Spalio
11 d.

Prieš grįždami iš užsienio šalių atidžiai pildykite Keleivio anketą


Neatidžiai užpildyta Keleivio anketa – viena nepažymėta varnelė – lems, kad į privalomai besiizoliuojančių asmenų sąrašą bus įtraukti ir tie iš užsienio šalių į Lietuvą grįžtantys asmenys, kuriems turėtų būti taikoma izoliacijos išimtis. Su tokiomis problemomis susiduria nemažai keliautojų.

Atsakingi Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai kiekvieną savaitę patikrina keliasdešimt iš užsienio grįžusių bei į izoliacijoje privalančių būti asmenų sąrašą įtrauktus gyventojus – kontroliuojama, kaip asmenys laikosi jiems būtinų izoliacijos reikalavimų. Šie patikrinimai dalį keliautojų nustebina, nes tikrinamųjų sąrašuose atsiduria ir tie asmenys, kuriems turėtų būti taikoma izoliacijos išimtis.

Tokie nesusipratimai iškyla tuomet, jei prieš grįždami iš užsienio gyventojai neatidžiai užpildo Keleivio anketą – neretai susiduriama su atvejais, kai asmenys, kurie yra pilnai paskiepyti nuo COVID-19 ar persirgę šia liga, to nepažymi Keleivio anketoje, todėl jiems nepritaikoma izoliavimosi išimtis, ir šie gyventojai automatiškai įtraukiami į sąrašą asmenų, kuriems būtina izoliacija. Kad taip nenutiktų, tereikia anketoje pažymėti varnelę laukelyje „Man taikoma izoliacijos išimtis, vadovaujantis Izoliacijos taisyklių 11.1 papunkčiu, ir patvirtinu, kad turiu išimtį įrodančius dokumentus ir galėsiu juos pateikti pareigūnams, vykdantiems tikrinimus (pasirinkite vieną iš žemiau pateiktų išimčių)“.

Primename, kad gyventojai, prieš grįždami Lietuvą iš visų užsienio šalių vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu ne anksčiau nei likus 48 val. iki kelionės privalo užpildyti Keleivio anketą ir prieš patekdami į transporto priemonę pateikti vežėjui (vežėjo atstovui) užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą).

Atvykstantieji savo transportu (iš visų šalių) Keleivio anketą užpildyti privalo iki Lietuvos Respublikos sienos kirtimo momento, o užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą) pateikti NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

Keleivio anketos pildyti nereikia kruizinių laivų keleiviams, kai NVSC yra pateikiama Jūrinė sveikatos deklaracija, vadovaujantis Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos medicininės-karantininės kontrolės taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. V-87 „Dėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos medicininės-karantininės kontrolės taisyklių patvirtinimo.

Lietuvos oro uostuose ir Klaipėdos Jūrų uoste taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros.