Annos Faniginos (Latvija) juvelyrikos paroda „Laivai“

Annos Faniginos (Latvija) juvelyrikos paroda „Laivai“

Paroda veiks iki birželio 27 d.

Latvių menininkė Anna Fanigina pristato parodą „Laivai“ – juvelyriką, įkvėptą Homero kūrinio „Iliada“, kurio antrojoje giesmėje minimas garsusis graikų laivų, plaukusių į Troją, sąrašas. Šios parodos idėja menininkei kilo apsilankius Graikijoje, kai kiekviename žingsnyje ji buvo apsupta graikiškų rašmenų.

„Laivai“ – tai sidabro ir elektriumo žiedai, paženklinti naudojant mikrograviravimo techniką. Kiekvienas jų tarsi mažas laivas, kuris plaukia kartu arba lieka su jumis, kaip ištikimas draugas kasdieninių rūpesčių ir siekių bangose. Žiedai pažymėti specialiais „vandens ženklais“ – graikiška citata arba žodžiais apie visais laikais aktualius ir tikrus dalykus – palankų vėją, plazdančias bures, drąsą, meilę ir džiaugsmą. Kūriniuose panaudoti marinistiniai akmenys – akvamarinas, heliodoras, topazas, kvarcas. Senosios graikų kalbos rašmenimis išgraviruoti Homero, Sofoklio, Lukiano žodžiai ar citatos.

Menininkė daugiau nei dešimtmetį kuria juvelyriką, pažymėtą ženklu VERBA („žodis“). Jos vizitinė kortelė – kūrinių, žiedų, auskarų ir kitų aksesuarų žymėjimas lotyniškais rašmenimis. A.Fanigina teigia, kad graikiška kolekcija – naujos kelionės pradžia.

Anna Fanigina – žymi latvių papuošalų dizainerė, „Verbos“ ženklo įkūrėja. Jau turėdama matematikės išsilavinimą, vėliau mokėsi metalo dizaino Rygos taikomojo meno koledže. Dalyvavo parodose Latvijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Suomijoje ir Italijoje. Juvelyrikos meno konkursų – Latvijos dizaino „Juvelyrinis olimpas“ ir Suomijos Faberžė – laureatė. Dalyvavo Ermitažo archeologinėse ekspedicijose Kryme ir Italijoje. Menininkės darbų yra įsigijęs Dekoratyvinio meno ir dizaino muziejus Latvijoje.

  • Birželio 07 - 27
Kiti parodos