Dviratininkai neabejodami patvirtina, jog vienas iš geriausių būdų pažinti Baltijos pajūrį – minant dviračio pedalus. O Palanga pelnytai gali vadintis dviratininkų rojumi – per kurortą, pajūriu nusidriekusios kelios dviratininkams pritaikytos trasos, kurių bendrasis ilgis siekia keliasdešimt kilometrų. Iš Palangos patogiai galima pasiekti ir kaimyninės Latvijos Respublikos valstybinę sieną. Nuo Palangos pasukęs į pietus dviračiu atsiduri greta esančiame uostamiestyje - Klaipėdoje. Dviračių takas nutiestas į Vydmantų gyvenvietę, kurioje galima nusipirkti šviežiai rūkytos žuvies, ir į vietos gyventojų bei svečių itin pamėgtą už keleto kilometrų esantį HBH pramogų kompleksą Žibininkų kaime.

Per trumpą laiką galima apvažiuoti gražiausius, įdomiausius objektus ir pasimėgauti nedrumsčiama Baltijos jūros, šviesių pušynų ir jaukių pajūrio kaimelių ramybe. Minant dviračio pedalus Palangoje galima pasigrožėti vietos įžymybėmis – vienu gražiausių Rytų Europoje Birutės parku, Gintaro muziejumi, pramogautojų itin pamėgta romantiškąja Meilės alėja.

Už nugaros palikus kurortą ir artėjant uostamiesčio link galima aplankyti senąsias Karklės kapinaites, gintaro gaudymo vietas, pasigrožėti aukščiausiu Lietuvos pajūrio skardžiu – Olando kepure.

O apsisprendus iš Palangos pasukti link Latvijos sienos, pirmiausia pasiekiama Šventoji. Jaukiu šeimų kurortu virtusi buvusi žvejų gyvenvietė sužavi ramybe bei čia esančiomis vietos įžymybėmis – pajūrio kopose rymančia skulptūra „Žvejo dukros“, vaikams ir suaugusiems tikra atrakcija tapusiu kabamuoju - vadinamuoju beždžionių tiltu per Šventosios upę, pagoniška žemaičių šventaviete su paleoastronomine observatorija – Žemaičių alka. 

Kas ir kada valo dviračių taką?
2018-10-04 Sveiki Ačiū kad rūpinatės miestu. Naturalu, kad rudenį krenta pušų spygliai, vėjas nudrąsko kankorėžius. Ir dviračių takas prašosi priežiūros - drėgni skygliai tampa slidūs, o važinėjantiems mažais ratukais tampa išvis pavojinga. Pastebėjom, kad kakokiu dažnumu jis yra nuvalomas - tačiau kokiu? Į ka kreiptis, kad nuvalytų? Ar numatomas dviračių tako dangos remontas tose vietose kur pušų šaknys jau pakėlė asfaltą - pvz atkarpoje tarp Kunigiškių ir upelio, lygiagrečiai užkanavės gatvės?