Draugiškiausias miestas Palanga kviečia į „Draugadienį“!

Draugiškiausias miestas Palanga kviečia į „Draugadienį“!

Balandžio 30 d. 19 val. Palangoje vyks „Draugadienio“ koncertas – naujojoje kurorto Koncertų salėje koncertuos tikrai draugiškas Merūnas Vitulskis ir Klaipėdos kamerinis orkestras. Visi už koncerto bilietus surinkti pinigai atiteks akcijai „Draugystė veža!“ įgyvendinti.

Projektas „Draugystė veža!“ į Stokholme vyksiantį Eurovizijos dainų konkursą nugabens penkias draugų poras, iš kurių vienas turi negalią. Įkvepiančios draugystės istorijos rodomos per Delfi TV, o kas keliaus į Švediją, išrinks žiūrovai. Akcijos laimėtojai bus paskelbti per „Draugadienį“.

 „Draugadienis“ – puikus įrodymas, kad draugystė veža! – džiaugėsi akcijos iniciatoriaus, „Baltijos ugdymo centro“ vadovas Justas Džiugelis. – Mes užmezgėme puikius ryšius su Merūnu Vitulskiu, Palangos meru ir bilietai.lt, kurie mielai sutiko prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo. Drauge mes galime daugiau!“

„Viltis ir aplinkinių palaikymas yra patys svarbiausi dalykai, siekiant savo tikslo“, – sakė Martynas Girulis, kuriam prieš pusantrų metų pirmajam pasaulyje vietoj neįgalios rankos buvo pritaikyta bioninė ranka. Palaikydamas projektą „Draugystė veža“, Martynas žada dalyvauti „Draugadienio“ koncerte.

„Žmogui reikia žmogaus“, – kalbėjo Martynas, prisimindamas savo nueitą kelią, kol jam buvo pritaikyta bioninė ranka ir surinktos jai reikalingos didžiulės pinigų sumos. Jis prisimena, kad per tą sudėtingą laiką jis sulaukė tiek žmonių palaikymo ir gerų emocijų, kad dabar norėtų atiduoti skolą. Todėl jis ne tik ketina pats dalyvauti „Draugadienyje“, bet ir kviečia ten atvykti visus savo draugus. „Labai noriu, kad kuo daugiau žmonių patikėtų, jog jie gali pakeisti savo ir aplinkinių gyvenimą į gerąją pusę. Noriu, kad tuo patikėtų ne tik negalią turintys žmonės, bet ir tie, kurie yra šalia,“ – sakė Martynas Girulis.

Martynas, prieš kelerius metus sulaukęs milžiniško kartais visai nepažįstamų žmonių palaikymo ir paramos, dabar gyvena visai kitaip, nei iki tol. Dabar jis jau studentas – mokosi dieniniame Kauno kolegijos Tauragės skyriuje, kur per trejus metus įgis įmonių administravimo specialybę. „Dabar mano pagrindinis noras – pabaigti mokslus ir įgyti specialybę“, – sakė Martynas.  

Tačiau pasikeitimai susiję ne tik su mokslais – Martyną dažnai galima išvysti su drauge Inga, su kuria jis susipažino prieš daugiau nei metus.

Artrogripoze sergantis Martynas Girulis iš Mociškių kaimo prieš keletą metų išgirdęs apie bioninę ranką, pradėjo svajoti apie tai, kad labai norėtų paspausti ranką savo draugams. Nuo gimimo rankų nevaldęs vaikinas savo svajone užkrėtė ne tik savo šeimą, kuri pardavė ūkį, bet ir daugybę žmonių Lietuvoje ir užsienyje. Geros valios žmonės parėmė Martyno svajonę ne tik morališkai, bet ir finansiškai.

Martynui Austrijoje buvo atlikta keletas sudėtingų operacijų, taip pat neįgalios rankos amputacija, o prieš dvejus metus Austrijos medikai lietuviui pritaikė bioninę ranką. Bioninė ranka nuo įprastinių protezų skiriasi elektrodais, kurie registruoja smegenų siunčiamus neuroimpulsus.

„Palanga yra visiems draugiškas kurortas – dedame visas pastangas, kad mūsų mieste gerai jaustųsi kiekvienas palangiškis ir miesto svečias, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. – Neabejodami jungiamės prie projekto „Draugystė veža!“ ir visus kviečiame į „Draugadienį“ Palangoje. Neatsitiktinai šiam renginiui pasirinkta naujoji Koncertų salė – ši muzikiniams ir televiziniams projektams skirta erdvė yra puikiai pritaikyta ir neįgalių žmonių poreikiams“.

Prieš koncertą visi, neabejingi šiai akcijai, kviečiami į mišias Palangos bažnyčioje. „Manau, kad yra labai svarbu susirinkus prie altoriaus švęsti buvimą kartu, – sakė Palangos klebonas Marius Venskus. – Maldoje suvokiame, kad nors mes ir skirtingi, bet esame vienodai svarbūs savo orumu ir savigarba. O tų, kuriuos kai kurie vadina žmonėmis su negalia – mums jų reikia. Iš jų galime mokytis gebėjimo džiaugtis gyvenimu ir mylėti“.

Ateik, nes draugystė veža!

Bilietus į balandžio 30 d. 19 val. Palangos koncertų salėje vyksiantį „Draugadienio“ koncertą galima įsigyti www.bilietai.lt. Koncertų salės kasose – šeštadienį nuo 14 val.

 

Renginio (balandžio 30 d.) programa:

17 val. ­– Švč. Mergelės Marijos Litanija prie Palangos Liurdo (Birutės parkas, prie Birutės kalno). Dalyvaus: J.E. Vyskupas Jonas Boruta SJ, Telšių Kunigų Seminarijos klierikai (studentai) ir vadovybė, Palangos parapijos tikintieji, akcijos "Draugystė veža" dalyviai.

17.30 val. – eisena nuo Palangos Liurdo į Palangos bažnyčią.

18.00 val. – Šv. Mišios už draugystę, bendrystę ir visus, kurie viena kitam tiesia pagalbos ir draugystės ranką.

19.00 val. – akcijos "Draugystė veža" baigiamasis renginys „Draugadienis“ naujojoje Palangos koncertų salėje, kurį globoja LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Merūno ir Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas.

Bilietus platina Bilietai.lt


Organizatorius
Baltijos ugdymo centras

 

  • 2016-04-30
2016-04-30 2016-04-30 Europe/Vilnius Draugiškiausias miestas Palanga kviečia į „Draugadienį“! Balandžio 30 d. 19 val. Palangoje vyks „Draugadienio“ koncertas – naujojoje kurorto Koncertų salėje koncertuos tikrai draugiškas Merūnas Vitulskis ir Klaipėdos kamerinis orkestras. Visi už koncerto bilietus surinkti pinigai atiteks akcijai „Draugystė veža!“ įgyvendinti. Projektas „Draugystė... --- //www.palangatic.lt/index.php?module=events&action=event&id=121 Palangos koncertų salė (Vytauto g. 43)
  • Palangos koncertų salė (Vytauto g. 43)
Kiti muzikos renginiai