Lietuvos-Italijos džiazo kvartetas

Lietuvos-Italijos džiazo kvartetas

Laikas: 19:00 -  21:00

Andrej POLEVIKOV / pianinas
Vytis NIVINSKAS / kontrabosas
Andrea MARCELLI / mušamieji
Filippo COSENTINO / gitara

Kas vienija Lietuvos ir Italijos džiazą? Kai Lietuvoje pirmieji veržlūs, įžūlūs improvizacijų garsai ėmė žadinti laisvės troškimą, kai jaunuoliai įsirašinėdavo per “Amerikos balsą” atsklisdavusius užjūrio muzikos garsus ir patyliukais jais dalindavosi, Italijoje džiazas turėjo pusės šimtme
io istoriją... Nerūpestingas diksilendas, grakštusis svingas, virtuoziškas kampuotas bibopas, modalinis, laisvasis džiazas, džiazrokas – visa tai buvo išgyventa laiku, be jokių geležinių užtvarų ir nepaisant tam tikrų istorinių peripetijų. Pridėkime geografinį atstumą, kultūrinius bei temperamentų skirtumus – kaip gali italai ir lietuviai improvizuoti drauge, kas juos vienija?

Atsakymas galėtų būti... Melodija! Italija – dainų sostinė, operos gimtinė, džiaze taip pat ištikima lengvai niūniuojamiems dariniams. Lietuviškoji muzika – taip pat kylanti iš melodinio prado, lengvai pasiduodanti svajingai melancholijai ir kerinti gražiomis, lyrinėmis dainomis.

Atsakymas galėtų būti... Aistra! Juk improvizacija negimsta be ypatingojo įniršio, be didelio ir nuoširdaus tikėjimo garso galia ir be stipraus noro
ia ir dabar kurti dialogą, pažinti scenos partnerių idėjas.

Ir dar vienas galimas atsakymas – profesionalumas, nes tik gerai išmanantys džiazo kalbą, girdintys ir analizuojantys muziką realiu laiku atlikėjai iš tiesų gali atverti visus tarpkultūrinius užraktus. Lietuvos-Italijos džiazo kvarteto dalyviai to, žinoma, nestokoja.

Pianistas Andrej Polevikov ir kontrabosininkas Vytis Nivinskas drauge ir pavieniui girdėti, faktiškai, kiekviename iš Lietuvoje rengiamų tarptautinių festivalių, yra groję su daugeliu iškilių vietinės scenos asmenybių, suformavę savitus žodynus, braižą.

Itališkoji kvarteto dalis susideda iš būgnininko Andrea Marcelli, kurio kūrybinę biografiją puošia bendradarbiavimas su tokiais muzikais kaip Wayne Shorter, Bob Mintzer, Mike Stern ar Ralph Towner, ir gitaristas Filippo Consentino, 2014 m. pelnęs Italijos “naujojo talento” titulą, kurį patvirtina gausūs ir įvairūs kūrybiniai pasiūlymai, pradedant koncertais, baigiant teatro bei kino muzikos projektais.

Programoje – originali visų keturių kvarteto narių kūryba: lietuviškieji ir itališkieji skambesiai.

Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt sistemoje ir viloje „Ramybė“ (Vytauto g. 54). Bilietai rezervuojami tel.: 864846042 arba el. paštu info@klubasramybe.lt

  • 2016-04-02
2016-04-02 2016-04-02 Europe/Vilnius Lietuvos-Italijos džiazo kvartetas Laikas: 19:00 -  21:00 Andrej POLEVIKOV / pianinas Vytis NIVINSKAS / kontrabosas Andrea MARCELLI / mušamieji Filippo COSENTINO / gitara Kas vienija Lietuvos ir Italijos džiazą? Kai Lietuvoje pirmieji veržlūs, įžūlūs improvizacijų garsai ėmė žadinti laisvės troškimą, kai jaunuoliai įsirašinėdavo per... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-82/ „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)
  • „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)
  • Nemokamas