Blues By Five: Viktorija Gečytė Quintet (Prancūzija)

Blues By Five: Viktorija Gečytė Quintet (Prancūzija)

Viktorija GEČYTĖ / vokalas (Lietuva, Prancūzija)
Laurent MAUR / lūpinė armonikėlė(Prancūzija)
Yoan FERNANDEZ / gitara (Prancūzija)
Peter GIRON / kontrabosas (JAV, Prancūzija)
Mourad BENHAMMOU / būgnai (Prancūzija)

Nuo nepažaboto džiaugsmo iki gilaus liūdesio, nė viena kita muzikos forma neperteikia nuoširdesnės emocijosnei bliuzas. Niūniuodami bliuzą kiekviename žingsnyje, Viktorija Gečytė bei jos tarptautinis kvintetas pasidalins su jumis autentiškomis bliuzo interpretacijomis nuo Bessie Smith iki Thelonious Monk bei originaliomis kompozicijomis. 

Viktorija Gečytė muzikoje „nardo“ nuo pat vaikystės. Publikai pirmą kartą savo gimtojoje Lietuvoje pasirodė būdama penkerių ir nuo to laiko, daugelį metų reguliariai dalyvaudado televizijos laidose. Pabaigusi Jungtinėse Valstijose esantį Lafayette koledžą, ji apsistojo Paryžiuje ir koncertavo vietiniuose klubuose bei festivaliuose. Nuo 2008 m., JAV bei Europoje ji koncertavo su žymiu amerikiečiu kontrabosininku Gene Perla, taip pat su Elvin Jones, Sonny Rollins, Sarah Vaughan, Nina Simone bei daugeliu kitų. Būdama elegantiška ir rafinuota ne pagal savo amžių, Viktorija lyginama su didžiosiomis muzikos žvaigždėmis. „Aukštas lygis“, – sako Edinburgo džiazo ir bliuzo festivalio organizatoriai.

Gimęs Paryžiuje, lūpinės armonikėlės meistras, Laurent Maur, dar būdamas paauglys, pradėjo savo muzikinę karjerą bliuzo ir roko grupėse. Pasukęs į džiazą ir netrukus, paskatintas Toots Thielemans, pristatė savo pirmąjį įrašą. Besimokydamas prancūzų smuikininko Didier Lockwood džiazo mokykloje, jis prisijungė prie Orlando Poleo, mušamųjų meistro iš Venesuelos, grupės. Kartu jie apkeliavo Europą ir Lotynų Ameriką. Vėliau Laurent persikėlė į Aziją ir praleido šešis metus su grupėmis koncertuodamas Kinijoje, Pietų Korėjoje ir Taivane. Jis ne tik yra kelių tarptautinių lūpinės armonikėlės konkursų nugalėtojas Vokietijoje ir Lenkijoje, bet ir įdomus solistas ir kompozitorius.

Yoan Fernandez savo pirmąją gitarą į rankas paėmė būdamas septynerių. Klasikinę ir flamenko muziką studijuoti jis pradėjo Béziers-Mediterranean konservatorijoje ir netrukus susidomėjo elektrinėmis gitaromis. Anksčiau buvęs bosisto Peter Giron mokinys, šiandien Yoan pats yra mokytojas bei neįtikėtinai kūrybingas ir įvairiapusis muzikantas. Jis yra grojęs kartu su prancūzų ir tarptautinėms įvairių žanrų grupėmis – džiazą, bliuzą, lotynų muziką bei prancūzų šansonus. 2012 m., Yoan atstovavo džiazo grupę iš Pietų Prancūzijos kelionėje į Niujorką, kur jis dalyvavo meistriškumo pamokose su Steve Coleman ir Dave Liebman, ir grojo kartu su Ari Horeng.

Kilęs iš Niujorko, kontrabosininkas Peter Giron profesionalią muziką pradėjo groti būdamas 16. 1970-aisiais, jis grojo Brodvėjaus miuzikluose. Vėliau grojo įvairiose bliuzo, „motown“, džiazo ir lotynų muzikos grupėse Niujorke ir visoje Amerikoje su tokiais muzikantais, kaip Charles Earland ir John Purcell. Nuo 1989 m. iki 1994 m. jis buvo „American Blues Hall of Fame“ bosistas. Gitaristas Luther Allison su juo grojo daugelyje festivalių ir pasaulinių turų, jis bendradarbiavo ir įrašant du Allison albumus. Nuo 1994, jis yra lydėjęs įvairius atlikėjus Prancūzijos ir tarptautiniuose festivaliuose, įskaitant Kurt Elling, Rick Margitza, Steve Turre ir Ernie Watts. Jis yra ir vienas iš muzikos koledžo tarptautinių muzikos pedagogų Paryžiuje (TMPP) skyriaus steigėjų bei direktorių kartu su Berklio muzikos koledžu ir jų tarptautiniu tinklu.

Būgnininkas Mourad Benhammou būdamas 23 m. pradėjo dirbti Paryžiaus klubuose, laikui bėgant tobulino muzikinius įgūdžius su geriausiais muzikantais, tokiais kaip čečiotkos šokėjas Jimmy Slide bei būgnininkas Sunny Murray. Po kiek laiko, įkvėptas „Sun Ra“ muzikos, jis įkūrė savo pirmąją grupę „The Interplanetary Music Orchestra“, nonetą su amerikiečių saksofonininku Steve Potts bei prancūzų trimitininku Alex Tassel. Nuo 1996 m., Mourad yra koncertavęs su prancūzų ir kitų šalių muzikantais, tokiais kaip Bobby Few, Cedar Walton ar David Murray, įvairiose vietose bei festivaliuose visame pasaulyje. Mourad yra ir džiazo eruditas bei kolekcionierius. Sužavėtas džiazo istorijos, 2004 m., jis nuvyko pasisemti patirtie pas žymius Niujorko būgnininkus. Vienas iš jų, Walter Perkins (Charles Mingus būgnininkas žymiajame įraše „Mingus Mingus Mingus Mingus Mingus”), tapo jo mokytoju. Tokia patirtis įkvėpė Mourad įkurti naują būgnininkų grupę „Jazzworkers“, kuri yra išleidusi du albumus.

Bilietus galima įsigyti Tiketa sistemoje ir viloje „Ramybė“ (Vytauto g. 54).

Bilietai rezervuojami tel.: 8 648 46042 arba el. paštu info@klubasramybe.lt

  • 2018-03-24  19:00 - 21:00
2018-03-24 19:00 2018-03-24 21:00 Europe/Vilnius Blues By Five: Viktorija Gečytė Quintet (Prancūzija) Viktorija GEČYTĖ / vokalas (Lietuva, Prancūzija) Laurent MAUR / lūpinė armonikėlė(Prancūzija) Yoan FERNANDEZ / gitara (Prancūzija) Peter GIRON / kontrabosas (JAV, Prancūzija) Mourad BENHAMMOU / būgnai (Prancūzija) Nuo nepažaboto džiaugsmo iki gilaus liūdesio, nė viena kita muzikos forma neperteikia nuoširdesnės emocijosnei... --- //www.palangatic.lt/renginys/blues-by-five-viktorija-gecyte-quintet-prancuzija/ „Ramybės“ kultūros centras, Vytauto g. 35, Palanga, Palangoje info@klubasramybe.lt
  • Kaina: 17.00