Monospektaklis „Аuksinė šventykla“

Monospektaklis „Аuksinė šventykla“

Gegužės 2 d., 18 val. Palangos kurhauzo teatro palėpėje vyks monospektaklis „Аuksinė šventykla"

Pagal Yukyo Mishima kūrinį AUKSINĖ ŠVENTYKLA
Monospektaklio atlikėjas – Kęstutis Marčiulynas, dzen vienuolis (Bo Haeng SN)
Režisierė – Eglė Mikulionytė

Spektaklis - NEMOKAMAS
VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS, KIEKVIENAM ASMENIUI BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBK2wJ2rrC23OpfBbUcxDR5Ab9ZzZYuYNVcFx8UUPthxdsoA/viewform?usp=sf_link

1950 m. vienas zen budizmo vienuolis sudegino vieną žymiausių šventyklų Kyote – Auksinę šventyklą. Vienuolį pripažino išprotėjusiu. Japonų rašytojas Yukio Mishima, paveiktas tos istorijos, parašė knygą „Auksinė šventykla“. Asmeninė reakcija į šią knygą inspiravo Kęstutį Marčiulyną sukurti monospektaklį.

Kaunietis aktorius ir režisierius Kęstutis Marčiulynas 2001 m. tapo zen budistų vienuoliu ir šiuo metu žinomas Bo Haengo vardu. „Man pasirodė, tarsi mane patį laikytų bepročiu, nes noras sudeginti šventyklą, kurioje gyveni, kyla daugeliui, - tai yra dalis „dvasinės praktikos“. Tai spektaklis apie to vienuolio dvasinį kelią, gyvenimą ir išėjimą. Pirmą kartą tą istoriją išgirdau kai atvažiavo vienuolis iš Lenkijos ir sakydamas dharmos kalbą ją paminėjo. Ji man įstrigo ilgam.. Prireikė gal 12 intensyvios praktikos metų, kol pavyko atsakyti į tą klausimą. Ir spektaklyje aš iškeliu tą patį klausimą, meilės klausimą, nes jis yra labai svarbus. Kiek greičiau atsivers širdis, kuo greičiau nustosi skirstyti mano – tavo, tuo greičiau sužydės tikroji meilė. O tai ir yra pagrindinis vaistas nuo visų depresijų, negerovių, pykčių ir visų kitų bėdų. Visi tai žino, bet žinojimas ir teorijos vienas dalykas, o kaip tai praktiškai padaryti, kokią naudoti techniką – visai kas kita. Dėl to aš ir iškeliu šį klausimą šiame spektaklyje, nes esu praktikos, o ne teorijos žmogus. Viską, ką aš kalbu, esu perėjęs per sunkias praktikas bei meditacijas. Ir man tai nebuvo lengva”, - prisipažįsta aktorius, vienuolis Kęstutis Marčiulynas – Bo Haeng SN.

1000 saulių susitikimų rėmėjai:
Europos solidarumo korpusas
JTBA

Organizatoriai pasilieka teisę keisti projekto programą. Renginiai bus filmuojami ir fotografuojami.

  • 2019-05-02  nuo 18:00
2019-05-02 18:00 2019-05-02 18:00 Europe/Vilnius Monospektaklis „Аuksinė šventykla“ Gegužės 2 d., 18 val. Palangos kurhauzo teatro palėpėje vyks monospektaklis „Аuksinė šventykla" Pagal Yukyo Mishima kūrinį AUKSINĖ ŠVENTYKLA Monospektaklio atlikėjas – Kęstutis Marčiulynas, dzen vienuolis (Bo Haeng SN) Režisierė – Eglė Mikulionytė Spektaklis - NEMOKAMAS VIETŲ SKAIČIUS... --- //www.palangatic.lt/renginys/monospektaklis-auksine-sventykla/date-20190502/ Palangos kurhauzo 3 aukštas, Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga, Palangoje