Muzikos festivalis „Ave Maria“ pristato: Fortepijoninis trio „Kaskados“

Muzikos festivalis „Ave Maria“ pristato: Fortepijoninis trio „Kaskados“

PASAULIO BALSAI

muzikos festivalyje „Ave Maria“ pristato

Liepos 26 d., antradienį, 19 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17)

 

AMŽINIEJI ROMANTIKAI

Fortepijoninis trio KASKADOS

ALBINA ŠIKŠNIŪTĖ (fortepijonas)

RUSNĖ MATAITYTĖ (smuikas)

EDMUNDAS KULIKAUSKAS (violončelė)

Programa

ENRIQUE GRANADOS – Fortepijoninis trio, op. 50

ASTOR PIAZZOLLA – „Buenos Airių metų laikai“, keturių tango ciklas

Fortepijoninis trio „Kaskados“ oficialiai savo koncertinę veiklą pradėjo 1997 metais, nors jau ir iki tol jo nariai – Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė) – buvo žinomi kaip solistai, kamerinių ansamblių dalyviai. Susiburti į nuolat koncertuojantį ansamblį ir kaip tik jo repertuaro sklaidoje įkūnyti savo profesinį meistriškumą – svarbus ir ryžtingas žingsnis, turint galvoje, kad visi trys atlikėjai uoliai plėtoja ir kitokią muzikinę veiklą. Nuveikta išties daug: ne kartą dalyvauta didžiuosiuose Lietuvos festivaliuose, gastroliuota Austrijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Japonijoje. IX tarptautiniame J. Brahmso kamerinių ansamblių konkurse (Austrija) trio pelnė I premiją, tapo Lietuvos muzikų sąjungos apdovanojimo – „Auksinio disko“ – laureatu. „Kaskados“ pateikia vis naujas kamerines programas, jau pagroti visi L. van Beethoveno ir J. Brahmso fortepijoniniai trio ir kvartetai.

Šio ansamblio repertuare – įvairių epochų trio žanro kūriniai, tarp kurių itin puoselėjamas romantinės muzikos palikimas. Daug interpretacinės energijos ansamblis skiria šiuolaikinės lietuvių muzikos sklaidai, kasmet įtraukdamas į savo repertuarą naujus mūsų autorių opusus. Klausytojams pažįstamas fortepijoninio trio „Kaskados“ braižas, apie kurį ne kartą palankiai rašyta lietuvių spaudoje, gerai atsiliepta užsienio kritikų. Recenzijose dažnai pažymimas darnus ir išraiškingas šių instrumentininkų ansambliškumas, įtaigiai sutelkiami raiškos būdai, tiksli stilistinė orientacija, gilaus bei vieningo trijų instrumentų garso visumos pajauta, o visa tai sąlygoja šių muzikų preciziškas ir tvirtas techninis pasirengimas.

Apie koncerte skambėsiančius kūrinius – Rusnė Mataitytė: „Amžinieji romantikai – fortepijoninis trio „Kaskados“. Toks galėtų būti vasaros koncerto anonsas ir visos programos pavadinimas. Vasara – tai metas, kai visi galime būti atsipalaidavę, nespaudžiami didelių įsipareigojimų nei pabrėžtinai intelektualiai muzikų bendruomenei, nei misijai propaguoti šiuolaikinę lietuvių muziką. Todėl panorome atlikti įstabiai natūralią romantinę programą, pilną nuoširdžių emocijų. O šių be galo talentingų autorių muzika sklidina įvairiausių spalvų: nuo šviesaus ilgesio natų iki dramatiškų aistrų uragano.“

Bilietus platina: Bilietai.lt

  • 2016-07-26
2016-07-26 2016-07-26 Europe/Vilnius Muzikos festivalis „Ave Maria“ pristato: Fortepijoninis trio „Kaskados“ PASAULIO BALSAI muzikos festivalyje „Ave Maria“ pristato Liepos 26 d., antradienį, 19 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17)   AMŽINIEJI ROMANTIKAI Fortepijoninis trio KASKADOS ALBINA ŠIKŠNIŪTĖ (fortepijonas) RUSNĖ MATAITYTĖ (smuikas) EDMUNDAS KULIKAUSKAS... --- //www.palangatic.lt/index.php?module=events&action=event&id=398 Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17)
  • Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17)
  • Kaina: 10.00
Kiti muzikos renginiai