Jubiliejinė juvelyrikos paroda „Transformacija“

Jubiliejinė juvelyrikos paroda „Transformacija“

Transformacija - formos, pavidalo pasikeitimas, kaita.

Kūryba man – tai nuolatinė transformacija. Sukurti ką nors naujo, tai pirmiausia pakeisti patį save. Kurdamas pasitelkiu visą savo patirtį ir jau įvaldytus raiškos būdus, tačiau kaskart siekiu į tai pažvelgti naujai, surasti naujas formas ir naują grožį. Transformacija – tai mano požiūris į pasaulį, tai, kas vyksta, globalizaciją, iššūkius ir tai, kas išlieka per amžius. Tai noras būti ir kurti grožį. Matyti grožį gamtoje yra menininko, kaip kūrėjo pašaukimas ir įsipareigojimas. Klausiu saves: kokį noriu matyti pasaulį? Ir atsakau: žavėtis tuo, ką matau ir tuo, ką kuriu ir taip jį keisti, įtakoti... Aplinkui visko tiek daug – taurieji metalai, brangakmeniai, sustingusios gamtos fragmentai, visa tai sudėta į šiuos darbus, kad jie skleistų žavesį, trauktų akį ne tik parodoje, bet ir priverstų atkreipti dėmesį į papuošalo savininkę, susimąstyti, diskutuoti. Mano sukurti juvelyrikos dirbiniai dažniausiai yra skirti moterims – jie tampa neatskiriama jų žavesio ir savairaiškos dalimi.

Šioje parodoje pristatau Jums savo naujausius šių metų kūrinius. Paroda prasideda nuo klasikinės florentietiškos sagės, kurią sukūriau grįžęs iš Italijos prieš 18 metų. Toliau – naujausi darbai sukurti karantino laikotarpiu.

Darijus Gerlikas gimė Vilniuje 1970 m. menininkų šeimoje. Mokėsi M. K. Čiurlionio Meno mokykloje, Vilniaus Dailės akademijoje, vėliau savo žinias gilino užsienyje. Didžiausią įtaką kūrybiniame kelyje padarė studijos ir darbas Florencijoje, Italijoje, kur po architektūros ir juvelyrikos studijų Darijus stažavosi ir 3 metus dirbo pas žinomą Florencijos meistrą Leonardo Chilleri. 2003 m. grįžęs į Lietuvą aktyviai įsijungė į Vilniaus meninę veiklą, atidarė Darijaus galeriją Vilniaus senamiestyje, vedė juvelyrikos mokymus. Šiuo metu Darijus Gerlikas vadovauja Juvelyrikos mokyklai - galerijai Vilnesnis, yra kviestinis docentas Vilniaus Dailės akademijos Dizaino katedroje ir perduoda savo įgytas žinias ir patirtį studentams, kurių jau išugdyta visa karta. Jie aktyviai dirba kūrybinį darbą, dalyvauja parodose ir pelno pripažinimą tarptautiniuose konkursuose.

  • 07.16 - 08.05