2 veiksmų miuziklas „Velnio nuotaka“

2 veiksmų miuziklas „Velnio nuotaka“

2 veiksmų miuziklas

  • Dirigentas Martynas Staškus
  • Režisierius Kęstutis Jakštas
  • Dailininkė Kotryna Daujotaitė
  • Choreografas Agris Danilevičs
  • Chormeisteris Vladimiras Konstantinovas

„Velnio nuotaka“ – kūrinys, paženklintas lietuviško meninio ilgaamžiškumo bei universalumo praba. Ne vienos kartos žiūrovų mėgstama muzikinė drobė, rodos, nepasiduoda laiko tėkmei. Amžina gėrio ir blogio kova, tragikomiškos miuziklo herojų laimės paieškos, įpintos į melodingą ir jausmingą V. Ganelino muzikinę kompoziciją, jaudina ir kviečia dar ir dar kartą panirti į mitologizuotą „Velnio nuotakos“ miražą.

Kartą Rojuje, Aukščiausiajam prisnūdus nuo saldžių choralų, angelai ima maištauti. Atsipeikėjęs, jis rūsčiais žaibais išsvaido nepaklusniuosius. Vienas jų – Pinčiukas – išmestas iš Rojaus atsiduria senyvo malūnininko Baltaragio kūdroje. Žmogus ir nelabasis sudaro sandėrį: malūno sparnai suksis net be vėjo, į namus ateis Baltaragio geista Marcelė, bet tai, ko Baltaragis dar neturi, priklausys Pinčiukui. Marcelė gimdydama miršta, o jos duktė Jurga išauga gražuole, pamilsta... Tačiau visai ne Pinčiuką, o šaunų berną Girdvainį.

Deja, netrukus Jurgai tenka nusivilti ir pripažinti, kad Girdvainiui labiau rūpi ne ji, o išpuoselėti arkliai, kuriuos netikėtai pavogė Pinčiuko pasamdytas arkliavagis Raupys. Palikęs Jurgą ir viską pasaulyje pamiršęs, Girdvainis išbėga ieškoti savo mylimų arklių, kurių neradęs – išprotėja. Sielvartaujanti Jurga suserga. Vieną vakarą pamačiusi nusiminusį Girdvainio atvaizdą lange, ji išbėga į lauką ir, sekdama paskui jo tolstantį šešėlį, nuskęsta ežere.

Štai tokia užburianti kūrinio herojų istorija, jų jausmų jėga ir grožis, išraiškingos ir įsimintinos miuziklo melodinės linijos – tai elementai, kurie ir šiandien verčia prisiminti, dar kartą pamatyti ir išgirsti legendinę „Velnio nuotaką“.

  • 2017-02-18  nuo 19:00
2017-02-18 19:00 2017-02-18 19:00 Europe/Vilnius 2 veiksmų miuziklas „Velnio nuotaka“ 2 veiksmų miuziklas Dirigentas Martynas Staškus Režisierius Kęstutis Jakštas Dailininkė Kotryna Daujotaitė Choreografas Agris Danilevičs Chormeisteris Vladimiras Konstantinovas „Velnio nuotaka“ – kūrinys, paženklintas lietuviško meninio ilgaamžiškumo bei... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-684/ Palangos koncertų salė, Vytauto g. 43, Palanga, Palangoje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras teatras@klaipedosmuzikinis.lt
  • Kaina: 13.00 - 30.00
  • Plačiau
Daugiau informacijos