Naujiena! Ekskursija „Gintarinės medinio kurorto istorijos“

Naujiena! Ekskursija „Gintarinės medinio kurorto istorijos“

Jei paklaustume šimtą žmonių, užduodami jiems vienintelį klausimą-kokia yra Palanga-veikiausiai išgirstume šimtą skirtingų atsakymų.
Nors Palanga daugeliui asocijuojasi su jūra ir paplūdimiais, joje gausu objektų, menančių gilią kurorto istoriją, nukeliančių net į pagonybės laikus.
Palanga- pasienio, pajūrio miestas, kuriame per amžius vietinių gyvenimas buvo susijęs su jūra, žvejyba ir gintaru. Čia buvęs svarbus Kuršių prekybos centras, pagoniško tikėjimo kulto vieta. Svarbiausias Lietuvos uostas, XV a. įsispaudęs tarp kryžiuočių ir kalavijuočių ordinų užkariautų žemių.
Čia ir Gintaro muziejus bei Botanikos parkas, ir Birutės kalno legenda, ir pirmasis lietuviškas spektaklis, ir LR prezidento Antano Smetonos vasaros rezidencija. Tiškevičių alėjoje vis dar aidi žingsniai grafų, XIX a. pb. pavertusių žvejų kaimelį moderniu kurortu. O kur dar vilos, tiltas, maudynės ir kurorto pramogos? Ką skelbdavo pajūryje mušamas būgnas? Kur buvo pirmasis kurorto restoranas, kurioje medinėje viloje, anot legendos, vaidenosi ir kur grafas slėpė savo meilužę? Apie visa tai ir dar daugiau pasikalbėsime susitikę ekskursijoje po Palangą.
Ekskursija yra nemokama, tačiau jos pabaigoje patys nuspręsite, kaip atsidėkoti- šypsena, arbatpinigiais ar tiesiog tardami "ačiū".

Pasivaikščiojimą pradėsime 14:00 val. prie centrinio įėjimo į Botanikos parką (Vytauto g. 17, Palanga). Atvykstame savarankiškai.
Pabaiga priklauso nuo to, ar su gide pageidausite aplankyti ir Gintaro muziejų. Tokia galimybė programoje yra numatyta, tik patiems reikės įsigyti lankytojo bilietą (suaugusiems 4 eurai, moksleiviams, studentams, senjorams- 2 eurai).
Registruodamiesi į ekskursiją, nurodykite, ar norėsite turo Gintaro muziejuje.
Bendra visos ekskursijos trukmė apie 3-4 val.
Registruotis į ekskursiją:
https://forms.gle/aFwtjUWQvFk2hYRi9

Iki pasimatymo gintarinėje Palangoje.
Gidė Saulė

  • 2019-07-14  14:00 - 17:00
2019-07-14 14:00 2019-07-14 17:00 Europe/Vilnius Naujiena! Ekskursija „Gintarinės medinio kurorto istorijos“ Jei paklaustume šimtą žmonių, užduodami jiems vienintelį klausimą-kokia yra Palanga-veikiausiai išgirstume šimtą skirtingų atsakymų. Nors Palanga daugeliui asocijuojasi su jūra ir paplūdimiais, joje gausu objektų, menančių gilią kurorto istoriją, nukeliančių net į pagonybės laikus. Palanga- pasienio, pajūrio miestas,... --- //www.palangatic.lt/renginys/naujiena-ekskursija-gintarines-medinio-kurorto-istorijos/ Birutės parkas, Vytauto g. , Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai