Beno Staškausko šiuolaikinės juvelyrikos paroda „Seer“

Beno Staškausko šiuolaikinės juvelyrikos paroda „Seer“

Ekspozicija asmeninių išgyvenimų, bei technologinio virsmo samplaikoje - trijų metų kūrybos bei ieškojimų retrospektyva: nuo pat pirmųjų žingsnių autorinės juvelyrikos srityje iki šiandienos idėjų.

“SEER”, tai siekis pažinti, tai noras analizuoti ir interpretuoti, komunikuoti ir keistis.

Eksponuojamas kūrinių atlikimo procesas, maketai bei pilnai atlikti darbai. Toks ekspozicijos tikslas – atskleisti kuriamos juvelyrikos bei mažosios plastikos idėją ir jos ištakas.

Kurdamas juvelyrinius objektus naudoju medžiagas, kurios ne itin dažnai naudojamos šioje srityje – tai plastikas, anglies ir kitos nano medžiagos, sintetinė derva, vulkaninės kilmės ir kiti ypač tvirti audiniai.

Kalbant apie sintetines medžiagas, plastiką – tai naftos produktai, kurie, mano manymu, turi didesnę ekonominę bei istorinę vertę, nei brangieji metalai ir kitos panašios medžiagos. Nafta – tai “juodasis auksas”, tai unikali medžiaga, kurios nerasime daugeliu šviesmečių aplink mūsų Žemę. Anaiptol, auksas – jo Mėnulyje dešimties centimetrų sluoksnyje yra iki šimto kartų daugiau, nei didžiausiose aukso kasyklose Žemėje. Ar tai išties tauri medžiaga ir verta tiek dėmesio, kaip ir kiti taurieji metalai ar deimantai? Šiuolaikinės technologijos atveria duris naujoms medžiagoms, bei jų pritaikomumui. Gaila, kad žmogus merkantilinėje visuomenėje naftos produktus pradėjo vartoti neatsižvelkdamas į pasėkmes, arba tiesiog nesiekdamas jų įželgti, tačiau tai visuomet galima pakeisti žvelgiant į vakar dieną ir siekti atsakingai pasielgti šiandien.

  • rugpjūčio 03 - 28
  • Nemokamas