Atsinaujinusios grupės „Saulės Laikrodis“ koncertas

Atsinaujinusios grupės „Saulės Laikrodis“ koncertas

Sugrįžta legendinė grupė „Saulės laikrodis“

Alternatyvios muzikos scenai Lietuvoje pasiekus piką, geros naujienos keliauja į progresyviojo roko gerbėjų ausis — legendinė grupė „Saulės laikrodis“ grįžta į mūsų šalies muzikos sceną.

1976 metais Vilniaus inžineriniame statybos institute (dab. VGTU) Gintauto Rakausko ir Giedriaus Kubiliaus įkurtos grupės atminimas — vienareikšmiškai palikęs žymų įrašą Lietuvos muzikos istorijoje.

Susikūrimo pradžioje pasivadinusi „VISI roko grupe“ ir tik vėliau tapusi „Saulės laikrodžiu“, daugybę bendraminčių apjungusi kompanija, tuomet laimėjo ne vieną prestižinį muzikos apdovanojimą, bet ir užtikrintai užkariavo muzikos mylėtojų simpatijas. 1982 metais “Saulės laikrodis” tapo Lietuvos valstybinės filharmonijos kamerinio roko grupe.

Deja, grupės augimui tuo metu koją pakišo sovietinei santvarkai pataikaujantys komisijos nariai. Iniciatyva atlikti autorinę grupės programą buvo numalšinta, pripažinta nihilistine, subjektyvia bei pesimistine, ir uždrausta. Bendraminčių kolektyvas neteko filharmonijos prieglobsčio ir galiausiai iširo.

Tačiau šiemet progresyviojo roko pionieriai, grupės „Saulės laikrodis“ nariai, po ilgos pertraukos grįžta su pluoštu džiugių naujienų.

Šių metų vasarį grupė išleido prieš daugiau nei trisdešimtmetį įrašytą rinkinį „Lauke ir viduj“. Grupės narių sprendimu įrašai bus įamžinti taip, kaip iš pradžių ir buvo sumanyta — sudėti į vinilo plokštelę.
Išleidžiamas albumas „Lauke ir viduj“ - ne vienintelė grupės ambicija. Vasario pradžioje „Saulės laikrodis“ vinilo plokštelės pasirodymą pažymėjo pristatymo koncerte sostinės muzikos klube „Tamsta“, Priminti apie progresyvųjį roką ruošiasi soliniuose koncertuose, festivalių scenose ir ruošiasi sudėti naują grupės kūrybą į planuojamą išleisti albumą.
Paklaustas apie „Saulės laikrodžio” sugrįžimą į gerokai pakitusią, dabartinę Lietuvos muzikos sceną, grupės įkūrėjas - Gintautas Rakauskas nedaugžodžiauja: „Jaučiu, jog trūksta “Saulės laikrodžio” kūrybos šiandieniniam, margam muzikos pasaulyje”, — sako jis ir kviečia susitikti koncertuose.

Bilietus galima įsigyti TIKETA.LT sistemoje ir viešbučio „Vandenis“ registratūroje (Birutės al. 47).

  • 2017-07-05  nuo 20:00
2017-07-05 20:00 2017-07-05 20:00 Europe/Vilnius Atsinaujinusios grupės „Saulės Laikrodis“ koncertas Sugrįžta legendinė grupė „Saulės laikrodis“ Alternatyvios muzikos scenai Lietuvoje pasiekus piką, geros naujienos keliauja į progresyviojo roko gerbėjų ausis — legendinė grupė „Saulės laikrodis“ grįžta į mūsų šalies muzikos sceną. 1976 metais Vilniaus inžineriniame statybos institute (dab. VGTU)... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-996/ Palangos info@vandenis.lt
  • Kaina: 15.00
Daugiau informacijos