Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

Kovo 8 d. palangiškiai, kartu su visos šalies gyventojais, kviečiami pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias rašydami Nacionalinį diktantą. Tai daryti galima Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje arba jums patogioje vietoje – darbovietėje, namuose ar kitur.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Šiais metais jis organizuojamas jau 12-ą kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Kovo 8 d. rašyti Nacionalinį diktantą galės visi – tam tereikės tik radijo arba interneto ryšio, popieriaus lapo (ar dviejų lapų, jei rašančiojo raštas platus) ir rašiklio.

Apie savo dalyvavimą bei preliminarų dalyvių skaičių visi rašantieji – savivaldybės, bibliotekos, įmonės ir organizacijos – kviečiami iš anksto pranešti el. paštu diktantas@diktantas.lt. Tačiau Nacionalinio diktanto konkurse laukiami ne tik iš anksto užsiregistravę dalyviai, bet ir apsisprendusieji spontaniškai – svarbiausia organizatoriams atsiųsti parašytą diktantą.

Konkurso dalyviai varžysis raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Kiekvienas diktantą rašęs asmuo lapo viršuje būtinai turi nurodyti vardą, pavardę, mokyklą (jei rašo moksleivis) ar įmonę (jei dalyvauja kaip įmonės atstovas), adresą, telefono numerį ir el. pašto adresą. Koordinatorius surinktus darbus išsiųs organizatoriams. Diktantus siųskite adresu: Nacionalinio diktanto konkursui, AB Lietuvos paštas, J. Jasinskio g. 16, 03500 Vilnius.

Nacionalinio diktanto konkursas vyks dviem etapais. Pirmasis – kovo 8 d. 11 val. (diktanto transliacija – per LRT radiją ir internetu). Transliacijos trukmė – apie 40 minučių.

Antrasis etapas, į kurį pateks diktantą geriausiai parašę asmenys, vyks balandžio 13 d. 11 val. Vilniuje.

Palangoje rašyti Nacionalinį diktantą kviečiama Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Užsiregistruoti galima tel. (8 460) 48 709 arba el. paštu kalba@palanga.lt.  

Dėl didelio dalyvaujančiųjų skaičiaus į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrins tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojama pasilikti savo teksto kopiją ir savarankiškai pasitikrinti, kaip jums sekėsi. Diktanto originalus tekstas kovo 11 d. bus paskelbtas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt.

Nacionalinio diktanto organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

  • 2019-03-08
2019-03-08 2019-03-08 Europe/Vilnius Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą Kovo 8 d. palangiškiai, kartu su visos šalies gyventojais, kviečiami pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias rašydami Nacionalinį diktantą. Tai daryti galima Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje arba jums patogioje vietoje – darbovietėje, namuose ar kitur. Nacionalinis diktantas –... --- //www.palangatic.lt/renginys/kvieciame-rasyti-nacionalini-diktanta-1/date-20190308/ Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 61, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai