Joninės Šventojoje 2019

Joninės Šventojoje 2019

Šventojoje, visą ilgąjį Joninių savaitgalį, nestigs linksmybių ir pramogų. Šiais metais Joninės Šventojoje šurmuliuos net dvi dienas: birželio 22 ir 23 dienomis. Šventosios miesto gyventojų ir svečių laukia daugybė įdomių veiklų, kurios sudomins ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Čia užsiėmimą atras ir mėgstantys pramogauti ir norintys susipažinti su Joninių šventės tradicijomis. Joninės asocijuojasi su gamta, todėl joms priskirtini tokie elementai kaip vanduo ir ugnis, augalų simbolika. Tikima, kad Joninių naktis yra puikus metas įvairiems būrimams ir ateities spėjimui, todėl ši šventė neatsiejama nuo meilės, burtų, vainikų pynimo bei plukdymo, žolelių rinkimo, laužo ir paparčio žiedo ieškojimo.

Šių metų Joninės Šventojoje išsiskirs ne tik renginių gausa, bet ir ypatingu dėmesiu edukacijai. Visą savaitgalį Šventosios alėjoje, Jūros gatvėje, vyks Lietuvos tautodalininkų ir amatininkų kermošius. Kitoje alėjos pusėje vyks amatininkų edukacijos, į kurias bus galima registruotis renginio metu. Edukacijų metu bus galima susipažinti su žolynais, pynimo, ekoprinto, žvakių liejimo amatais.

Atvykusių lauks smagios varžytuvės į kurias įsitraukti bus kviečiami vakai, suaugę, šeimos. Veiksmo nestigs ir Šventosios upėje – vyks jau tradicija tapusios Vikingų laivų varžybos su rytinėmis treniruotėmis ir smagiomis varžybomis, kurios startuos nuo Bezdžionių tilto.

Sekmadienį, Joninių linksmybės tęsis su šventine programa „Joninių nakties belaukiant". Jūros ir Prieplaukos gatvių sankirtoje ragausime kvapniosios žolynų arbatos, vyks vainikų pynimas, burtai, liaudiški žaidimai, koncertas. Ypatingu dėmesiu bus apdovanoti į šventę susirinkę Jonai ir Janinos, kurie bus pasveikinti vakaro metu.

Šventės kulminacija – Joninės su muzikos grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys". Po koncerto šventė tęsis prie Šventosios upės žiočių. Skambės muzika, degs laužas, o Šventosios upe bus plukdomi pačių žmonių atsinešti Joninių vainikai. Joninių naktį vainikuos šventinis fejerverkas prie jūros.

PROGRAMA:

BIRŽELIO 22 DIENA, šeštadienis
10.00 – 20.00 Amatininkų mugė /Šventosios alėja, Jūros g./
11.00 – Vikingų laivų treniruotė
 

12.00 – 17.00 Joninių edukacijos/Šventosios alėja, Jūros g./:
ŽOLYNŲ PASLAPTYS - Adelė Karaliūnaitė (Joniškėlis)
PYNIMAS - Dainius Sebestinas (Alytus)
EKOPRINTAS - Gitana Vyšniauskienė (Marijampolė)
HENNA MENAS - Akvilina Šimkevičiūtė (Palanga)
ŽVAKIŲ LIEJIMAS - Janina Vilgockienė (Marijampolė)
 

16.00 – 19.00 Sportiniai, pramoginiai Joninių žaidimai/Jūros g. ir Prieplaukos g. sankirta/
 

BIRŽELIO 23 DIENA, sekmadienis
10.00 – 20.00 Amatininkų mugė /Šventosios alėja, Jūros g./
11.00 – Vikingų laivų varžybos. 15.00 – Apdovanojimai
 

12.00 – 17.00 Joninių edukacijos /Šventosios alėja, Jūros g./:
ŽOLYNŲ PASLAPTYS - Adelė Karaliūnaitė (Joniškėlis)
PYNIMAS - Dainius Sebestinas (Alytus)
EKOPRINTAS - Gitana Vyšniauskienė (Marijampolė)
HENNA MENAS - Akvilina Šimkevičiūtė (Palanga)
ŽVAKIŲ LIEJIMAS - Janina Vilgockienė (Marijampolė)
 

JONINIŲ NAKTIES BELAUKIANT /Jūros g. ir Prieplaukos g. sankirta/
15.30 – 22.00 Koncertas, vainikų pynimas, burtai, konkursai, apdovanojimai
Dalyvauja: Elvina Milkauskaitė (Šventoji), Vaikų ir jaunimo grupė „All Forever“ (Darbėnai), Vokalinis ansamblis „Eldija" (Šventoji), Vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis" ir Pagyvenusių liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai" (Palanga), Folkloro ansamblis „Mėguva" (Palanga), Ieva Jotkilaitė – Lady – I (Palanga), Kamerinis choras (Palanga), Marabu Band (Pasvalys).
 

22.00 Joninių magija su muzikos grupe Antikvariniai Kašpirovskio dantys
23.30 Joninių laužas ir Vainikų plukdymas /Šventosios upės žiotys/
* ATSINEŠKITE SAVO JONINIŲ VAINIKUS *
24.00 Šventinis Joninių fejerverkas
24.00 Joninių Fejerverkas

  • Birželio 22 - 23
Daugiau informacijos