Komiksų knygos „Kas išsigando Šliūpo?“ pristatymas

Komiksų knygos „Kas išsigando Šliūpo?“ pristatymas

Apie Joną Šliūpą ir jo gyvenimą pasakojama komiksu: kokia asmenybė, toks ir žanras

Lapkričio 10 d. 17 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje visuomenei bus pristatytas ką tik pasirodęs ir į knygynų lentynas dar tik keliaujantis Miglės Anušauskaitės komiksas Kas išsigando Šliūpo?.

„Atrodo, kad Šliūpas – visai nepopuliari Lietuvos istorinė asmenybė. Bet tikrai norisi jį pristatyti kuo platesnei auditorijai. Galvojome apie netradicinį būdą, kaip tai padaryti. Ir jį atradome. Joną Šliūpą – įvairialypę ir bekompromisę asmenybę – pristatome per patį tinkamiausią tam žanrą – komiksą“, – pasakoja komikso idėjos autorė Nijolė Laužikienė.

Anot N. Laužikienės, nedidelės apimties knygoje linksmai ir nesistengiant pagražinti atskleidžiama dr. J. Šliūpo asmenybė, veikusi XIX a. pab. – XX a. pr. švietėjiškame, politiniame ir diplomatiniame kontekstuose Lietuvoje ir išeivijoje. Pristatomas ne visada „patogus“ J. Šliūpas, atkreipiamas dėmesys į jo veiklos progresyvumą anuomet ir jo nuveiktų darbų aktualumą šiandien.

„Klausiate, tai kas išsigando Šliūpo? Kas tik jo neišsigando! Šis nenuilstantis, kontroversiškas, bet visuomet gerų norų vedamas žmogus savo laiku kėlė baimę ir pyktį ne vienam“, – teigia idėjos sumanytoja N. Laužikienė ir komiksų kūrėja M. Anušauskaitė.

M. Anušauskaitė jau anksčiau yra sukūrusi ne vieną komiksų knygą. Didžioji jų dalis – apie istorines asmenybes: jos pieštas Steponas Darius atsidūrė knygoje 10 litų (kurta kartu su Gerda Jord), Algirdas Julius Greimas – knygoje Dr. Kvadratas, istorinių Lietuvos moterų piešiniais ji iliustravo Elenos Gasiulytės knygą Lietuvos vizionierės; komikso formatu menininkės įamžinti ir Pirmieji lietuviai Indijoje.

Leidinys Kas išsigando Šliūpo? yra naujausias M. Anušauskaitės komiksas.

„Nuo seno būdama Šliūpo gerbėja, labai nudžiugau, gavusi progą sukurti komiksų knygą apie šią ypatingą asmenybę. Įvairiausių nutikimų kupiną jo gyvenimą sunku sudėlioti į nuoseklų naratyvą, todėl šis komiksas išėjo margas, šokinėjantis iš praeities į dabartį, siekiantis užgriebti kiek įmanoma daugiau Šliūpo gyvenimo epizodų ir įkontekstinti jo idėjas, kad jos būtų pažinios ir įdomios tiems, kam jis mažai girdėtas“, – sako M. Anušauskaitė.

Komiksų knygos pristatymą papildys lapkričio 11 d. 12 ir/arba 16 val. vyksiančios komiksų kūrimo dirbtuvės, kurias ves komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė. Ji papasakos apie komiksą kaip vieną iš medijų, paaiškins, ko reikia, norint vaizdais papasakoti istoriją, ir, žinoma, kartu su dalyviais pieš komiksus.

Į renginius būtina išankstinė registracija - 8 460 54559 ; j.sliupo.muziejus@lnm.lt

Leidinį parėmė Lietuvos kultūros Taryba.

______________________

Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti atnaujintoje interneto svetainėje: http://www.lnm.lt/ arba socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/lnmuziejus.

Kontaktinė informacija:

Arminas Šileikis

Lietuvos nacionalinio muziejaus viešųjų ryšių specialistas

Tel.: +370 673 04 145

El. p.: arminas.sileikis@lnm.lt

Nijolė Laužikienė

LNM Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus vedėja

8 460 54559

j.sliupo.muziejus@lnm.lt

 

  • Lapkričio 10 d.  nuo 17:00
2021-11-10 17:00 2021-11-10 17:00 Europe/Vilnius Komiksų knygos „Kas išsigando Šliūpo?“ pristatymas Apie Joną Šliūpą ir jo gyvenimą pasakojama komiksu: kokia asmenybė, toks ir žanras Lapkričio 10 d. 17 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje visuomenei bus pristatytas ką tik pasirodęs ir į knygynų lentynas dar tik keliaujantis Miglės Anušauskaitės komiksas Kas išsigando Šliūpo?. „Atrodo, kad... --- //www.palangatic.lt/renginys/komiksu-knygos-kas-issigando-sliupo-pristatymas/date-20211110/ Jono Šliūpo muziejus, Vytauto g. 23A LT-00135 Palanga, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai