Baltijos kelio 30-metis Palangoje

Baltijos kelio 30-metis Palangoje

PALANGA IR ŠVENTOJI MINI BALTIJOS KELIO 30 – METĮ

Rugpjūčio paskutinius du savaitgalius Palanga ir Šventoji iškilmingai mini Lietuvos istorines datas.

Šiais metais Baltijos šalys mini svarbios istorinės datos jubiliejų – Baltijos kelio 30–metį. Palanga, kartu su visa Lietuva, šio jubiliejaus paminėjimo proga, švęs net du savaitgalius – rugpjūčio 23 d. įvyks Baltijos kelio minėjimo renginiai, o rugpjūčio 30 d. įvyks „Baltijos kelio laužų sąšauka“. Taip pat Palangos tiltas visą savaitę bus papuoštas Baltijos šalių trispalvėmis.

Rugpjūčio 23 dieną, penktadienį, Palangos ir Šventosios miestai kviečia visus gyventojus, svečius susiburti ir paminėti šią istorinę datą. Penktadienio vakarą, 18 val., Palangoje, prie Palangos tilto ir Šventojoje, prie skulptūrinės kompozicijos „Žvejo dukros“ vieningai susikibę už rankų sukursime gyvą žmonių grandinę ir atkartosime istorinę 1989 m. rugpjūčio 23 d. akimirką. Ši skulptūrinė kompozicija simbolizuoja tris Baltijos šalis, kurios su viltimi žvelgia į Vakarus laukdamos pagalbos. Taip pat Gyvoji grandinė atgis Vilniuje, kur siekiama įtraukti net 10 tūkst. žmonių bei kituose Lietuvos miestuose.

Šventojoje, 18:15 val. renginio dalyviai bus kviečiami pamatyti Vilniaus miesto „Teatras P“ poetinį reiškinį „Vakaras O“. Šis nuotaikingas pasirodymas tai - poezijos, gyvos muzikos, improvizacijos ir komizmo derinys. „Mūsų tikslas lietuvišką poeziją pristatyti šiuolaikiškai, patraukliai ir suprantamai. Parodyti, kad tai nėra tik knyginis žanras, tačiau išties jis gali būti ir labai buitiškas, praktiškas, komiškas, gyvas.“ – „Vakarą O“ pristato aktoriai.

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį įvyks Lietuvos, Latvijos ir Estijos bei Skandinavijos šalių projektas „Senovinės ugnies naktis“. Projekto tikslas – rugpjūčio 31 d., šeštadienį, 20.30 val., prisimenant Baltijos kelio vienybę ir bendrystę, pajūryje įžiebti atminimo laužus. Palanga ir Šventoji taip pat prisijungia prie šio projekto bei ragina visus miesto gyventojus, svečius ateiti ir pajusti vakaro magiją, laužų skleidžiamą šilumą, bei pamatyti Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvų pasirodymus. „Džiaugiamės, kad Palangos ir Šventosios bendruomenės bei meno kolektyvai noriai ir entuziastingai jungiasi prie šio renginio – planuoja dalyvauti bei įžiebti laužus“,– kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinių renginių koordinatorė Monika Jarulytė. Šiais metais vienybės laužai degs paplūdimyje, prie Palangos tilto ir Šventojoje, prie Šventosios upės žiočių.

Daugiau informacijos apie renginius galite rasti: www.facebook.com/pg/Palangoskjc

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija

 

RUGPJŪČIO 23 D.
BALTIJOS KELIO 30 – METIS


18.00 val. Gyvoji grandinė
Susikibkime už rankų ir sukurkime žmonių grandinę
(ant Palangos tilto)
(Šventojoje prie skulptūrinės kompozicijos „Žvejo dukros“)

18.15 val. Poetinis reiškinys „Vakaras O“
„Teatras P", Vilnius
(Šventojoje prie skulptūrinės kompozicijos „Žvejo dukros“)


RUGPJŪČIO 31 D.
SENOVINĖS UGNIES NAKTIS


Baltijos šalių vienybės ir draugystės laužai nušvies Baltijos jūros pakrantę

20.30 val. Baltijos kelio laužų sąšauka
Dalyvauja Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvai
(prie Palangos tilto)
(Šventojoje, Šventosios upės žiotys)

  • 2019-08-23  nuo 18:00
2019-08-23 18:00 2019-08-23 18:00 Europe/Vilnius Baltijos kelio 30-metis Palangoje PALANGA IR ŠVENTOJI MINI BALTIJOS KELIO 30 – METĮ Rugpjūčio paskutinius du savaitgalius Palanga ir Šventoji iškilmingai mini Lietuvos istorines datas. Šiais metais Baltijos šalys mini svarbios istorinės datos jubiliejų – Baltijos kelio 30–metį. Palanga, kartu su visa Lietuva,... --- //www.palangatic.lt/renginys/baltijos-kelio-30-metis-palangoje/date-20190823/ Palanga, Palangoje