Vasaros klasika

Vasaros klasika

Šiaulių kamerinis orkestras įkurtas 1989 m. iš iki tol gyvavusio Liaudies simfoninio orkestro. Jame groja artistai, dauguma mokęsi Šiaulių aukštesniosios muzikos mokykloje, o dabar dirbantys miesto ir apskrities muzikos mokyklose mokytojais ir dėstytojais. Aukštesniosios muzikos mokyklos direktorius ir orkestro vadovas Jonas Lamauskas sukūrė kamerinę grupę iš simfoninio orkestro. Jonas Lamauskas tapo pirmuoju Šiaulių kamerinio orkestro vadovu.
Nuo 2001 m. orkestrui vadovavo smuikininkas Borisas Traubas, baigęs Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir Lietuvos muzikos akademiją. 2004 m. B. Traubo iniciatyva ir pastangomis Šiaulių mieste buvo pradėtas rengti Tarptautinis Ch. Frenkelio vilos vasaros muzikos festivalis.
Nuo 2009 metų įkūrus Šiaulių miesto koncertinę įstaigą – kamerinis orkestras tapo profesionaliu kolektyvu ir toliau tęsė sėkmingą orkestro veiklą. 2010 metais kamerinio orkestro meno vadovu ir dirigentu tapo Jonas Janulevičius, baigęs Lietuvos muzikos akademiją doc. R. Bekionio fortepijono klasę. Būtent 2010 metais pradėtas organizuoti edukacinis koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kuriame dalyvauja Šiaulių miesto kamerinis orkestras su profesionaliais kviestiniais muzikos atlikėjais ir jaunaisiais Šiaulių rajono muzikos mokyklų auklėtiniais. Pasiruošiant koncertams kamerinis orkestras ruošiasi ir repetuoja su jaunaisiais muzikos atlikėjais.
Per metus orkestras vidutiniškai surengia per dvidešimt koncertų, kuriuose gausu įvairių žanrų ir epochų kūrinių, tačiau vyrauja klasika ir barokas. Orkestras koncertuoja Šiauliuose ir kituose Lietuvos miestuose, yra gastroliavęs Vokietijoje, Italijoje, Lenkijoje. Bendradarbiauja su Lietuvos chorais, Lietuvos ir užsienio solistais, dirigentais. Prie dirigento pulto stovėjo ir solistais buvo daug iškilių asmenybių: J. Domarkas, S. Sondeckis, R. Šervenikas, M. Pitrėnas, V. Viržinis, G. Skėrytė, A. Krikščiūnaitė, E. Kaniava, A. Janutas ir kiti Lietuvos muzikai.

Glaudūs ryšiai orkestrą sieja su Vokietijos menininkais: violončelininku D. Geringu, dirigentu G. Maisu, pianiste I. Gabbe, pianistu ir dirigentu L. Dorfmanu ir kt.
Orkestro repertuare – įvairių epochų ir žanrų kūriniai, vyrauja barokas ir klasika.
Nuo 2016 m. pradžios orkestro meno vadovas ir dirigentas yra Ričardas Šumila.

Joana Daunytė – profesionali solinės bei kamerinės arfos muzikos atlikėja, solistė, daugelio tarptautinių konkursų laureatė. Šveicarijos, Prancūzijos, Norvegijos, Airijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Nyderlandų, Ispanijos, Jungtinių Valstijų – koncertų salėse skambėjo J. Daunytės, vadinamos lietuvių “arfos ambasadore”, preciziškai atliekama karališko instrumento muzika. Platų atlikėjos muzikos akiratį liudija įvairių epochų arfos muziką apimantis repertuaras, gausios raiškos galimybių paieškos, dalyvavimas šiuolaikinės muzikos projektuose, bendradarbiauja su Oslo Filharmonijos Orkestru, yra unikalaus šeimyninio ansamblio “Regnum musicale” narė.
J. Daunytė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė: tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Concurso Iberico“ iškovojo 1-ąją vietą (Ispanija, 2014) ir 2-ąją vietą (Ispanija, 2011); konkurso būdu atrinkta į 10-ojo tarptautinio arfininkų kongreso programą "Focus on Youth” (Nyderlandai, 2008); festivalyje "Stebuklingos arfos garsai" (Rusija, 2007) atlikėjai paskirtas specialus prizas ir Grand Prix; arfos konkurse Lilyje apdovanota publikos premija (Prancūzija, 2006); Martine Geliot „Jaunųjų talentų konkurse" iškovojo finalininkės diplomą ir laimėjo specialųjį prizą (Prancūzija, 2004); “Pasauliniame arfos kongrese” “Jaunimo Ambasadoriaus programos” centrinio komiteto išrinkta Lietuvos atstove (Airija, 2005); tarptautiniame Europos muzikos konkurse "Musique en Picardie" (Prancūzija, 2004) - antroji vieta.

Ričardas Šumila lankė fortepijono pamokas Naujalio muzikos gimnazijoje, paskui mokėsi chorinio dirigavimo LMTA, pateko į Gintaro Rinkevičiaus dirigavimo klasę. Dėl didžiulio talento jis turėjo galimybę praleisti bakalauro studijas ir mokytis simfoninio orkestro dirigavimo magistrantūroje. Po studijų tapo simfoninio orkestro dirigentu. Jaunasis menininkas 2014 metais su režisieriumi Gediminu Šeduikiu apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi” už Engelberto Humperdincko operos „Jonas ir Greta“ pastatymą. „Jonas ir Greta“ – pirmas Ričardo Šumilos savarankiškai interpretuotas operos kūrinys. Magistrantūros studijų pabaigoje sulaukęs savo mokytojo pasiūlymo, jis prisijungė prie „bohemiečių“ kolektyvo. Savo gimtajame mieste dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje.
Nuo 2016 m.yra  Šiaulių miesto kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas.

  • 2017-08-26  nuo 20:00
2017-08-26 20:00 2017-08-26 20:00 Europe/Vilnius Vasaros klasika Šiaulių kamerinis orkestras įkurtas 1989 m. iš iki tol gyvavusio Liaudies simfoninio orkestro. Jame groja artistai, dauguma mokęsi Šiaulių aukštesniosios muzikos mokykloje, o dabar dirbantys miesto ir apskrities muzikos mokyklose mokytojais ir dėstytojais. Aukštesniosios muzikos mokyklos direktorius ir... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-951/ Palangos
  • Kaina: 10.00