus paminklų ir iki šiol yra nepralenkiama šio laikotarpio tyrimų ir atradimų gausos atžvilgiu.

Parodoje pamatysite senųjų verslų ir įvairios buitinės veiklos palikimą, su tikėjimais ir estetiniais protėvių poreikiais susijusius amuletus iš žvėrių dantų, papuošalus, dailės plastiką iš kaulo, rago ir gintaro. Čia išvysite ir vadinamosios Briedžių Briedės – įstabiosios apeiginės lazdos su išpjaustyta briedžio galva – kopiją, kurią kruopščiai atkūrė Lietuvos nacionalinio muziejaus restauratorius Jonas Petuchovas.

Mažieji parodos lankytojai muziejuje kviečiami iš molio nusilipdyti archeologų radinius primenantį amuletą ar išbandyti piešimą anglies lazdelėmis.

Paroda eksponuojama Palangos miesto burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A, Palanga) nuo liepos 31 d. iki spalio 18 d.

Įėjimo į muziejų kainos: suaugusiems - 2 eur, moksleiviams, studentams, senjorams - 1 eur, ikimokyklinio amžiaus vaikams, žmonėms su negalia - nemokamai.

Darbo laikas: trečiadienį – šeštadienį 11.00 – 18.00, sekmadienį – 11.00-17.00.

  • 07.31 - 10.18
Kiti parodos