Ekskursija. Kuršių šventvietės

Ekskursija. Kuršių šventvietės

Kuršių šventvietės. Ekskursija automobiliais po Kretingos kraštą (07-19)

Kuršių šventvietės pasižymi didele įvairove, daugelis šių vietų yra unikalios. Neišdildomą įspūdį palieka kalvų, akmenų, medžių išvaizda, apie juos pasakojamos legendos ir išlikę tikėjimai. Vykinto keliai kviečia šį jausmą patirti kartu!

Kuršiai – viena iš vakarų baltų genčių; nuo XIV a. jų žemėse jau kūrėsi rytiniai kaimynai žemaičiai. Tokiomis aplinkybėmis Kretingos, Skuodo, Plungės, Mažeikių krašto šventvietės remiasi į senosios kuršių religijos pamatus, rodo žemaitiškus papročius ir neretai tampa katalikiškų tradicijų dalimi.


Pasakojimai apie tai, ką šiandien žinome apie kuršių religiją ir jų šventas vietas, padavimai, sakmės ir tikėjimai, kuriuose išliko dievų ir deivių pėdsakai, galimybė prie jų prisiliesti – ekskursijoje lengvaisiais automobiliais per vaizdingą, mažai pažįstamą Kretingos rajono savivaldybę.

Kelionę pradėsime 10 val. Žibininkuose (susitikimo vieta – aikštelėje prie Atostogų parko).

Lankysime šias vietas: legendomis apipintą Negarbos kalną, minimą dar XIII a. dokumentuose; iškilų Joskaudų miško Alkos kalną; iki šiol maldininkų gausiai lankomą ir puoselėjamą Eršketyno šventvietę; brisime per senovinę Vaineikių brastą, pabuvosime Knėžų miško šventvietėje ir prie švento Plokščių ąžuolo, kurį 2015 m. liepos 6 d. trenkė Perkūnas ir uždegė. 

Ekskursijos trukmė apie 7 val., atstumas – apie 50 km (apie 2 km atstumas pėsčiomis).

Ekskursijos vadovas – archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius 

Kaina 50 eurų automobiliui (nepriklausomai nuo jame važiuojančių keliautojų skaičiaus); esant automobilyje daugiau keleivių, imamas papildomas 10 eurų mokestis už 1 asmenį atsiskaitant vietoje. ​

Jeigu norite keliauti kartu, bet neturite automobilio, galite įsigyti keleivio bilietą rengėjų automobilyje (keliaujantiems iš Vilniaus arba ekskursijos pradžios taško) arba parašykite el. paštu ir mes padėsime surasti Jums vietą kito keliautojo automobilyje.​

SVARBU: registruotis reikia tik ekskursijos metu automobilį vairuosiančiam asmeniui.

Automobilių skaičius ribotas.

Kilus klausimams dėl lankomų vietų ir ekskursijos eigos kreiptis telefonu 8 698 27589 arba el. paštu vykintokeliai@gmail.com.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

  • 2019-07-19  nuo 10:00
2019-07-19 10:00 2019-07-19 10:00 Europe/Vilnius Ekskursija. Kuršių šventvietės Kuršių šventvietės. Ekskursija automobiliais po Kretingos kraštą (07-19) Kuršių šventvietės pasižymi didele įvairove, daugelis šių vietų yra unikalios. Neišdildomą įspūdį palieka kalvų, akmenų, medžių išvaizda, apie juos pasakojamos legendos ir išlikę tikėjimai. Vykinto keliai... --- //www.palangatic.lt/renginys/ekskursija-kursiu-sventvietes/date-20190719/ Žibininkai, Žibininkai, Kretinga, Palangoje
  • Kaina: 50.00