II-asis profesionalių teatrų festivalis vaikams Palangoje „Kurhauzo nykštukas"

II-asis profesionalių teatrų festivalis vaikams Palangoje „Kurhauzo nykštukas"

„Kurhauzo nykštukas“ - vienintelis profesionalių teatrų festivalis vaikams Palangoje

Kovo 21 - 23 dienomis Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia mažuosius ir jų tėvelius į antrąjį profesionalių teatrų festivalį vaikams „Kurhauzo nykštukas“. Festivalio programoje Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos profesionalių teatrų pasirodymai. Numatomi spektakliai šiuolaikiški, įdomūs, paremti smulkiąja lietuvių tautosaka: mįslių, patarlių, gamtos garsų pamėgdžiojimu, senolių paveldu. Apsilankymas festivalyje skatins vaikų pagarbą gamtai, susidomėjimą literatūra, kultūra ir kūryba. Spektakliuose skambės gyva muzika, taip pat bus galima išvysti popierines, sudėtingos technikos lėles bei šešėlių teatrą.

Praėjusiais metais sėkmingai startavęs festivalis įrodė, kad Palangoje yra itin didelis profesionalaus teatro poreikis, ypač mažiesiems ir visai šeimai.

Palangoje apsilankys senas tradicijas puoselėjantis Kauno valstybinis lėlių teatras, kuris pastarąjį dešimtmetį yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. Teatras sieks suteikti vaikams žinių apie lėlių teatro spektaklio kūrimo principus, juos įtrauks į kūrybinį procesą. Lėlių teatras pristatys spektaklį „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“, kuris yra edukacinio pobūdžio, skirtas pradinių klasių mokiniams. Spektaklį sudaro daug žaidybinių elementų, kurių dėka jaunasis žiūrovas laisvai gali išreikšti savo kūrybiškumą, individualumą.

Klaipėdos lėlių teatras yra vienas jauniausių ir perspektyviausių nepriklausomų lėlių teatrų Lietuvoje. Teatro kūrėjai nuolat ieško naujų lėlių meninės kalbos būdų. Teatras yra šiuolaikiškas, įdomus ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Festivalio metu bus rodomas spektaklis „Stebuklingas Pelenės laikas“. Spektaklis kalba apie mažą stebuklą, kurį patiria šių dienų Pelenė. Pelenės šiame spektaklyje neaplanko stebuklinga fėja, tėtis iš kelionės neparveža trijų stebuklingų riešutėlių, bet vis dėlto autobusų stotelėje mergaitė randa lagaminą, kuriame – jai tinkanti suknelė ir batukai. Jais pasipuošusi Pelenė ir sužiba grupės „Šalpusniai“ koncerte. Pelenės istorija šiame spektaklyje virsta detektyvu su painiomis peripetijomis, atgyjančiomis iliustracijomis, užburiančia muzika ir, žinoma, laiminga pabaiga. Klasikinė pasaka perteikiama naudojant popierines lėles ir šiuolaikinės trimatės knygos technologijas.

Daiktų (objektų) „Stalo Teatras“ - profesionalių menininkų trupė, gyvuojanti nuo 2004 metų. Teatro spektakliai publikai „patiekiami“ pasitelkus įvairius daiktus, kurie spektaklio metu atgyja, įgaudami personažų veidus, balsus, likimus. Meninę idėją perteikia mus supantys, ar senovėje supę daiktai, kurie tampa lėlėmis, įgaudami naujas prasmes. „Ar žinai, kad kiekvieno iš mūsų širdyje gyvena mažytis avinėlis? Atradę jį keliaukime per mūsų pasaulio sukūrimo istoriją..“ – pasakoja kūrėjai. Muzikos, vaizdų ir vaidybos sinteze grįstą reginį bus galima išvysti Palangoje. Spektaklis „Avinėlio kelionė“ yra apie tai, kad kiekvieno iš mūsų širdyje gyvena mažytis avinėlis. Jo metu žiūrovai bus kviečiami atrasti avinėlį ir drauge keliauti per pasaulio sukūrimo istoriją.

Jaunieji žiūrovai ir jų tėveliai Palangos kultūros ir jaunimo centre (kurhauze) galės apsilankyti ne tik spektakliuose, bet ir edukacinėse programose. Kauno lėlių teatras parengė programą „Profesija – lėlininkas“. Jos metu demonstruojamos įvairių rūšių ir skirtingų valdymo būdų teatrinės lėlės. Žiūrovai turės galimybę pamatyti kaip lėlė atrodo gamybos pradžioje, kokiomis funkcijomis ją „apdovanoja“ lėlių konstruktorius ir dailininkai - butaforai ir kokius stebuklus aktorius su lėle kuria scenoje. Tai unikali galimybė žvilgtelėti į aktoriaus - lėlininko profesijos užkulisius, iš arti pamatyti scenoje aktoriaus kuriamo stebuklo mechanizmą ir išgirsti lėlių teatro paslaptis iš pirmų lūpų.

Vilniaus „Stalo teatras“ pristatys „Pasakų piešimo“ kūrybines dirbtuves. Pagrindinis dirbtuvių tikslas – propaguoti daiktų, šešėlių teatrą ir žadinti vaikų fantaziją bei unikalumą. Edukacijos metu bus mokoma, kaip iš paprastų priemonių sukurti šešėlių teatrą, gyvus paveikslus, teatro iliustracijas. Dalyviams bus suteikta galimybė piešti pasakos herojus ir teatro salėje kurti vaidinimą. Svarbiausias šioje veikloje tampa vaikas ir jo laisva kūryba.

Bilietus į festivalio „Kurhauzo nykštukas“ spektaklius galite įsigyti www.ticketmarket.lt arba likus valandai iki spektaklio pradžios. Spektakliai vyks Palangos kurhauze, adresu Grafų Tiškevičių al. 1.

Organizatoriai pasilieka teisę keisti festivalio programą. Festivalio metu bus filmuojama ir fotografuojama, o nuotraukos viešinamos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

  • 2019-03-21
2019-03-21 2019-03-21 Europe/Vilnius II-asis profesionalių teatrų festivalis vaikams Palangoje „Kurhauzo nykštukas" „Kurhauzo nykštukas“ - vienintelis profesionalių teatrų festivalis vaikams Palangoje Kovo 21 - 23 dienomis Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia mažuosius ir jų tėvelius į antrąjį profesionalių teatrų festivalį vaikams „Kurhauzo nykštukas“. Festivalio programoje Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos... --- //www.palangatic.lt/renginys/ii-asis-profesionaliu-teatru-festivalis-vaikams-palangoje-kurhauzo-nykstukas/ Palangos kurhauzas, Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga, Palangoje
  • Kaina: 5.00
Kiti renginiai vaikams