Ekskursija „Ką mena Birutės parko kalnai ir kopos?“

Ekskursija „Ką mena Birutės parko kalnai ir kopos?“

Rugpjūčio 13 d.,ketvirtadienį, 17:00 val.
Susitinkame Palangoje prie centrinio Birutės parko įėjimo

Ekskursija „Ką mena Birutės parko kalnai ir kopos?“

Pažintinis maršrutas po aukščiausias Palangos parko vietas. Ekskursijos pabaiga ant Birutės kalno, kur dalyviai bus pakviesti apžiūrėti mūrinę koplytėlę, išgirs kalno istoriją ir legendas.
Pagal pasakojimus, XIV a. Palangoje gyvenęs bajoras Vidmantas. Jis turėjo labai gražią ir kilnios širdies dukterį Birutę. Ji tapo vaidilute ir pasižadėjo visą gyvenimą kurstyti aukuro ugnį deivei Praurimei. Šį pasižadėjimą galėjo panaikinti tik kunigaikštis.

Iš karo žygio jodamas kunigaikštis Kęstutis, pamatęs Birutę ir pamilęs iš pirmo žvilgsnio, paprašė tekėti už jo. Birutė sutiko. Tada Kęstutis liepė toje vietoje pastatyti rūmus, o kalną pavadinti jos vardu. Po vestuvių jie susilaukė sūnaus Vytauto. Po Kęstučio žūties Birutė atsisakė krikštytis, grįžo į Palangą ir apsigyveno vyro pastatytuose rūmuose. Čia ji pasižymėjo dideliu atidumu paprastiems žmonėms, kiek galėdama stengėsi jiems padėti. Už tai žmonės ją nepaprastai gerbė ir net laikė šventąja. Mirusi kunigaikštienė buvo palaidota kalno viršūnėje. Jos kapą nuolat lankydavę ir krikščionys, prašydami palengvinti žemėje gyvenančių žmonių vargus. XVI a. kronikininkas Motiejus Strijkovskis liudija, kad žemaičiai ir kuršiai tą kalną vadinę šventos Birutės vardu. Birutės kalno legenda įsitvirtino žmonių sąmonėje kaip lietuviško atsparumo, tautinio išlikimo simbolis, sovietinės okupacijos metais kalnas visada žydėdavo gėlėmis. Jis priminė ir pareigą, ir būtiną prisirišimą prie savo namų, savo kultūros ir Tėvynės.

Renginys nemokamas
Organizatorius: Palangos gintaro muziejus, Vytauto g. 17, Palanga, tel. (8 460) 30 313
Išankstinė registracija el. paštu gintaro.muziejus@ldm.lt

Susitikime prie centrinio Birutės parko įėjimo Palangoje. Koordinatės 55° 54′ 20″ š. pl., 21° 3′ 10″ r. ilg.

19.00. Kultūros valanda „Kartu su Maironiu ant Birutės kalno“

Birutės kalnas Palangoje yra ne tik unikali gamtinė erdvė, atverianti Baltijos jūros tolius ir É. André suprojektuoto parko panoramą, bet ir ypatinga kultūros vieta, kurioje buvo sukurtas Maironio eilėraštis „Nuo Birutės kalno“ ir kiti poeto kūriniai. Tai istorijos, legendų, meno simbolių, baltų ritualų ir krikščionybės simbolių vieta, kurios atminties skaitymui skirtas šis kultūros vakaras. Jo metu atlikėjai ir dalyviai skaitys, pasakos, dainuos vertingiausius šią vietą menančius kūrinius ar jų fragmentus.
Renginys nemokamas

Organizatorius: Palangos gintaro muziejus, Vytauto g. 17, Palanga, tel. (8 460) 30 313
Susitikime ant Birutės kalno Palangoje.
Koordinatės 55° 54′ 20″ š. pl., 21° 3′ 10″ r. ilg.

Rugpjūčio 14 d.,penktadienį, 17:00 val.
Žaidimas šeimoms su vaikais „Baltų genčių pilių statymas Baltijos jūros paplūdimyje ties Birutės kalnu“

Smėlio pilių statymas – pažintinis žaidimas ant jūros kranto. Dalyviai iš smėlio kurs baltų genčių žemes, statys pilis ir įtvirtinimus.

Renginys nemokamas
Organizatorius: Palangos gintaro muziejus, Vytauto g. 17, Palanga, tel. (8 460) 30 326
Išankstinė registracija el. paštu gintaro.muziejus@ldm.lt

Susitikime prie įėjimo į Palangos gintaro muziejų (Vytauto g. 17, Palanga). Koordinatės 55° 54′ 25″ š.pl., 21° 3′ 21″ r. ilg.

  • 2020-08-13  nuo 17:00
2020-08-13 17:00 2020-08-13 17:00 Europe/Vilnius Ekskursija „Ką mena Birutės parko kalnai ir kopos?“ Rugpjūčio 13 d.,ketvirtadienį, 17:00 val. Susitinkame Palangoje prie centrinio Birutės parko įėjimo Ekskursija „Ką mena Birutės parko kalnai ir kopos?“ Pažintinis maršrutas po aukščiausias Palangos parko vietas. Ekskursijos pabaiga ant Birutės kalno, kur dalyviai bus pakviesti apžiūrėti mūrinę koplytėlę,... --- //www.palangatic.lt/renginys/ekskursija-ka-mena-birutes-parko-kalnai-ir-kopos/date-20200813/ Palangos gintaro muziejus , Vytauto g. 17, Palanga, Palangoje