Teatralizuotas koncertas Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti

Teatralizuotas koncertas Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti

2016 m. gruodžio 9 d. 19 val. Palangos kurhauzo salėje Teatralizuotas koncertas Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti Elžbietos I-sios laikų arijos, baladės ir šokiai

Anna Maria Wierød – sopranas | Danija
Ansamblis Morgaine | Vokietija, Lietuva, Austrija, Italija
Alina Rotaru – klavesinas
Darius Stabinskas – viola da gamba
Karin Silldorff – išilginės fleitos
Michele Carreca – liutnia

Elžbieta dar būdama jauna princesė garsėjo savo aistra literatūrai, muzikai ir šokiui. Ji pati kūrė poemas, jas puikiai atlikdavo pritardama arfa ir liutnia, o kaip šokėja reiškėsi iki solidaus amžiaus. Jos valdymo laikais Anglija tapo jūrų valstybe, pradėta rūpintis švietimu, steigta naujų mokyklų, suklestėjo literatūra, muzika ir dailė, atidaryta naujų teatrų, jie lūžo nuo žiūrovų skaičiaus. Į pačios karalienės, dėl savo nepasiekiamumo dar vadintos Skaisčiosios Mergelės vardu, globą pateko poetai, dramaturgai William Shakespeare, Christopher Marlowe, Ben Johnson, muzikai John Dowland, William Byrd, Peter Phillips. Šiame teatralizuotame koncerte dainininkė Anna Maria Wierød kartu su ansambliu „Morgaine“ pasiners į Elžbietos I laikų dvaro intrigas ir paslaptis.

Anna Maria Wierød Brėmeno aukštojoje muzikos mokykloje pas Harry van der Kamp studijavo dainavimą ir senąją muziką, vėliau studijas tęsė Bazelio Schola Cantorum muzikos akademijoje pas Evelyn Tubb ir Anthony Rooley. Lankė istorinio šokio, teatro vaidybos kursus pas Jill Feldmann, Dorothy Irving ir Kirsten Buhl. Kaip solistė ir aktorė yra laukiama įvairiuose operos ir muzikinio teatro pastatymuose Danijoje, kitose Skandinavijos šalyse, Vokietijoje. Bendradarbiauja su ansambliais „Copenhagen Soloists“, „Ensemble Zimmermann“, „Ensemble SYD“ ir kt. Dainininkės ir ansamblio „Pantagruel“ iš Vokietijos 2011 m. išleista kompaktinė plokštelė „Nymphidia“ sulaukė aukščiausių apdovanojimų ir kritikų įvertinimų.

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Morgaine“ susibūrė tam, kad profesionaliai pristatytų Europos muzikinį paveldą Lietuvoje, taip pat skleistų negausų XVI-XVII a. muzikinį palikimą Europos koncertų salėse ir festivaliuose. Daugiausia dėmesio skirdami vėlyvojo Renesanso ir ankstyvojo Baroko repertuarui, jie pasirenka ne visada įprastas muzikines formas. Pasitelkę muzikos, vaizdų ir poezijos sintezę, atlikėjai tiria Elžbietos laikų melancholijos fenomeną, persmelktą šešėlių ir šviesos. Nors ansamblyje groja tik vienas lietuvis, užsienio scenose kolektyvas atstovauja Lietuvai. Visi ansamblio nariai yra patyrę senosios muzikos atlikėjai, dalijasi savo šalyse sukaupta patirtimi.

  • 2016-12-09  nuo 19:00
2016-12-09 19:00 2016-12-09 19:00 Europe/Vilnius Teatralizuotas koncertas Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti 2016 m. gruodžio 9 d. 19 val. Palangos kurhauzo salėje Teatralizuotas koncertas Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti Elžbietos I-sios laikų arijos, baladės ir šokiai Anna Maria Wierød – sopranas | Danija Ansamblis Morgaine | Vokietija, Lietuva, Austrija, Italija Alina Rotaru –... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-635/ Palangos kurhauzo salė, Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga, Palangoje
  • Kaina: 10.00 - 13.00
  • Plačiau