Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia ir apžvalgos aikštelė

Prieš daugiau nei šimtą metų statyta Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia savo neogotikiniu grožiu ir didybe traukia kone kiekvieno praeivio žvilgsnį. Užsukus į vidų, taip pat yra kuo pasigrožėti: įspūdinga sakykla ir trys meniški altoriai, kuriuos puošia bareljefai, yra padaryti iš marmuro, atvežto iš Prancūzijos. Centriniame altoriuje yra jau XVII amžiuje minimas Dievo Motinos Marijos paveikslas. Kiti du mediniai altoriai, esantys šoninėse navose, yra perkelti iš ankstesnės medinės bažnyčios.

Pirmoji nedidelė medinė katalikų bažnyčia karalienės Onos Jogailaitės rūpesčiu Palangoje buvo pastatyta apie 1540 m. Kita kryžiaus formos su bokštu ir varpine bažnyčia tuomečių Lietuvos valdovų iniciatyva buvo pastatyta 1590 m.

1767 metais medinė bažnyčia vėl buvo perstatyta ir išstovėjo 140 metų. 1897 metais pagal švedų architekto Karlo Eduardo Strandmano projektą šalia senosios medinės buvo pradėta statyti nauja neogotikinio stiliaus bažnyčia. Statybos darbus visapusiškai finansavo grafas Feliksas Tiškevičius. 1907 metais, baigus mūrinės bažnyčios statybos darbus, pirmieji mediniai maldos namai buvo nugriauti.

Rugpjūčio 15 d., minint Švč. M. Marijos Ėmimą į dangų, vyksta didieji metiniai tituliniai atlaidai, o artimiausią sekmadienį po Žolinės Palangoje  švenčiami šv. Roko atlaidai.

Bažnyčios bokšte yra įrengta apžvalgos aikštelė. Pirmadieniais - šeštadieniais lankytojai įleidžiami nuo 09:00 iki 17:30 val. Sekmadieniais – nuo 13:30 iki 17:30 val. Lankymas nemokamas. Šv. Mišių metu ir Santuokų apeigų metu - praėjimo nėra.

PAMALDŲ TVARKA
Pirmadieniais – šeštadieniais 8.00 val. ir 18.00 val.
Sekmadieniais – 8.00 val., 10.00 val.,
12.00 val. (suma – už parapiją), 18.00 val.
Švč. Sakramento adoracija
Ketvirtadieniais - po vakarinių Šv. Mišių
SIUKSLES
2019-02-11 Prasmingas pamokslas. Bet... Kiekvienam sakiny siuksle: a ne