Laisvės gynėjų diena

Laisvės gynėjų diena

Palangiškiai bei šventojiškiai, o taip pat – ir kurorto svečiai savaitgalį kviečiami kartu su visa Lietuva minėti Laisvės gynėjų dieną. Renginiai kurorte vyks dvi dienas – sausio 12 d. ir 13 d.

Šeštadienį, sausio 12 d., visi kviečiami susipažinti su istorine dokumentika – LED ekrane prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui nuo 15 val. iki 17.30 val. bus rodomi istoriniai kadrai iš LRT archyvo apie Palangą ir Palangos pasiekimus.

„Šimtmečio aidai“ – taip pavadinta dokumentika siekiama pabrėžti, jog Palanga kartu su visa Lietuva žengia į antrąjį Nepriklausomybės šimtmetį, bei parodyti, jog turime pasididžiavimo vertų pasiekimų. „Šiais metais LED ekrane nerodysime skaudžių Sausio 13-osios vaizdų, tankų – norime parodyti visuomenei tą šviesą, pozityvą, kas nutiko iškovojus Nepriklausomybę. Tai bus istorinė dokumentika apie tai, ką mes pasiekėme“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

17.30 val. per miestą nusidrieks Šviesos eisena. Visi, norintys dalyvauti eisenoje, kviečiami rinktis pasirinktoje iš numatytų susitikimo vietų: prie parko (ties viešbučiu „Gabija“), Druskininkų g. (prie parduotuvės „Du broliai“) arba Sodų g. (prie „Iki cento“ esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje). Į Šviesos eiseną organizatoriai ragina atsinešti turimus šviesos šaltinius – fakelus, žibintuvėlius, žibintus, gaubtais dengtas žvakes ar mobiliuosius telefonus.

Visi eisenos dalyviai susitiks prie paminklo generolui J. Žemaičiui, ir čia 18 val. suliepsnos Atminimo laužas Laisvės gynėjams. „Prie Atminimo laužo kviečiame pasidalinti atsiminimais ir šiluma. Norime sukurti šviesų, pozityvų vakarą, atkurti tą anuomet visus apėmusią patriotinę nuotaiką“, – sakė V.Petrauskienė.

Prie Atminimo laužo Palangos literatai skaitys savo eiles, skambės Palangos S. Vainiūno meno mokyklos choristų bei Senosios gimnazijos gimnazistų atliekamos dainos, pasieniečiai susirinkusiuosius vaišins arbata.

Sausio 13 d., sekmadienį, visi raginami pradėti prisijungiant prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ bei languose 8 val. uždengti atminimo žvakeles. Šią dieną renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienai, vyks Palangoje ir Šventojoje.

Šventojoje 10.30 val. vyks gėlių padėjimo ceremonija prie Atminimo Kryžiaus. Šiame renginyje dalyvaus Palangos kultūros ir jaunimo centro ansamblis Eldija“. 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje už Laisvės gynėjus bus aukojamos šv. Mišios, o vidurdienį, 12 val., į Šventosios bažnyčioje vyksiantį sakralinės muzikos koncertą pakvies šiuolaikiškos sakralinės muzikos atlikėja Gabrielė Gvazdikaitė su grupe.

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje šv. Mišios už laisvės gynėjus bus aukojamos 12 val., o 13 val. vyks gėlių padėjimo ceremonija prie paminklo generolo J. Žemaičiui. Renginyje dalyvaus Palangos kultūros ir jaunimo centro vyrų choras „Jūros šauliai“ ir moterų vokalinis ansamblis „Guboja“.

  • 2019-01-13  nuo 08:00
2019-01-13 08:00 2019-01-13 08:00 Europe/Vilnius Laisvės gynėjų diena Palangiškiai bei šventojiškiai, o taip pat – ir kurorto svečiai savaitgalį kviečiami kartu su visa Lietuva minėti Laisvės gynėjų dieną. Renginiai kurorte vyks dvi dienas – sausio 12 d. ir 13 d. Šeštadienį, sausio 12 d., visi kviečiami susipažinti su istorine dokumentika – LED ekrane prie... --- //www.palangatic.lt/renginys/laisves-gyneju-diena/date-20190113/ Palangos kurhauzo salė, Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga, Palangoje Palangos kultūros ir jaunimo centras info@pkjc.lt
Daugiau informacijos
  • Palangos kultūros ir jaunimo centras
  • +37046048547
  • info@pkjc.lt