Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Valstybės atkūrimo dieną Palanga minės džiugiai ir aktyviai

Lietuvos valstybės atkūrimo diena Palangoje bus švenčiama itin džiugiai. „Planuodami Vasario 16-osios renginius, kėlėme sau tikslą dainuoti Lietuvą kaip džiaugsmą. Tad Vasario 16-oji kurorte bus tikrai labai graži ir pakylėta. Manau, kad kiekvieno širdyje rusens meilės savo tėvynei jausmas“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Jau šventės išvakarėse miestas ims puoštis – jūros tiltas pasidabins plevėsuojančiomis trispalvėmis. Tad Vasario 16-ąją šis kurorto simbolis pasitiks įspūdingai pasipuošęs. Šventinę dieną nepamiršti iškelti Lietuvos vėliavų raginami ir kurorto gyventojai.

Šventinių renginių organizatoriai ragina tautinės atributikos nepamiršti ir dalyvaujant mieste vyksiančiuose renginiuose. „Visuomet labai smagu, jei žmonės į renginius ateina su tautine atributika – prie atlapo prisegta trispalve juostele ar su Lietuvos vėliavėle rankose. Be abejonės, žavu ir labai malonu matyti tautiniais drabužiais pasidabinusius žmones. Todėl kas tik turi galimybę, kviečiame apsirengti tautiškai – tai tikrai labai papuošia renginius“, – kalbėjo V. Petrauskienė.

Švęsti Valstybės atkūrimo dieną kurorto gyventojai kviečiami jau nuo ryto. Visi raginami dieną pradėti aktyviai – dalyvauti bendruomenės bėgime „Geltona žalia raudona“. Pagal pajėgumą dalyviai galės pasirinkti vieną iš trijų trasų: iki 1 kilometro (čia laukiami vaikai, vyresnio amžiaus žmonės), maždaug 2,5 kilometro ir 5 kilometrų.

11 val. startavę Nepriklausomybės aikštėje, bėgimo dalyviai turės įveikti pasirinktą trasą (ilgiausia trasa drieksis nuo Nepriklausomybės aikštės, Vytauto gatve iki parko, Prezidento A. Smetonos ąžuolo, Meilės al., Naglio g. ir finišas – Nepriklausomybės aikštėje). Dalyviai nesivaržys tarpusavy – organizatorių, Palangos sporto centro, tikslas paraginti žmones tiesiog energingai ir aktyviai pasitikti Vasario 16-ąją. Prie šios Sporto centro iniciatyvos jungiasi ir  pasienio tarnybos pareigūnai – jie visus bėgimo dalyvius vaišins karštą arbata. Visų dalyvių laukia ir prizai – atminimo medaliai. Norintieji dalyvauti bėgime kviečiami registrutis tel. 8 687 44046.

Vidurdienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvą. Joms pasibaigus, 13.30 val. vyks Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų pagerbimo ceremonija – Signatarų alėjoje bei prie paminklų J. Basanavičiui ir generolo J. Žemaičių bus padedamos gėlės.

Antroji šios išskirtinės dienos pusė skirta muzikai. Pirmiausia į nemokamą koncertą „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“ pakvies Kurhauzas – čia 14 val. kurorto gyventojų dėmesio lauks Palangos kultūros ir jaunimo centro mėgėjų meno kolektyvai: Palangos kamerinis choras, liaudiškų šokių grupė „Banguolis“, folkloro ansamblis „Mėguva“, vokaliniai ansambliai „Guboja“, „Eldija“, vyrų choras „Jūros šauliai“. Pasak V. Petrauskienės, Palangos meno kolektyvai labai noriai, entuziastingai bei džiugiai rengiasi šiam koncertui. Šio koncerto metu publikai bus pristatyti gražiausi kūriniai apie Lietuvą.

18 val. duris žiūrovams atvers Koncertų salė – į Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtą šventinį koncertą pakvies Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras (dirigentas ­– Tomas Ambrozaitis, solistė Marija Songailė). Programoje – Eduardo Balsio kūriniai.

V. Petrauskienė pabrėžė, jog E. Balsio kūrybą Vasario 16-osios koncerte pristatyti nutarta ne atsitiktinai. „Šis autorius, kaip žinia, dalį savo gyvenimo praleido Palangoje, čia sukūrė ne vieną kūrinį. Tad nekeista, kad labai nemažai E. Balsio kūrinių yra susijusių su jūra ar Palanga“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė. Kvietimus į nemokamą koncertą galima įsigyti www.ticketmarket.lt.

Šventojoje Vasario 16-oji taip pat bus paminėta šventiniais renginiais: 13 val. Šventosios švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios, o 14 val. Šventosios pagrindinėje mokykloje skambės koncertas „Vienybė težydi“. Publikos dėmesio lauks Mindaugas Rojus, Adomas Armonas, Martynas Balskus ir Elvina Milkauskaitė.

  • 2019-02-16
2019-02-16 2019-02-16 Europe/Vilnius Lietuvos valstybės atkūrimo diena Valstybės atkūrimo dieną Palanga minės džiugiai ir aktyviai Lietuvos valstybės atkūrimo diena Palangoje bus švenčiama itin džiugiai. „Planuodami Vasario 16-osios renginius, kėlėme sau tikslą dainuoti Lietuvą kaip džiaugsmą. Tad Vasario 16-oji kurorte bus tikrai labai graži ir pakylėta. Manau, kad kiekvieno širdyje... --- //www.palangatic.lt/renginys/lietuvos-valstybes-atkurimo-diena-1/date-20190216/ Palangos kurhauzo salė, Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga, Palangoje Palangos kultūros ir jaunimo centras info@pkjc.lt
Daugiau informacijos