Aistės Gabrielės Černiūtės „Viskas yra ne taip, kaip atrodo“

Aistės Gabrielės Černiūtės „Viskas yra ne taip, kaip atrodo“

Vilniuje gyvenančios ir kuriančios tapytojos Aistės Gabrielės Černiūtės (g. 1978 m.) paroda „Ramybės“ galerijoje yra dramatiškai ir barokiškai įvardinta (pavadinta) – „Viskas yra ne taip, kaip atrodo“. Prieš daugybę šimtų metų vienas Baroko dramaturgų (Calderon) deklaravo, kad „viskas yra sapnas“. Žvelgiant dar giliau ir toliau, taip pat galima prisiminti garsiąją senovės graikų filosofo Platono alegoriją apie olą, metaforiškai nusakančią žmogaus ir jį supančios aplinkos ryšį, santykį bei pažinimą.

A.G. Černiūtė kalba jai pažįstama technika ir žinoma medija – tapyba. (Galima detalizuoti pastebint, jog aptariamos tapytojos plastika ypatingai klampi, tanki, pastoziška ir reljefiška, einanti į skulptūrines, objektines, instaliatyvias teritorijas). Naudodama tapybą kaip vaizdinę kalbą, menininkė aiškina(si) šios menų rūšies (bei dailės apskritai) galimybes, - gebėjimą perteikti tai, kas mus supa. Žmones, medžius, jausmus, patyrimus... Galima dramatizuoti ir pritarti autorei pamąstant gilesnėmis pažinimo, žinojimo temomis – bandant atsakyti į klausimą „ar viskas yra taip, kaip atrodo?“. Šioje vietoje žiūrovas gali pritarti arba, atvirkščiai, nesutikti su menininke ir jos pozicija.

Parodoje „Ramybės“ galerijoje A.G. Černiūtė pristato ir pačius savo naujausius kūrinius, ir tai, kas atsirado pastaraisias metais. Ji teigia: „Tai, kas mus supa, panašu į mišką, kurį aš nuolat tapau – saulės spindulių mirguliavimas lapuose ar ant medžių kamienų sukuria kitokios realybės iliuziją. <...> Mano tapomas miškas yra įkvėptas ir šių dienų aktualijų – beatodairiškų kirtimų, pjovimų. Tarp nupjautų pušų staiga atsitupia paukštis. Iškirstame miške vyksta šventojo gundymo scena. Kirtimuose patiriamos išdavystės arba atvirkščiai – prasideda meilė“.

  • 08.26 - 09.30
Kiti parodos