Balandžio
07 d.

Darom iki galo! Išvalom visą Lietuvą


Aplinkos ministerija - pilietinės aplinkosauginės akcijos "Darom 2021" globėjas, gegužės 7-8 dienomis kviečia prisijungti prie iniciatyvos "Darom 2021" įgyvendinimo. Atsižvelgiant į esamą pandemijos padėtį, akcijos metu bus laikomasi privalomų saugumo reikalavimų, dalyvių srautus tvarkymosi taškuose koordinuos savanoriai. 

Akcijos metu didžiausias dėmesys skiriamas viešųjų erdvių švarinimui ir sąmoningumo didinimui. Pastebėta, jog žmonės akciją suvokia ne kaip viešųjų erdvių tvarkymą, bet kaip privačių erdvių išsivalymą - atliekos perkeliamos iš vienos vietos į kitą, laukiant, kad jas kas nors išvežtų ir sutvarkytų. 2021 m. kompanija "Darom iki galo" kviečia tvarkytis sąmoningai nuo pirmojo iki paskutiniojo žingsnio. 

Palangos miesto savivaldybės administracija ragina visus gyventojus aktyviai palaikyti švarą ir tvarką viešosiose miesto erdvėse.

Taip pat šiais metais "Darom" pradeda naują iniciatyvą - mobiliąją programą "Mes Darom", kuri visus metus veiks kaip atliekų monitoringo sistema. Mobiliojoje programėlėje žmonės bus kviečiami žymėti šiukšlinas vietas, kurios atsiras interaktyviame žemėlapyje. 

Pasaulinėje aplinkos tvarkymo akcijoje dalyvauja per 180 valstybių. Lietuvoje "Darom" organizuojama jau daugiau nei dešimtmetį. Nuo 2008 m. joje kasmet dalyvauja virš 100 000 žmonių, sutvarkoma daugiau nei 5000 teritorijų.

Daugiau informacijos apie akciją: www.mesdarom.lt