Keliaujant per pasaulį (Italija, Lietuva) *Festivalio programa

Keliaujant per pasaulį (Italija, Lietuva) *Festivalio programa

I-asis Žemaitijos dvarų muzikos festivalis. Dievui ir žmonėms

Donato Ravini, tenoras ir programos autorius
Aistė Ruškienė, sopranas
Rūta Blaškytė, fortepijonas
Rimas Giedraitis, aktorius, vedantysis

Praeities vizionieriai-kosmopolitai

„Tiek pasirenkant artistus, tiek festivalio spektaklius, idėja buvo sekti paskui pėdsaką, paliktą tų iškilių vizionierių vyrų ir moterų iš praeities. Scenoje išvysime Lietuvos ir užsienio menininkus, kurių pasirodymai džiugina skirtingų pasaulio šalių žiūrovų akis ir širdis. O jų repertuare – Lietuvos autorių ir kitų šalių – Prancūzijos, Italijos, Argentinos, JAV – kompozitorių kūriniai.  Platus jų spektras pateisinamas šio festivalio įkvėpėjų – praeities vyrų ir moterų – mentalitetu, kultūra ir interesais – juk jie buvo laiko ribų nepaisę tarptautinio mąstymo kosmopolitai. Tad tai lyg veidrodyje atsispindės ir šiame festivalyje,“ -  festivalio turinį atskleidžia meno vadovas Donato Ravini.

Programoje „Keliaujant per pasaulį“ artistai palies pagrindines renginio temas – ne tik žodžiais, bet ir melodijų variacijomis kalbės apie didžiąsias vertybes. Tai – kultūra, menas, gamtos grožis, kosmopolitizmas... Nešami muzikos, atlikėjai keliaus – ir laiku, ir po pasaulį, o jų kelrodės žvaigždės bus Giacomo Puccini, Claude Debussy, Francesco Paolo Tosti, Nino Rota, Maria Grever, Granados ir kiti per amžius gyvi kūrėjai.

Bendravimas net klampus nuo ... ramumo

Pasakykit, kokio saldumo turi būti nektaras, kuris iki šiol mus, šiuolaikinius žmones, lyg bites į senuosius dvarus vilioja? Peno mintims ir sielai juose tikrai netrūksta: vieną traukia galimybė bent jau akimis pažinti anų amžių architektūrą, kitą – noras prisiliesti prie dvariškos kultūros, trečią – atgaivinti istorinę atmintį, įsivaizduojant skambančius polonezus, šokamus menuetus, skrybėlėtas damas ir joms asistuojančius džentelmenus. Mums, įspraustiems į kur kas paprastesnį ir skubėjimo užgožtą gyvenimą, dvaras kelia ypatingai šviesias asociacijas: ponios ir ponai gyvena dvasiniame komforte, gamtos ir kultūros dermėje, lėto bendravimo gausoje... O kad mus, susvetimėjusios visuomenės narius, kas nors bent trumpam įkeltų į tuos laikus, elegantiškai aprengtų ir manieringai pasodintų ant suolelio parko medžių pavėsyje... Kur galėtume iki soties mėgautis meditacija, kur niekur nereikėtų skubėti. Tikrai! Būtent tokios dvasinės atgaivos ilgesys ir yra tas magnetas, kuris mus traukia į dvarus. Į ten, kur laikas ne bėga, o slenka, kur buvimas, mąstymas, bendravimas net klampus nuo... ramumo.

Pasinerti į ją – dvarišką dvasią – kvies ir šis festivalis, kurio koncertai vyks trijuose Vakarų Lietuvos dvaruose: Oginskių rūmuose Plungėje, Renavo dvaro sodyboje ir Tiškevičių rūmuose Palangoje. Tad šįkart nektaras saldus dvigubai – su galimybe dvaro aplinkoje pabūti ir įstabią muziką į save įsileisti... Jau jaučiat jo skonį?

Koncertas „Keliaujant po pasaulį“ vyks Palangos gintaro muziejaus terasoje, vietos svečiams atidžiai suplanuotos ir sužymėtos.

Daugiau festivalio renginių: www.klasikosdegustacija.lt/festivalis

  • 2021-07-21  nuo 20:00
2021-07-21 20:00 2021-07-21 20:00 Europe/Vilnius Keliaujant per pasaulį (Italija, Lietuva) *Festivalio programa I-asis Žemaitijos dvarų muzikos festivalis. Dievui ir žmonėms Donato Ravini, tenoras ir programos autorius Aistė Ruškienė, sopranas Rūta Blaškytė, fortepijonas Rimas Giedraitis, aktorius, vedantysis Praeities vizionieriai-kosmopolitai „Tiek pasirenkant artistus, tiek festivalio spektaklius, idėja buvo... --- //www.palangatic.lt/renginys/keliaujant-per-pasauli-italija-lietuva-festivalio-programa/date-20210721/ Palangos gintaro muziejaus terasa, Vytauto g. 17, Palanga, Palangoje
  • Kaina: 12.00 - 15.00
  • Plačiau