Michailas Jurkovas (fortepijonas, Prancūzija)

Michailas Jurkovas (fortepijonas, Prancūzija)

Gimęs Baltarusijoje ir dar vaikystėje vadinamas vunderkindu, Michailas Jurkovas gavo puikų muzikinį išsilavinimą muzikos mokykloje, vėliau muzikos kolegijoje ir Minsko konservatorijoje. Jo talentingų dėstytojų deka jis įgijo nepriekaištingą techniką, tuomet buvo išlaikyta ir jo maištinga ir įvairalypi prigimtis.

Būdamas septyniolikos, jis tapo respublikinio jaunųjų talentų konkurso laureatu. Gabus ir grakštus vaikinas, atliekantis antrą Rachmaninovo koncertą su Minsko filharmonijos orkestru, sužavėjo publiką. Vėliau vieno iš pasirodymų metu jis pritraukė klausytojų iš Vokietijos dėmesį savo temperamentu, išskirtine technika ir energija ir netrukus buvo pakviestas koncertuoti Vokietijoje ir kitose Europos šalyse.

„Angelas ir demonas, atletinės atakos ir subtilumas – švelnus ir karingas, Michailas yra tikras kontrastų pianistas. Jo grojimas, puikiai palsėptas iš vidaus, galingas ir lankstus, ritmiškas ir subalansuotas, įdvasina kurinius, kuriuos jis padaro savais,“ – taip rašo apie jį Europos žiniasklaida.

Gyvendamas Europoje, Prancūzijoje, Michailas Jurkovas pilnai atskleidė savo talentą daugybėje pasirodymų ant įvairių scenų. Tarp jų – UNESCO salė Paryžiuje, Liono Auditorium, Rachmaninovo fondas Romoje (kur jam teko garbė skambėti prieš S. Rachmaninovo anūką ir Fondo pirmininką, A. Konių).

Jo albumas „Rachmaninovas ir romantinis dorumas“, išleistas 2009 m., sulaukė aukštą įvertinimą (keturias žvaigždutes) garsiame „Diapazono“ (Diapason) žurnale. Šio žurnalo kritikas Alenas Košaras (Alain Cochard) rašė: „Michailas Jurkovas visiškai ištikimas šio albumo pavadinimu aprašytai nuotaikai, ir tuo galima tik žavėtis...“

„Nepriekaištingą techniką įvaldęs Michailas Jurkovas yra solisto įkūnijimas. Jo grojimas liudija apie jo atliekamų kūrinių asmenišką interpretaciją ir naują supratimą, kuriame atspindi jo turtingas temperamentas. Jame susijungia švelnumas, svajonės ir jėga. Jo prisilietimas, toks įvairus – tai ryškiausias jo artistiškos sielos bruožių išsireiškimas,“ – kalbėjo apie jį žymus muzikologas Markas Honegeris (Marc Honegger). 

Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt

  • 2016-07-16
2016-07-16 2016-07-16 Europe/Vilnius Michailas Jurkovas (fortepijonas, Prancūzija) Gimęs Baltarusijoje ir dar vaikystėje vadinamas vunderkindu, Michailas Jurkovas gavo puikų muzikinį išsilavinimą muzikos mokykloje, vėliau muzikos kolegijoje ir Minsko konservatorijoje. Jo talentingų dėstytojų deka jis įgijo nepriekaištingą techniką, tuomet buvo išlaikyta ir jo maištinga ir įvairalypi prigimtis.... --- //www.palangatic.lt/renginys/michailas-jurkovas-fortepijonas-prancuzija/ Kurhauzo salė (Grafų Tiškevičių alėja 1)
  • Kurhauzo salė (Grafų Tiškevičių alėja 1)
  • Kaina: 11.00
Kiti muzikos renginiai