Dainuojamosios poezijos albumo „Mėnulio šypsena“ pristatymas Palangos vasaros skaitykloje

Dainuojamosios poezijos albumo „Mėnulio šypsena“ pristatymas Palangos vasaros skaitykloje

Trys menininkai – Rūta Eidukaitytė, Sigitas Kubilis ir Raimondas Savickas – rugpjūčio 6 d. Palangos vasaros skaitykloje pristatys savo dainuojamosios poezijos albumą „Mėnulio šypsena“.  Renginyje bus eksponuojami dailininkų Rūtos Eidukaitytės ir Raimondo Savicko tapybos darbai.

Dainuojamosios poezijos albumas drauge su parodomis „Mėnulio šypsena“ kelionę tęsia Palangoje, o pradžia buvo birželio pirmomis dienomis Neringoje – 2021 m. Lietuvos kultūros sostinėje.  Birželio pabaigoje sustota Trakų salos pilyje (dailininkas ir poetas R. Savickas 2020 m. buvo Trakų, tuometinės kultūros sostinės, ambasadorius). Liepos mėnesį albumas „Mėnulio šypsena“ su parodomis buvo pristatomas Musninkuose ir dainuojamosios poezijos festivalyje „Akacijų alėja“ Kulautuvoje.

Mėnulio šypsena“ – tai žodžiai iš vieno R. Savicko eilėraščių. „Kadangi jis – tapytojas, poezija be galo vaizdinga. Nusprendėme, kad būtent taip turėtų skambėti mūsų albumo pavadinimas“, – sako R. Eidukaitytė.

Rūtos pažintis su muzika prasidėjo M. K. Čiurlionio menų mokykloje: mokydamasi fortepijono specialybės brązgindavo ir gitara. „Nuo mažens mokiausi muzikos. Kelią pradėjau grodama fortepijonu, o paskui nutariau pereiti į dailę ir ėmiau tapyti paveikslus. Vis dėlto muzika visada keliavo šalia – grojau gitara ir kūriau dainas. Maždaug prieš septynerius metus draugai pakvietė mane įrašyti dainą. Studijoje susipažinau su Sigitu, kuris tąkart atliko gitaros partiją“, – pažintį su grupės gitaristu prisimena R. Eidukaitytė.

Prieš šešerius metus duetas susipažino su tapytoju ir poezijos kūrėju R. Savicku, jubiliejinės parodos proga pakvietusiu įrašyti dainų pagal savo jaunystės eiles. „Tada atsirado mūsų pirmos bendros dainos ir jų vis daugėjo. Šiame albume daugiausia dainų yra parašyta pagal R. Savicko žodžius, o keletą tekstų sukūriau aš pati“, – sako Rūta. 

„Eiles, kiek pamenu, rašiau nuo mokyklos laikų, ne visos ir išliko. Paskui užmečiau poeziją ir pasinėriau į tapybą. Rūtos pagal mano eiles sukurtos dainos ir buvo tas stimulas pradėti vėl kurti poeziją po ilgiausios pertraukos. Rūtos muzika ir dainavimas sužavėjo nuo pat pradžių ir visiškai pakerėjo, kai ji mano posmus pavertė „hitais“.  Albume „Mėnulio šypsena“ dalis dainų yra sukurtos pagal ankstyvas mano eiles, jos 1980–1982 metų („Kada nors, galbūt“, „Mocarto „Requiem“, „Vakare“, „Jis nesuprato“), ir naujas – 2017–2018 metų („Rūke“, „Toks mūsų likimas“, „Mėnulio šypsena“, „Jau šitiek metų“, „Galiu aš rinktis“)“, – apie savo kūrybą ir lemtingą pažintį su Rūta pasakoja Raimondas.

Palangos vasaros skaitykloje bus pristatytas ir neseniai išleisto albumo „Mėnulio šypsena“ kompaktinis diskas, iki šiol jo buvo galima klausytis tik internete. 

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų žiūrovai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Norintys dalyvauti renginyje turi registruotis. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams būtina dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Atėjus į renginį bus privaloma užpildyti COVID-19 anketą. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data

rugpjūčio 6 d.

Laikas

19 val.

Vieta

Palangos vasaros skaitykla (Vytauto g. 72, Palanga)

Trukmė

2 val.

Dalyvavimas

registracija atvykus į renginį

Daugiau informacijos

socialiniame tinkle „Facebook“

  • 2021-08-06  nuo 19:00
2021-08-06 19:00 2021-08-06 19:00 Europe/Vilnius Dainuojamosios poezijos albumo „Mėnulio šypsena“ pristatymas Palangos vasaros skaitykloje Trys menininkai – Rūta Eidukaitytė, Sigitas Kubilis ir Raimondas Savickas – rugpjūčio 6 d. Palangos vasaros skaitykloje pristatys savo dainuojamosios poezijos albumą „Mėnulio šypsena“.  Renginyje bus eksponuojami dailininkų Rūtos Eidukaitytės ir Raimondo Savicko tapybos darbai. Dainuojamosios... --- //www.palangatic.lt/renginys/dainuojamosios-poezijos-albumo-menulio-sypsena-pristatymas-palangos-vasaros-skaitykloje/date-20210806/ Palangos vasaros skaitykla, Vytauto g. 72, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai