Lapkričio
08 d.

„Menas gyventi“ – nemokamas renginys, kuriame tiesiog būtina sudalyvauti


„Menas gyventi“ – taip pavadintas į visų amžiaus grupių žiūrovus orientuotas renginys, Palangos koncertų salėje vyksiantis lapkričio 11 d. Šis pirmą kartą kurorte organizuojamas renginys yra skirtas itin jautriai temai – savižudybių prevencijai.

Skirtas savižudybių prevencijai

Kaip elgtumėtės, įtarę, jog jūsų artimajam ar mažiau pažįstamam žmogui kyla minčių savo noru pasitraukti iš gyvenimo? Sutriktumėte? O gal norėtumėte ištiesti pagalbos ranką, bet nežinotumėte, kaip geriausiai tai padaryti? Kaip kalbėti su niūrių minčių prislėgtu žmogumi? Kaip pastebėti, kad šalia esančiajam būtina aplinkinių pagalba ar parama?

Tai tik keletas itin jautrių klausimų, su kuriais susiduria ne vienas iš mūsų. Jei žinosime, kaip į juos atsakyti, šviesesnėmis spalvomis nusidažys ne tik mūsų, bet ir mus supančių aplinkinių kasdienybė. Todėl Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras visus kviečia nelikti abejingus bei aktyviai dalyvauti savižudybių prevencijai skirtame renginyje „Menas gyventi“.  

Skirta visiems

Lapkričio 11 d. 18 val. Palangos koncertų salėje vyksiančiame nemokamame renginyje laukiami įvairaus amžiaus miesto gyventojai. „Savižudybių prevencija yra labai svarbu, tačiau pastebime, kad šia tema žmonės vis dar mažai kalba. Ir nors Palangoje savo noru pasitraukusiųjų iš gyvenimo  statistika nėra didelė, apie tai būtina kalbėti“, – sakė Palangos miesto visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė.

Organizatoriai labai tikisi, kad renginys sudomins visų amžiaus grupių žiūrovus – pasak A. Leonavičiūtės, „Menas gyventi“ yra skirtas tiek senjorams, tiek ir vidutinio amžiaus žmonėms, taip pat – jaunimui, paaugliams.

Aktualūs pokalbiai

Pusantros valandos truksiančio renginio metu savo patirtimi ir išgyvenimais, susijusiais su šia labai jautria tema, su publika dalinsis žinomi žmonės: dainininkas Mantas Jankavičius, choreografė Kristina Navickaitė, aktorė Eglė Jackaitė, televizijos laidų vedėjas Jonas Nainys. Savo įžvalgomis bei pastebėjimais pasidalins bei naudingų patarimų duos Lietuvos psichologų sąjungos ir Lietuvos geštalto asociacijos tikroji narė Eglė Deksnienė.

„Su žinomais žmonėmis bus kalbama apie tai, ar juos kada yra apnikusios tokios mintys, ar teko artimoje aplinkoje susidurti su tokiomis skaudžiomis netektimis, kaip pavyko išgyventi tą sudėtingą laikotarpį ir panašiai“, – pasakojo  A. Leonavičiūtė.

Organizatoriai neabejoja, kad šie pokalbiai bus naudingi kiekvienam žiūrovui, o kad renginio metu netvyrotų slogi nuotaika, žinomų žmonių pokalbiai bus paįvairinami meniniais muzikiniais intarpais.

Renginys - nemokamas

„Siekiame, kad renginyje sudalyvavę žiūrovai iš jo išeitų jau galėdami atsakyti į jiems kylančius labai jautrius bei svarbius klausimus. Norime, kad žmonės išgirstų daug naudingų patarimų, kurie ateityje gali labai praversti“, – sakė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė.

Palangos miesto visuomenės sveikatos biuro organizuojamas renginys „Menas gyventi“ yra nemokamas. Įstaigos ir organizacijos, norinčios rezervuoti didesnį kiekį vietų, kviečiamos skambinti tel. 8 624 57998.