Spalio
10 d.

Palangos baseine – nemokamos veiklos bei įtraukiančios atrakcijos visiems palangiškiams


Palangos miesto baseinas, duris lankytojams atvėręs mažiau nei prieš metus, netruko tapti itin lankomu bei mėgiamu. Ir ne atsitiktinai – čia nuolat vyksta miesto gyventojams skirti renginiai bei užsiėmimai, o nemokamų pamokų metu kurorto mokiniai išmoksta ne tik plaukti, bet ir saugiai elgtis vandenyje.

Nemokamos plaukimo pamokos

Vandens sporto nauda žmogaus organizmui yra įrodyta moksliškai, ir dėl to net nekyla abejonių. Ramus ar intensyvus plaukimas, nemokamos grupinės treniruotės ir užsimėmimai bet kokio amžiaus lankytojams – nuo kūdikio iki senjoro, nemokamos plaukimo pamokos kurorto moksleiviams – šias bei dar daug kitų paslaugų siūlantis Palangos baseinas tarsi natūraliai įsiliejo į kurorto sportinį gyvenimą.

Statytas su tikslu pirmiausia sudaryti sąlygas prie jūros gyvenantiems kurorto vaikams išmokti plaukti, baseinas plačiai atvėrė duris visoms miesto mokykloms. Čia rengiamos nemokamos plaukimo pamokos Palangos bei Šventosios antrokams ir ketvirtokams, o vyresniųjų klasių kurorto moksleiviai, besimokantys nuo penktos iki dvyliktos klasės, baseine vykstančių kūno kultūros pamokų metu tobulina savo plaukimo įgūdžius bei žinias, kaip reikia saugiai elgtis vandenyje.

Siekia sportinių aukštumų

Plaukimo pamokos baseine pradinukams suteikia labai daug džiaugsmo bei teigiamų emocijų. Tačiau, pasak vadybininkės Eglės Rupulevičienės, dar svarbiau yra tai, ko šių pamokų metu išmoksta mažieji palangiškiai. „Jau per pirmą mėnesį vaikai išmoksta nebijoti vandens, o dalis pradinukų – ir savarankiškai plaukti. Mokytojai, atlydintys vaikus į pamokas, sako pastebintys akivaizdžius teigiamus pokyčius vaikų elgsenoje“, – sakė E. Rupulevičienė.

Kūno kultūros pamokos baseine vyksta ir vyresniųjų klasių moksleiviams – paaugliai ne tik įtvirtina savo plaukimo įgūdžius, bet ir mokosi atsakingai bei saugiai elgtis vandenyje. Tai prie jūros gyvenantiems mokiniams yra ypatingai svarbu.

Palangos mokinių apsilankymų skaičius Palangos miesto baseine nemokamų plaukimo pamokų metu jau pasiekė beveik 8 tūkstančius ir nuolat auga. Tačiau vien nemokamomis kūno kultūros pamokomis neapsiribojama – baseinui atvėrus duris, Palangos sporto centre šiais mokslo metais įsteigta plaukimo sekcija. Tad sportiški Palangos vaikai jau turi galimybę ne tik mokytis plaukti, bet ir nemokamai siekti sportinių aukštumų. Palangos sporto centro rengiamų nemokamų plaukimo treniruočių metu baseine jaunieji palangiškiai apsilankė jau 750 kartų.

Nuo kūdikių iki senjorų

Baseinas atviras ne tik mokiniams – visi lankytojai kviečiami dalyvauti ir nemokamose mankštose ar vandens aerobikos užsiėmimuose.

„Pastebėjome augantį  poreikį rengti kūdikiams skirtas mankštas, tad parinkome šį darbą puikiai išmanančią trenerę ir pasiūlėme šią paslaugą jauniems tėvams. Susidomėjimas tokiais užsiėmimais yra didžiulis – stebėti, kaip kūdikiai susipažįsta su vandeniu, grūdinasi ateina ne tik tėvai, bet ir seneliai“, – kalbėjo E. Rupulevičienė.

Bendradarbiaujant su Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, baseine nemokamos mankštos, sveikatinančios veiklos ir vandens treniruotės siūlomos ir vyresniems lankytojams. Ypač jos populiarios tarp kurorto senjorų, kadangi vandenyje atliekami pratimai stimuliuoja kraujotaką, padeda organizmui efektyviau pasisavinti deguonį, stimuliuoja smegenų veiklą, normalizuoja kraujo spaudimą ir mažina streso poveikį širdžiai, tad labai tinka sergant širdies – kraujagyslių ligomis, esant smegenų kraujotakos nepakankamumui, depresijai, įtampai ar per dideliam kraujo spaudimui.

Socialinės akcijos

Palangos baseinas su siūlomais nemokamais užsiėmimais puikiai įsiliejo ne tik į sportinį kurorto gyvenimą – noriai dalyvaujama ir socialinėse akcijoje, skirtose įvairaus amžiaus palangiškiams. Štai rugpjūčio pradžioje minint Jaunimo savaitę, visi jaunuoliai, įvykdę organizatorių iškeltas paprastas sąlygas (nusifotografuoti su Jaunimo savaitės personažu bei įkelti nuotrauką į savo Facebook profilį), nemokamai gavo kvietimus į baseine vyksiantį SPA vakarėlį. Rugsėjo viduryje minint Europos judumo savaitę, nuėjusieji ne mažiau kaip 5 tūkstančius žingsnių bei Palangos miesto visuomenės sveikatos biurui pateikusieji tai patvirtinantį įrodymą mobiliajame telefone, galės nemokamai apsilankyti spalio 5 d. baseine vyksiančiame renginyje – meditacijoje su gongo garsais vandenyje.

Spalis baseine taip pat prasidėjo su kvietimu nemokamai apsilankyti baseine – šįkart kvietimas buvo skirtas kurorto senjorams, spalio 1 d. minėjusiems Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Šia proga kurorto senjorai galėjo tris valandas nemokamai pramogauti baseine.

Kviečia šeimas

O jau visai netrukus – spalio 19 d. – Palangos baseinas pakvies susiburti šeimas –organizuojamas dar vienas puikus renginys, skatinantis kurorto gyventojus ne tik aktyviai sportuoti, bet ir leisti laiką kartu su šeima. Tai – pirmosios „Šeimų plaukimo varžybos“, kurių tikslas – ne tik skatinti fizinį aktyvumą šeimose bei populiarinti plaukimo sporto šaką, bet ir padėti puoselėti glaudžius šeimų narių tarpusavio dvasinius santykius ir skirtingų lyčių bei kartų darną, ugdant vaikus, įtraukiant į šeimos aktyvų poilsį ir veiklą visas šeimos kartas.

Varžybų dalyviai (komandą turi sudaryti du suaugusieji ir du vaikai) savo jėgas išmėgins ištvermės (kiekvienas komandos narys turi nuplaukti 25 m kojomis su pagalbine plaukimo priemone – lenta), linksmojoje (kiekvienas komandos narys turi nuplaukti 25 m su pagalbinėmis priemonėmis – 2 vandens lazdomis) bei greitojoje (kiekvienas komandos dalyvis turi nuplaukti 50 m laisvu stiliumi) estafetėse, o nugalėtojų lauks prizai. Šeima, iškovojusi pirmąją vietą, bus apdovanota keturiais metiniais Palangos baseino abonementais, antrosios vietos laimėtojams atiteks keturi pusmečio abonementai, o užėmusiems trečiąją vietą – keturi ketvirčio abonementai.

Komandinės paraiškos teikiamos iki 2019 m. spalio 14 d. 15.00 val. adresu: bit.do/plaukimo_varzybos

Paraišką gali pateikti šeimų plaukimo komandos narys. Varžybų dieną paraiškas pateikusių dalyvių registracija vyks nuo 10.30 val. iki 11.30 val., tuomet – 15 min. trukmės apšilimas. O plaukimo varžybos prasidės 12 val.