Jaunimo savaitė Palangoje

Jaunimo savaitė Palangoje

Palanga rengiasi artėjančiai Jaunimo savaitei, kurios metu rugpjūčio 5-11 dienomis kurorte gyvenantis, dirbantis bei poilsiaujantis jaunimas bus pakviestas į jiems skirtus renginius. Šventę organizuoja Palangos kultūros ir jaunimo centro atviroji jaunimo erdvė „Be stogo“, pagrindinis šventės partneris – VšĮ „Palangos investicijų valdymas“. Visos Jaunimo savaitės veiklos, skirtos 14 – 29 metų amžiaus žmonėms, yra nemokamos.

 

 

Renginiai – visą savaitę

Dar ne itin seniai Palangoje buvo minima Jaunimo diena, tačiau organizatoriai netruko pastebėti, kad kurorto jaunimas yra pakankamai užimtas, tad ne visi norintys gali rasti laiko dalyvauti būtent vieną konkrečią dieną vykstančiuose renginiuose. Kadangi idėjų organizatoriai kasmet turi daug, prieš ketverius metus nuspręsta jaunimui skirtus renginius organizuoti ne vieną dieną, o visą savaitę, kad pasimėgauti jais laiko galėtų atrasti kiekvienas norintis.

„Labai džiaugiuosi, kad tęsiame tradiciją Tarptautinę jaunimo dieną švęsti ne vieną dieną, o skirti jai visą savaitę. Didžioji dalis jaunimo Palangoje vasarą dirba, tad stengiamės prisitaikyti prie jų poreikių ir suteikiame galimybę švęsti jiems patogiu laiku. Taip pat malonu, kad galime nudžiuginti ir mūsų kurorto svečius – Jaunimo savaitės renginiuose dalyvauja ne tik vietiniai, bet ir atvykę poilsiauti, dirbti jaunuoliai“, – sakė Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė.

Kadangi į kurortą jaunimas atvyksta ne tik atostogauti (vis labiau populiarėja galimybės derinti darbą ir poilsį bei pramogas), Jaunimo savaitės organizatoriams kilo mintis sujungti kurorto specifiką su darbo tematika. Todėl bendradarbiauja ir su bendradarbystės erdve „Out Of Office“ – apsilankę šioje erdvėje, visi norintieji galės gauti informacijos apie Jaunimo savaitės renginius.  

Dėmesys - baseinui

Jaunimo savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į jaunus žmones, jų poreikius bei lūkesčius. Kasmet jaunimui siūloma dalyvauti vis kitokiose veiklose, kadangi organizatoriai visus metus vertina jaunimo poreikius, kad jiems skirtą savaitę galėtų pasiūlytų jauniems žmonėms išties įdomių veiklų – ne tradicinių, o tų, kurios tarp jaunimo šio metu yra „ant bangos“.

Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro jaunimo darbuotojos Jolitos Ivanauskaitės, rengiant šventinės savaitės programą siekta, kad sau įdomių veiklų joje rastų įvairių pomėgių turintys jaunuoliai. „Tačiau dauguma veiklų yra susijusios su vandeniu ir Palangos baseinu, kadangi šis objektas yra šiųmetė Palangos naujovė, ir tikrai ne visi jaunuoliai jau yra apsilankę Palangos baseine“, – sakė J. Ivanauskaitė.

Su miesto baseinu susijusi jau pirmoji Jaunimo savaitės veikla – pirmadienį, rugpjūčio 5 d., Jūratės ir Kastyčio skvere, Nepriklausomybės bei centrinėje miesto aikštėje, taip pat – baseino prieigose  bus galima sutikti personažą, su kuriuo nusifotografavę bei į savo Facebook profilį įkėlę nuotrauką, jaunuoliai gaus QR kodus, kurie bus kvietimas į penktadienį, rugpjūčio 9 d., baseine vyksiantį SPA vakarėlį (dalyvių skaičius ribotas).

Tą pačią dieną jaunimas galės apsilankyti ir baseine vyksiančioje mankštoje pursluose – įėjimui reikalingą QR kodą bus galima gauti šalia Palangos baseino registratūros. Dalyvių skaičius taip pat ribotas.

Savanorystė - svarbu

Aktyvios veiklos Jaunimo savaites metu nestigs – jaunuoliai bus kviečiami pajūryje ties tiltu pažaisti smagų žaidimą „Rankšluostinis“, dalyvauti QR kodo orientacinėse žaidynėse, sveikatingumo festivalyje „1000 saulių“ ir kt. Taip pat didelis dėmesys šiemet bus skiriamas savanorystei – kino teatre „Naglis“ bus pristatomas filmas „Išgyventi vasarą“ bei, jam pasibaigus, susirinkusieji bus kviečiami padiskutuoti su Jaunimo linijos savanoriais. Norintieji apie savanorystę sužinoti daugiau, kviečiami į atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ vyksiančią diskusiją „Savanorystė – būdas pažinti save ir pakeisti pasaulį“.

Jaunimo savaitės dalyvių lauks ir daugiau įdomių veiklų bei susitikimų, o visus renginius vainikuos rugpjūčio 11 d., kitą sekmadienį, 20.30 val. vyksiantis Justino Jaručio gyvo garso koncertas. Kadangi kasmet jaunimo savaitės renginiai sulaukia maždaug dviejų šimtų dalyvių, o į koncertą jaunuolių susirenka dar daugiau, organizatoriai buvo priversti ieškoti atviros erdvės koncertui – kad tilptų visi norintieji. Tad koncertas šiemet vyks kultūros pievoje „I love Palanga“.

 

RUGPJŪČIO 5 – 11 D. JAUNIMO SAVAITĖ PALANGOJE 2019

RUGPJŪČIO 5 D.

10:00 val. – 12.00 val. Fotografuokis su personažu
įkelk nuotrauką į Facebook, žymėk Palangos jaunimo erdvę, Palangos baseiną
ir gauk QR kodą į SPA vakarėlį!
(J.Basanavičiaus g.)

12:30 val. Mankšta pursluose
(Palangos baseinas, Kretingos g. 23)

RUGPJŪČIO 6 D.

14:00 val. Rankšluostinis
(Prie Palangos tilto)
LYJANT LIETUI VEIKLA ATŠAUKIAMA

20:00 val. Filmas "Išgyventi vasarą"+ diskusija su savanoriais iš jaunimo linijos
(Palangos kurhauzas, Atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ III a., Grafų Tiškevičių al. 1)

RUGPJŪČIO 7 D.

14:00 val. QR kodo orientacinės
(Palangos Birutės parkas, Vytauto g. 15)
REGISTRACIJA jaunimas@pkjc.lt

RUGPJŪČIO 8 D.

15:00 val. „Savanorystė – būdas pažinti save ir pakeisti pasaulį“
(Palangos kurhauzas, Atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ III a., Grafų Tiškevičių al. 1)

RUGPJŪČIO 9 D.

12:00 val. „Grožis, kas tai? Kaip jį atrasti?“
(Palangos kurhauzas, Atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ III a., Grafų Tiškevičių al. 1)

14:00 val. – 17:00 val. VIP SPA vakarėlis
*įėjimas su QR kodu
(Palangos baseinas, Kretingos g. 23)

RUGPJŪČIO 10 D.

09:30 val. – 20:00 val. Sveikatingumo ir meno festivalis „1000 saulių“
(Šventoji, Žemaičių alka)

RUGPJŪČIO 11 D.

10:00 – 19:00 val. Loterija-konkursas apie Palangos baseiną
Palangos baseino facebook profilio paskyroje

20:30 val. Justino Jaručio gyvo garso koncertas
(Kultūros pieva „I lova Palanga“,Vytauto g. 39A )


*VIP SPA QR kodą gausite dalyvaudami veiklose

  • 2019-08-09  nuo 12:00
2019-08-09 12:00 2019-08-09 12:00 Europe/Vilnius Jaunimo savaitė Palangoje Palanga rengiasi artėjančiai Jaunimo savaitei, kurios metu rugpjūčio 5-11 dienomis kurorte gyvenantis, dirbantis bei poilsiaujantis jaunimas bus pakviestas į jiems skirtus renginius. Šventę organizuoja Palangos kultūros ir jaunimo centro atviroji jaunimo erdvė „Be stogo“, pagrindinis šventės partneris –... --- //www.palangatic.lt/renginys/jaunimo-savaite-palangoje/date-20190809/ Palanga, Palangoje