Kūnokūnui. Kotrynos Vaitekūnaitės-Jonušienės juvelyrikos paroda

Kūnokūnui. Kotrynos Vaitekūnaitės-Jonušienės juvelyrikos paroda

Parodos atidarymas gegužės 6 d. 18 val.

Paroda veiks iki birželio 2 d.

KŪNOKŪNUI – tai Kotrynos Vaitekūnaitės-Jonušienės juvelyrikos kūriniai iš tauriųjų metalų. Autorė gilinasi į žmogaus griaučių struktūrą, interpretuodama kūno tvirtumo ir laikinumo tema. KŪNOKŪNUI juvelyrika yra formuojama ant kūno, kad kiekvienas papuošalas jaustųsi kuo patogiau ir organiškiau.

Juvelyrikos esmė teigia žmogaus kūno ir papuošalo sąsają. Kotrynos kūriniuose žmogaus kūnas yra pagrindinis meninio tyrimo objektas. Interpretuojant žmogaus griaučių struktūrą ir formas, papuošaluose perteikiamas jų charakteris, tarsi kuriamas išorinis skeletas, kuris sutvirtina ir apsaugo. Papuošalo kūrime taip pat yra svarbios kūno formos, linijos ir proporcijos. Žiedai modeliuojami pagal pirštų formas ir dydžius, auskarai – pagal ausies ir kaklo proporcijas. KŪNOKŪNUI juvelyrika organiška, gyva, specialiai be idealios simetrijos – kaip ir pats žmogaus kūnas. Kiekvienas papuošalas yra savarankiškas, bet vienas kitą papildantis kūrinys, geriausiai atsiskleidžiantis ant kūno, kuomet papuošalas ir kūnas sudaro bendrą visumą.

Kotryna studijavo metalo ir juvelyrikos meną/amatą Vilnius dailės akademijoje. Nuo 2011 m. dalyvauja bendrose parodose Lietuvoje ir Europoje, o 2016 m. Vilniuje surengė pirmąją autorinę juvelyrikos parodą. Tais pačiais metas laimėjo asociacijos LATGA organizuojamą konkursą jaunojo menininko stipendijai gauti.

  • 05.06 - 06.02
Kiti parodos