Autorinės šiuolaikinės juvelyrikos parodos „Simbiozė“ atidarymas

Autorinės šiuolaikinės juvelyrikos parodos „Simbiozė“ atidarymas

Kviečiame į šiuolaikinės autorinės juvelyrikos parodos „Simbiozė“ atidarymą galerijoje „Ramybė“ Palangoje, Vytauto g. 35.

Autoriai:
Karolis Ro Černeckis
Tadas Deksnys
Dalius Ilginis
Ūla Gurgždienė
Vytautė Jankunaitė
Dovilė Kondrašovaitė
Ernesta Statkutė Kerpienė
Karolina Šiburkytė
Agnė Žaltauskaitė

 

Paroda „Simbiozė“ sujungs skirtingas technikas naudojančių juvelyrų kūrybą. Abstrakčios skulptūrinės formos sukurs estetinę simbiozę.

Karolis Ro Černeckis

Juvelyro papuošalus įkvepia miestai, žmonės ir pasakos. Kodėl pasakos? Juk kiekvienas papuošalas, akmuo ar metalas turi savo pasaką, istoriją, kurią išgirsti ir atpasakoti gali tik kūrėjas savo rankų pagalba. K. Černeckis stengiasi pasakojimus surasti tauriuosiuose metaluose ir juos išdabinti brangakmenių epitetais. Įkvėpimo semiasi baroko architektūroje. Ji, kaip ir juvelyrika, kuria amžinąją vertybę – nepavaldumą laikui.

Tadas Deksnys

Vienas talentingiausių šių dienų Lietuvos juvelyrų. T. Deksnys savo kūrybą jau yra pristatęs keliose dešimtyse tarptautinių grupinių parodų. Kūrinius traktuoja kaip dekoratyvias formas. Stengiasi šaltam metalui suteikti šilumos. Parodoje pristatomi skulptūriškų formų nerūdijančio plieno ir emalio darbai.

Dalius Ilginis

Autorius, nuolat dalyvaujantis tarptautinėse parodose. Apdovanotas nacionaliniu dizaino prizu už juvelyrikos kūrinius „Nerimas“. Savo kūriniuose naudoja architektūriškas formas ir grubias faktūras. Nevengia netradicinių medžiagų tokių kaip anglis, silikonas jungimo su tradicinėmis - sidabras, gintaras.

Savo kūriniais kelia nepatogius klausimus ir provokuoti pokalbį. Autorių domina socio-kultūrinės temos, kartais ne itin saldžios, bet itin svarbios. Kūrybos objekto pasakojimas kviečia į kūrėjo bendryste su stebėtoju: gilintis ir suprasti šiuolaikinio žmogaus jausenas ir gyvenimo netobulumo natūralumą.

Agnė Žaltauskaitė

Agnė Žaltauskaitė savo kūriniuose isradingai naudoja tvarias perdirbtas medžiagas- popierių, plastiką, sidabrą, mišrias technikas. Ryškios spalvos ir kontrastingų formų žaismas- pagrindinis juvelyrės kūrybos bruožas. Autorė savo kūrybą apibūdina kaip kūrybinį chaosą.

Karolina Šiburkytė

Karolinos Šiburkytės kūriniai atspindi gamtą kaip šiek tiek šamanišką, animalistinį ir paslaptingą pasaulį. Juvelyrika yra ilgaamžiškesnė, nei patys gyvi augalai ar gyvūnai, todėl čia ji tarsi tampa gamtos pasaulio tęsiniu; jis prisikelia naujam gyvenimui tauriajame metale.

  • 06.18 - 07.12