Koncertas „Profesorė Raminta Lampsatytė pristato“

Koncertas „Profesorė Raminta Lampsatytė pristato“

Atlikėjai:
RAMINTA LAMPSATYTĖ

Gimusi Jungtinėse Amerikos Valstijose, ten studijavusi fortepijoną bei vokiečių literatūrą, vėliau mokslus tęsė Zalcbugo Mozarteum universitete bei Berlyne, kur įgijo muzikologijos daktaro laipsnį. Hamburgo Aukštosios muzikos ir teatro mokyklos profesorė, žinoma pianistė, mokslininkė bei pedagogė, rengianti meistriškumo kursus ne tik visoje Europoje, bet ir Šiaurės bei Pietų Amerikoje ir Azijoje. Lietuvos kompozitorių sąjungos garbės narė.
R. Lampsatytė yra išleidusi knygas apie lietuvių moderniąją muziką, kompozitorius B. Kutavičių ir O. Balakauską.
Aukštos erudicijos pianistė-muzikologė pastaraisiais metais itin tampriai bendrauja su tėvyne ir kiekvienas jos atvykimas į Lietuvą yra surištas su įvairiais projektais, apjungiančiais mūsų bei užsienio šalių atlikėjus. Taip pat profesorė veda dainininkų meistriškumo kursus Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje. Jos darbo vaisiai – reikšmingi mūsų jaunųjų vokalistų laimėjimai tarptautiniuose konkursuose.
Prof. Raminta Lampsatytė savo dėmesį skiria ir patiems mažiausiems Lietuvos muzikantams – kasmet Biržų meno mokyklos rengiamuose „Palmyros“ konkursuose ji savo lėšomis premijuoja geriausius fortepijono ir dailės skyrių mokinius.

JACQUELINE BRUCE (sopranas)
Tarptautinį pripažinimą pelniusi amerikiečių dainininkė. Savo karjerą pradėjo Stuttgarto (Vokietija) Valstybės operoje.
Studijavo vienoje prestižiškiausių JAV konservatorijų (magistro laipsnis), - Kurčio muzikos institute (Curtis Institute of Music) Filadelfijoje, taip pat turi vienos vedančiųjų šalies konservatorijų, - Istmeno muzikos mokyklos (Eastman School of Music, Ročesteris, Niujorko valstija) bakalauro laipsnį.
Yra pasirodžiusi kaip solistė su daugeliu JAV orkestrų (L. van Beethoveno 9-oji simfonija, V.A.Mocarto Rekviem, K.Orfo „Carmina Burana“ ir kt.)
2010 m. laimėjo pirmąją premiją Classical Singers Magazin (Klasikos dainininkų žurnalas) rengiamame konkurse.
Šiemet su Filadelfijos Concert Opera atliko pagrindinę rolę P.Čaikovskio operoje „Jolanta“. Atlieka ir modernią muziką.

AUŠVINTA STRAZDAITĖ (sopranas) gimė menininkų šeimoje. Mama Eglė Sausanavičiūtė, kompozitorė, tėvas Dainius Strazdas, keramikas. Nuo mažens studijavo muziką M.K.Čiurlionio menų mokykloje, Vilniaus Liepaičių muzikos mokykloje. Studijas tęsė Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, kur Prof. R. Maciūtės dainavimo klasėje įgijo bakalauro diplomą.
Vėliau studijas tęsė Italijoje su garsiu vokalo pedagogu Antonio Juvarra. Šiuo metu gyvena Hamburge. Padedama Prof. Ramintos Lampsatytės bei garsios itališkos dainavimo mokyklos pedagogės Lauros Sarti ruošiasi perklausoms Vokietijos operos agentams. Koncertavo Lietuvoje, Italijoje, Prancūzijoje bei Vokietijoje.

AUGUSTĖ IR IEVA PETKŪNAITĖS (fortepijonas)
Augustė ir Ieva Petkūnaitės gimė 1998 m. liepos 5 dieną Klaipėdoje. Nuo šešerių metų mokosi Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje mokytojos ekspertės Vilijos Revutienės fortepijono klasėje. Ieva ir Augustė yra tarptautinių konkursų laureatės solo bei fortepijoninio dueto kategorijose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Taip pat yra pasirodžiusios su Klaipėdos kameriniu bei simfoniniu orkestrais.

ANDRIUS VASILIAUSKAS (fortepijonas)
Gimė 1954 m. Vilniuje, muzikų šeimoje. 1973 m. baigė M.K.Čiurlionio menų mokyklą. Studijavo Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje fortepijoną prof. Aleksandros Juozapėnaitės-Esmaa ir vėliau, nuo 1975 iki 1978 m.m. prof. Olgos Šteinberg klasėse. Taip pat kamerinį ansamblį prof. Audronės Vainiūnaitės klasėje.
1986-88 m.m. A.Vasiliauskas stažavosi LMTA, prof. Olgos Šteinberg klasėje.
1987 m. laimėjo 1-ąją premiją Taline vykusiame tarprespublikiniame Heino Ellerio pianistų konkurse.
Yra išleidęs 5 fortepijono muzikos CD, Lietuvos radijo muzikos įrašų fonduose saugoma virš 200 jo įrašytų solinių ir kamerinės muzikos kūrinių. Taip pat publikuoja spaudoje straipsnius aktualiais muzikos ir kultūros klausimais.

  • 2017-05-07  nuo 15:00
2017-05-07 15:00 2017-05-07 15:00 Europe/Vilnius Koncertas „Profesorė Raminta Lampsatytė pristato“ Atlikėjai: RAMINTA LAMPSATYTĖ Gimusi Jungtinėse Amerikos Valstijose, ten studijavusi fortepijoną bei vokiečių literatūrą, vėliau mokslus tęsė Zalcbugo Mozarteum universitete bei Berlyne, kur įgijo muzikologijos daktaro laipsnį. Hamburgo Aukštosios muzikos ir teatro mokyklos profesorė, žinoma pianistė, mokslininkė bei pedagogė,... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-854/ Palangos gintaro muziejus , Vytauto g. 17, Palanga, Palangoje